امام جمعه تهران :آرامگاه حضرت معصومه هدف بمبگذاری بوده است

امام جمعه تهران :آرامگاه حضرت معصومه هدف بمبگذاری بوده است

آرامگاه حضرت معصومه، خواهر امام رضا، پیشوای هشتم شیعیان، پس از آرامگاه امام رضا در مشهد، مقدسترین مکان مذهبی در ایران به شمار می رود
سیداحمد خاتمی که امامت نمازجمعه این هفته تهران را به عهده داشت، در خطبه های نماز گفت که عاملان انفجار حسینیه سیدالشهدای شیراز، قصد داشته اند در آرامگاه حضرت معصومه و مدارس علمیه فیضیه، دارالشفاء و آیت الله گلپایگانی در قم نیز بمبگذاری کنند.

آرامگاه حضرت معصومه، خواهر امام رضا، پیشوای هشتم شیعیان، پس از آرامگاه امام رضا در مشهد، مقدسترین مکان مذهبی در ایران به شمار می رود، مدرسه های فیضیه، دارالشفاء و آیت الله گلپایگانی نیز از مهمترین مدارس حوزه علمیه قم هستند.

شنبه هفته گذشته وزارت اطلاعات ایران اعلام کرده بود که دوازده نفری که در استانهای فارس، خوزستان، گیلان، آذربایجان غربی و تهران به اتهام دست داشتن در انفجار شیراز بازداشت شده اند، به شبکه ای تعلق دارند که پس از انفجار شیراز قصد بمبگذاری در چند مرکز علمی، آموزشی و مذهبی داشته است اما اسامی این مراکز را مشخص نکرده بود.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات همچنین از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، سرکنسولگری روسیه در رشت و خطوط لوله نفتی جنوب نیز به عنوان دیگر اهدافی یاد شده بود که "شبکه" مزبور قصد بمبگذاری در آنها داشته است.

خطیب جمعه تهران به طور مشخص اشاره کرده که خطوط لوله نفتی که قرار بوده هدف قرار داده شود، خطوط لوله زیرآبی در اطراف بندرگناوه بوده است.

سیداحمد خاتمی نیز همچون دیگر مقامات ایرانی، آمریکا را متهم کرد که در طراحی بمبگذاری در شیراز نقش داشته و این "مأموریت" را به افرادی سپرده که به گفته وی "بی دین و لامذهب" اند و "در رسانه‌ هایشان صریحاً به پیغمبر و مقدسات فحش می ‌دهند".

انفجار در حسینیه سیدالشهدا، وابسته به کانون رهپویان وصال در شهر شیراز که دوازدهم آوریل (24 فروردین) گذشته رخ داد، چهارده کشته و حدود دویست زخمی برجای گذاشت، مقامات ایرانی از بازداشت دوازده نفر تحت عنوان عوامل این انفجار خبر داده و آنها را افرادی سلطنت طلب و تحت هدایت آمریکا، بریتانیا و اسرائیل قلمداد کرده اند.

 
 پیشتر وزارت اطلاعات اعلام کرده بود که دوازده نفری که به اتهام دست داشتن در انفجار شیراز بازداشت شده اند، به شبکه ای تعلق دارند که قصد بمبگذاری در چند مرکز علمی، آموزشی و مذهبی نیز داشته است اما اسامی این مراکز را مشخص نکرده بود
 
آرامگاه حضرت معصومه در قم

مقامات ایرانی معمولاً همه روزه جزئیات تازه ای در مورد این حادثه و افرادی که به اتهام دست داشتن در آن بازداشت شده اند اعلام می کنند و پیوسته بر نسبت دادن این افراد به آمریکا تأکید می ورزند.

مقامات ایرانی از عاملان انفجار با عنوان سلطنت طلب نام برده اند و هرچند مشخص نکرده که کدام گروه سلطنت طلب را مسئول انفجار شیراز می دانند اما اشاراتی که به کار می برند با گروهی تحت عنوان انجمن پادشاهی ایران تطبیق می کند که پس از انفجار شیراز با انتشار بیانیه ای مسئولیت بمبگذاری در حسینیه سیدالشهدا را به عهده گرفت.

گروهی که تحت عنوان انجمن پادشاهی ایران اعلام موجودیت کرده، آن گونه که در سایت اینترنتی اش موسوم به تندر آمده، تحت رهبری فرود فولادوند قرار دارد که در سالهای گذشته در شمال لندن سکونت داشت و از طریق یکی از شبکه های تلویزیونی ماهواره ای فارسی زبان در آمریکا به تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و دین اسلام می پرداخت.

سایت اینترنتی انجمن پادشاهی حاوی فایلهای صوتی آموزش نظامی و همچنین نوشته ها و تصاویر ویدیویی فرود فولادوند علیه دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.

پس از اعلام خبر بازداشت عده ای در ارتباط با بمبگذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز، در این سایت اطلاعاتی بیانیه ای منتشر و هر گونه ارتباط میان بازداشت شدگان و اعضای "انجمن پادشاهی" تکذیب شد.

قربانعلی دری نجف آبادی، دادستان کل ایران گفته که افرادی که به اتهام دست داشتن در انفجار شیراز بازداشت شده اند، از طریق تلفن همراه با کانادا و از طریق کانادا با اسرائیل مرتبط بوده اند و لازم نبوده بین آنها ارتباط فیزیکی برقرار باشد.

بنابر اطلاعیه هفته گذشته وزارت اطلاعات، یکی از اعضای این "شبکه" در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده است.

به گفته رئیس کل دادگستری استان فارس حجم پرونده این "شبکه" بالغ بر یک هزار و ۳۶۱صفحه می شود و چون دامنه وسیعی در استانهای مختلف دارد ، تصمیم گیری در مورد نحوه رسیدگی به آن به دیوان عالی کشور واگذار شده است.

مقامات ایرانی در آغاز، انفجار را ناشی از خرابکاری ندانسته و با رد هر گونه امکان بمبگذاری، این حادثه را ناشی از انفجار اقلام جنگی اعلام کرده بودند که در حسینیه به نمایش گذاشته شده بود، اما 25 روز پس از حادثه، وزیران اطلاعات و کشور ایران به صورت همزمان اعلام کردند که انفجار ناشی از بمبگذاری بوده و عوامل بمبگذاری بازداشت شده اند.

shad - فرانسه - نیس
اینگونه ادعاهای بیهوده فقط ابلهان را متقاعد می کند. ایرانیان اگاه دروغهای رژیم را باور نمی کنند. ننگ بر شیادان رژیم نکبتی اخوندی. به امید ازادی تمام بیگناهان از زندان این اسلامیون خون اشام.
شنبه 4 خرداد 1387

kaveieahangar - کانادا - تورونتو
عجب اهداف استراتژیکی
شنبه 4 خرداد 1387

xerox - ایران - شیراز
کاش یک روز تمام این بتها بشکنند و مردم ایران دست از قبر پرستی بردارند وبدانند که قبر و ضریح نمیتواند مشکل گشا باشد اگر غیر از این می بود باید ایران آبادترین وایرانی خوشبخترین مردم دنیا بودند.
شنبه 4 خرداد 1387

dor az vatan - انگلیس - لیدز
حتما خود امام جمعه طراح اصلی این بمب گذاریها بوده از همه چی اطلاع داره.
شنبه 4 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
شایدآمریکا ازدانشمندان ارزشمند قم هراس دارد.یا اختراعات جدیدیکه ملاها هر روز میکنند به وحشت افتاده و راهی جز ترور ملاها نداشتد!!!!!!! خجالت بکشید.کی ملا را آدم حساب میکنه!!همه میدانند ترور و کشتار و خونریزی و دزدی ووو فقط کار شماست و بس!! سینما رکس آبادان و حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) و هزاران جنایت دیگر بر ملت ایران پوشیده نیست.موضوع شیراز هم یا یک بی احتیاطی بوده و یا کار خود چیز مغزتان.بیشعورهای احمق......
شنبه 4 خرداد 1387

ali-vienna - اتریش - وین
بد نبود اگر پشت پرده دست کم حرف هاتون را جفت و جور میکردید.
شنبه 4 خرداد 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
parviz1 - انگلستان - کترینگ
دقیقا حرفت صحیح است. یاد داستانی افتادم. یکرروز یک فیل داشت از خیابون رد می شد یک سگ هی دوید دنبالش واق واق کرد رفیقای فیل گفتند چرا جوابشو ندادی؟ گفت بزار بره با رفیقاش حال کنه بگه دیدی چجوری بهش توپیدم؟ حالا حاکمای کشور عزیزمون این بی عقلا شدن
یکشنبه 5 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
مکان امام رضا را که خودتان منفجر کردید.بگذارید مکان خواهرش را دیگران منفجر کنند من که میگویم باز کار خودشان است.باید مرده پرستی را از ریشه سوزاند.
یکشنبه 5 خرداد 1387

pouriya - ایران - شیراز
تمامی این اماکن به اصطلاح مقدس بایستی همگی با خاک یکسان شوند.
دوشنبه 6 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.