آشنایی با علائم سکته مغزی

آشنایی با علائم سکته مغزی

در یک گاردن پارتی خانم ژولی پایش به سنگی خورد وبا بشقاب غذا در دستش به زمین خورد، علت زمین خوردنش کفش جدید ش بود که هنوز به آن عادت نکرده بود.
دوستان کمک کرده و او را از زمین بلند کرده و بر نیمکتی نشاندند و جویای حالش شدند.جواب داد حالش خوب است وناراحتی ندارد.
مهماندار بشقاب جدیدی با غذا به ایشان داد. خانم ژولی بعد از ظهر خوبی را به اتفاق دوستانش گذراند و بسیار راضی به اتفاق همسرش به خانه برگشت. 

چند ساعت بعد همسر ژولی به دوستانی که در گاردن پارتی بودند تلفن کرد و اطلاع داد که ژولی را به بیمارستان برده اند.
خانم ژولی در ساعت 18 همان روز در بیمارستان فوت کرد و پزشکان علت مرک را سکته مغزی

A..V.C (Accident vasculaire cöébral)

تشخیص دادند.
چند لحظه از وقت خود را به این مطالب معطوف کنید، شایدروزی شما با چنین اتفاقی برخورد کنید و بتوانید زندگی شخصی را نجات دهید . 
یک متخصص اعصاب (نرولوگ ) می گوید:بعد از یک ضربه مغزی که منجر به خون ریزی رگی در ناحیه مغز شده،اگر شخص ضربه دیده رادر زمانی کمتر از سه ساعت به بیمارستان برسانندامکان بر طرف کردن حادثه و نجات شخص بسیارزیاد است. ولی همواره باید قادر به تشخیص حادثه بود و این عمل بسیار ساده است.
 
پزشک متخصص می گوید مهمترین وظیفه تشخیص حادثه خون ریزی مغزی است و بعد از تشخیص و قبل از سه ساعت باید شخص را به پزشک  رساند.
متخصص می گوید یک شاهد حادثه با آشنا بودن به علائم خون ریزی مغزی می تواند با سه سئوال ساده از مریض به سهولت او را نجات دهد.اگر در آن گاردن پارتی یک نفر سئوال های زیر را از ژولی کرده بود حتما' ژولی زیبا و جوان اکنون زنده بود.
 

 ــ از بیمار یا شخص ضربه مغزی خورده بخواهید بخندد.

2 ــ از بیمار یا شخص ضربه خورده بخواهید دو دستش را بالا نگه دارد.

3 ــ از بیمار یا شخص ضربه خورده بخواهید یک جمله ساده را تکرار کند.

مثلا' بگوید خورشید در آسمان بسیار خوب می درخشد.

اگر بیمار یا شخص ضربه خورده قادر به انجام یکی از این کارها نباشد باید فوری اورژانس را خبر کرده و بیمار را به بیمارستان منتقل کرده و به مسئول مربوطه عدم اجرای یک یا چند اعمال فوق را اطلاع داده تا ایشان پزشک را در جریان گذارد.

یک متخصص قلب و یا اعصاب می گوید اگر کسی این مطلب را دریافت کند و حداقل آنرا برای ده نفر دیگر ارسال دارد،مطمئن باشد که در زندگی اش جان یک یا چند فرد را نجات داده است.


توجه کنید، تعداد افرادی که این روزها با اینترنت کار میکنند در دنیا چقدر است و اگر ده نفر به ده نفر دیگر این ایمیل را ارسال دارند،تعداد افراد آشنا با این سئوالها به صورت تابع نمایی در کمتر از یک ماه به میلیونها نفر خواهد رسید.  

parviz1 - انگلستانگ - کترینگ
از دوستان خواهشمندم به اطلاع دوستان دیگر برسانند و این امر بسیار مهم است.از همگی سپاسگزارم. و از شما هم که این مطلب را در سایت گذاشتید متشکرم.
شنبه 4 خرداد 1387

RezaRaza - ایران - تهران
این کار را انجام دادم. متشکر.
شنبه 4 خرداد 1387

سوین - ایران - تهران بزرگ
باز هم از اطلاعات مفیدتون ممنون .
شنبه 4 خرداد 1387

sofi - بروکسل - بروم
من هم همینطور مرسی
شنبه 4 خرداد 1387

leilajoon - رومانی - بخارست
ممنون از این مطلب بسیار عالی و کاربردی میتونه کمک بزرگی به دیگران باشه خدا خیرتون بده
شنبه 4 خرداد 1387

leilajoon - رومانی - بخارست
من در ادامه مطلبم در بالا یادم رفت این رو بگم که فکر میکنم اینها علائم ضربه مغزی هستند چون در سکته مغزی من هر کسی رو شنیدم به کما رفته ولی در مجموع خیلی جالب بود
یکشنبه 5 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.