علی کریمی:دایی باید محروم می شد

علی کریمی:دایی باید محروم می شد

کاپیتان دوم تیم ملی فوتبال کشورمان با تاکید بر " ترجیح منافع ملی بر منافع شخصی" گفت: اگر قرار است به خاطر انجام مصاحبه علیه فدراسیون فوتبال محروم شوم، قبل از من باید سرمربی تیم ملی به خاطر این اقدام محروم می شد.


علی کریمی که در حاشیه تمرین صبح امروزش در آکادمی ملی المپیک با مهر گفتگو می کرد، در مورد اتفاقات چند روز اخیر پیرامون او و تیم ملی گفت: خوشحالم که به خاطر انتقاد دلسوزانه اینگونه مورد محبت مسئولان قرار گرفتم. من به کسی بی احترامی نکردم بلکه به طور کلی به ضعف های موجود اشاره کردم.


هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: سالهاست که در تیم ملی بازی می کنم وخود را مدیون این پیراهن مقدس می دانم. من به مردمی که همیشه در کنار تیم ملی بوده اند مدیونم و اگر نتیجه موفقیت آمیزی به دست آمده فقط به خاطر حضور آنان و تشویق هایشان بوده است.


کریمی ادامه داد: همه مرا می شناسند و می دانند که نه باند باز بوده ام و نه اهل سیاه کاری. هیچ وقت در زمان هیچ رئیس فدراسیونی سوگلی نبوده ام. سوگلی هایی که همه آنها را می شناسند. من منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح می دهم و به همین دلیل پس از مطرح کردن آن انتقادات زیر بار نرفتم تا حرفم را پس بگیریم. مطمئنم اگر این انتقاد هم نبود همه چیز طبق روال گذشته پیش می رفت.


کاپیتان دوم تیم ملی فوبتال کشورمان با اشاره به تماس های پس از این مصاحبه گفت: گفتند حرفهایت را پس بگیر تا همه چیز نادیده گرفته شود اما قبول نکردم چرا که برای خودم حرف نزده بودم. نه دنبال قراردادم و نه پاداش بلکه به موفقت تیم ملی کشورم فکر می کنم.


وی افزود: دلخوشی مردم به پیروزی های تیم ملی است. وقتی قهرمانی پرسپولیس میلیون ها ایرانی را خوشحال می کند چرا نباید به همه مسائل این تیم دقت و توجه ویژه داشت. دوست دارم استقلال هم قهرمان جام حذفی شود. قهرمانی آبی ها هم میلیون ها ایرانی را خوشحال می کند. صعود به جام جهانی یک کشور را خوشحال می کند و مردم تا مدت ها می خندند و شاد هستند. من دلم برای تیم ملی می سوزد و نگران نتایج تیم ملی هستم. به همین دلیل خودم را مدیون این پرچم و این آب و خاک می دانم.


عضو تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه خاطر نشان کرد: برای همه مسئولان و زحمتکشان فدراسیون وسازمان تربیت بدنی ارزش و احترام قائلم اما من برای خشنودی کسی حرف نمی زنم. انتقاد درست و سازنده می کنم تا تیم ملی به موفقیت برسد. من برای اولین بار بود که از فدراسیون انتقاد کردم. بازیکنی نیستم که بگویند این آقا سابقه اعتراض کردن دارد. می خواهم بدانم مگر نمی گویند انتقاد به جا و سازنده را با جان و دل می پذیریم پس چرا درعمل به گونه ای دیگر رفتار می کنند.


هافبک تیم ملی ادامه داد: بودن یا نبودن علی کریمی مهم نیست بلکه مهم تیم ملی است. از تصمیمی که گرفته شده به هیچ وجه ناراحت نیستم. من هم مثل همه مردم برای موفقیت تیم کشورم دعا می کنم. تیم ملی ارث پدری من نیست که ناراحت شوم. چند سال در جایگاه بازیکن انجام وظیفه کرده ام حالا در کنار مردم  برای موفقیتش دعا می کنم.


علی کریمی با انتقاد از تصمیم فدراسیون فوتبال گفت: اگر قرار است برای یک انتقاد کوچک و به جا که از سر دلسوزی بوده اینگونه با من برخورد کنند باید پیش از من سرمربی محترم تیم ملی را محروم می کردند. آقای علی دایی پیش از شروع جلسه هیئت رئیسه فدراسیون که در هتل المپیک برگزار شد مگر انتقاد نکرد. این مصاحبه از طریق تلویزیون هم پخش شد اما چرا به کسی برنخورد. مگر قانون فقط برای من اجرا می شود؟ یک ایراد من این است که بلد نیستم تغییر موضع دهم. آنهم در جایی که پای منافع ملی وسط باشد. البته یک سئوال هم دارم؛ آیا من تنها بازیکنی بوده ام که از فدراسیون انتقاد کرده ام؟ مگر نکونام بعد از مصدومیتش از مسئولان فدراسیون انتقاد نکرد؟


علی کریمی در ادامه خاطر نشان کرد: امیدوارم تمامی تصمیمات مسئولان کارشناسی شده و در جهت بهبود وضعیت فوتبال ملی باشد. مثل تصمیمی نباشد که بعد از جام جهانی در خصوص دکتر دادکان گرفته شد! قطعا همگان بعد از برکناری دادکان همه شرایط را به خاطر دارند.


هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به اتفاقات بعد از مسابقات جام جهانی گفت: با من تماس گرفتند گفتند بیا برویم پیش دادکان اما من قبول نکردم. هرچند برای او احترام ویژه ای قائلم اما دلیل نداشت در چنین شرایطی با او ملاقات کنم. این کارها مختص به افرادی خاص است. افرادی که به خاطر منافع شخصی خود سریع تغییر مسیر می دهند. فکر می کنم دادکان بعد از گذشت دو سال و اندی متوجه خیلی چیزها شده است.


علی کریمی در ادامه گفتگوی خود با مهر خاطر نشان کرد: سالهاست که به چند بازیکن پیله کرده اند. از خداداد عزیزی گرفته تا بقیه بازیکنان. اتهام کم کاری به مهدوی کیا زدند. آن وقت به دنبال چه چیزی بودند؟ با هاشمیان آن برخوردها را کردند از کریم باقری که در اوج فوتبال را کنار گذاشت حرفی نزنم بهتر است؛ حالا هم نوبت رسیده به من.


وی ادامه داد: یک ماه پیش اعلام کردم به محض صعود تیم ملی به جام جهانی از تیم ملی خدا حافظی می کنم. باید قبول کرد که میدان را در اختیار جوانترها بگذریم اما مثل اینکه مصلحت بر این بود که زودتر بروم. در حقیقت سناریو به این ترتیب بود که خودم هم نتوانم تاریخ دقیق خداحافظی ام را مشخص کنم. همه باید به تیم ملی فکر کنیم از رسانه ها گرفته تا کارشناسان کاری کنیم که باعث خوشحالی مردم و سربلندی کشور شود چرا که افتخار همه ما سرافرازی ایران است.


علی کریمی ادامه داد: در کسب موفقیت ها خودشان را همه کاره معرفی می کنند تا همه چیز به اسم آنها تمام شود اما در شکست ها یا غیبشان می زند یا به دنبال توجیه کردن هستند. می گویند وقت نداشتیم، امکانات لازم فراهم نبود، بازی تدارکاتی نداشتیم، قرار بود اینطوری شود آنطوری شد. درست مثل نوشدارو بعد از مرگ سهراب!


کاپیتان دوم تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: رکورد شکنی در روحیه من نیست. الحمدالله خدا به من لطف داشته و محبوبیتی به من داده تا نزد مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار باشم. فکر می کنم این بالاترین رکورد است که محبوب مردم هستم. هم استقلالی ها به من لطف دارند و هم پرسپولیسی ها. از شما یک سئوال دارم چرا مردم می گویند حرف دل ما را زدی؟


هافبک تیم ملی در مورد آخرین وضعیت خود گفت: هر روز زیر نظر دکتر زرینه فیزیوتراپی می کنم تا به شرایط مطلوب  برسم که از ایشان و همکارانشان تشکر می کنم.


علی کریمی در ادامه خاطر نشان کرد: البته حرف های زیادی برای گفتن دارم که به وقتش خواهم زد. در حال حاضر شرایط مناسب اینگونه حرفها نیست و به عنوان یک ایرانی به موفقیت تیم ملی فکر می کنم. فوتبال ما با کسب 4 سهمیه آسیایی نیازمند برنامه ریزی دقیق تری است. با برگزاری 7 دوره لیگ حرفه ای باید به نقطه مشخصی رسیده باشیم.


وی در پایان گفت: تیم ملی نه متعلق به من و نه کفاشیان و نه دایی و نه هر کس دیگری است. تیم ملی متعلق به مردم ایران است که هر کس در هر سمتی باید وظیفه اش را به نحو احسن در جهت موفقیت تیم ملی انجام دهد.

rusvadek - روسیه - روسیه
همه میدونیم که کریمی حرف درستی زده و واقعا حرف دل ما رو زده
کریمی جان تو نباید بخندی یا مردم که حق خندیدن ندارندخدای نکرده دلشون شاد میشه
بذار این کفاشیان بخنده
اخه او تافته جدا بافته است
همه یادمونه که چه جوری ریس فدراسیون شد
بدتر از کریمی دلم به دایی میسوزه
جمعه 3 خرداد 1387

MAHtab80 - کانادا - ونکوور
تو اگه دلسوز تیم ملی بودی توی بازی های تیم در جام جهانی 2006توی زمین قدم نمیزدی. وقتی از عرش به فرش میفتی تازه رگ غیرتت نسبت به تیم ملی باد میکنه. برو اقا خودتو سیا کن.
جمعه 3 خرداد 1387

ali81_uk - انگلستان - منچستر
دمش گرم! کاش دکتر هم یه کم از این بچه های با صفا یاد میگرفت!
کاش یه رییس جمهوری داشتیم که منافع ملی رو به منافع شخصی اش ترجیح میداد!و معتقد بود کشور فقط متعلق به خودش و دار و دسته اش نیست! نه؟؟
جمعه 3 خرداد 1387

siamak 65 - المان - وپرتال
جای تاسف دارد که فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان به دست یک مافیای بزرگ افتاده که کسب افتخار برای فوتبال کشور جایی در برنامه ان ندارد و هدف اصلی فقط پر کردن حساب بانکی انها است.در این سیستم مافیایی نام علی دایی یقینا به عنوان عضوی از اعضا قابل انکار نیست.خدا از او انشالله نگذرد.
جمعه 3 خرداد 1387

yazdi - -
علی جان خودت میدانی که دعوا سر لحاف ملاست . . . مسلم بدان پس از تو نوبت مهدی و جواد و . . . . هم خواهد رسید . یواش یواش باید جای ان موهای زیبا که بر سر تو و امثال تو واقع بود عوض شده و به صورت ابن الوقت ها تغییر مکان دهد چون یک مثقال ریش بهتر از یک من زلف است در قاموس این طایفه بی ناموس !
------------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر و کشور محل زندگی خود را به فارسی بنویسید.
با تشکر
جمعه 3 خرداد 1387

melodi - انگلستان - نیوکاسل
کریمی همیشه محبوب ٬ سربلند و قابل احترام.
جمعه 3 خرداد 1387

majid oogi - اسراییل - اورشلیم
سلام آقای کریمی
من معتقدم که در فوتبال ایران همیشه مافیا بوده و هستند و البته با وجود علی دایی به این صحبت بنده میشود صد در صد استناد کرد که بابا یکی از اون مافیای بزرگ والبته کثیف علی دایی است . من یادم است که زمانی که از تیم ملی با خفت رفت و خداحافظی کرد بعد از چند وقت گفت که به فکر مربیگری تیم ملی است البته خدا می داند که چه پولهایی که هزینه نکرد .
شنبه 4 خرداد 1387

majid oogi - اسراییل - اورشلیم
با سلام به علی کریمی
از علی دایی متنفرم متنفر
از تیپش از قیافش از حرف زدنش . خدای من حالم ازش بهم میخوره
از علی آبادی و کفاشیان هم همین. طور این مافیای تو در تو
شنبه 4 خرداد 1387

marie_flower - ایران - ایران
yazdi - -
فکر کن علی کریمی و مهدی و... برن و بجاشون ملاها با عبا و عمامه فوتبال بازی کنن.آخ چی میشه.فقط باید نشست و خندید.ملا در زمین فوتبال.
rusvadek - روسیه - روسیه:
چرا علی دایی؟علی دایی با ملاهاست و اگه پارتی قوی نداشت تا حالا از دنیای فوتبال دکش می کردن.نه بازی بلده نه مربیگری.
شنبه 4 خرداد 1387

javadremix - ایران - تهران
majid oogi - اسراییل - اورشلیم ببخشیدا منم از هر چی اسراییلی هست متنفرم ها متنفر
شنبه 4 خرداد 1387

Ario - ایران - اهواز
ننگ به دایی.همینو میتونم بگم.
شنبه 4 خرداد 1387

world - ایران - تهران
من که فکر میکنم . اخراج کریمی زیر سر دایی باشه. اینجوری کریمی رو اخراج کرد که کسی نتونه ازش انتقاد کنه
شنبه 4 خرداد 1387

iranking - المان - مونیخ
منم از هر چی تهرونی .... مال متنفرم که این انقلاب تخ... رو با رییس جمهور تخ....ترش رو به ناف ما بست ...
قابل توجه عرب دوست عزیز :javadremix - ایران - تهران
شنبه 4 خرداد 1387

marie_flower - ایران - ایران
iranking - المان - مونیخ
دمت گرم.مستقیم زدی تو هدف
یکشنبه 5 خرداد 1387

marduk - ایران - تهران
فوتبال آلوده به سیاست بهتر از این نمیشه
مثل روز روشنه که اینا نمیخوان تیم ملی به جام جهانی بره .
یکشنبه 5 خرداد 1387

majid oogi - اسراییل - اورشلیم
iranking - المان - مونیخ
مرسی حال کردم
یکشنبه 5 خرداد 1387

majid oogi - اسراییل - اورشلیم
iranking - المان - مونیخ
مرسی حال کردم
یکشنبه 5 خرداد 1387

mehraeen - ایران - تهران
iranking - المان - مونیخ
اتفاقا در انتخاب رییس جمهور تخ....ترش تهرانی ها کمترین نقش را داشتند . این یارو به امید سادگی و ناآگاهی شهرها و روستاهای دورافتاده می خواهد در دور دوم رییس جمهور شود . سفرهای استانی و بی نتیجه وی تنها سودش به جیب احمدی نژاد میرود نه مردم ستمدیده ایران
یکشنبه 5 خرداد 1387

kambiez-germany - المان - وپرتال
تاسف دارد.واقعا که.
یکشنبه 5 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.