احمد خاتمی: شهدای شیراز دامن تروریست ها را گرفت

احمد خاتمی: با عزل بنی صدر ملعون، خرمشهر آزاد شد

خون شهدای شیراز دامن تروریست ها را گرفت

حجت السلام و المسلمین سید احمد خاتمی در خطبه دوم نمازجمعه این هفته تهران با گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر، افزود: خرمشهر در طول تاریخ 4 بار اشغال شد اما هر بار با دادن امتیاز، اشغالگران آنجا را ترک کردند اما به فضل خداوند و با ایثار شهدا ، این بار اشغالگران با سیلی رفتند و ذره ای هم امتیاز به دشمنان ندادیم.

به گزارش خبرنگار انتخاب، خطیب نماز جمعه تهران ، عملیات بیت المقدس در سال 61 را موفقیت آمیز دانست و گفت: پس از فتح خرمشهر، نگاه جهان درباره ایران تغییر کرد.

وی با اشاره به تعداد اسرا و خسارت های وارده به بعثی ها در این عملیات گفت: پیروزی سرنوشت سازی در این عملیات پس از عزل بنی صدر ملعون ایجاد شد که نتیجه آن، وحدت یکپارچه میان نیروهای مسلح بود.

خطیب نمازجمعه تهران یاد شهدای این عملیات به ویژه شهید جهان آرا را گرامی داشت و گفت: ملت این فداکاری ها را هیچگاه از یاد نخواهد برد.

حجت السلام خاتمی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، تجلیل از امام را تجلیل از ارزش های انقلاب دانست.

وی با تأکید بر حفظ میراث ولایت فقیه افزود: حریم ها، خطوط و مرزهایی که بنیانگذار جمهوری اسلامی ترسیم کردند ، نباید آسیب ببیند.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران در ادامه سخنانش به گشایش مجلس هشتم در هفته آینده اشاره کرد و افزود: از نمایندگان مجلس هفتم که در حد توان خدمت و تلاش کردند و گام های مثبتی برداشتند، تشکر می کنم.

وی با اشاره به سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری درباره جایگاه رفیع مجلس گفت: در رأس بودن مجلس باید در عمل به ظهور برسد.

حجت السلام سید احمد خاتمی در خصوص بحث اعتبارنامه های نمایندگان نیز به بخشی از سخنان امام راحل اشاره کرد و افزود: نمایندگان خود را امانتدار مردم بدانند و هدف نخست آنها تلاش در عرصه های قانون گذاری باشد.

خطیب نمازجمعه تهران بر حضور فعال نمایندگان در جلسات علنی و کمیسیون ها تأکید کرد و گفت: غیبت غیرموجه در مجلس قابل پذیرش نیست.

حجت السلام خاتمی افزود: همه دغدغه امام راحل نیز این بود که مجلس باید به فکر معیشت مردم و مبارزه با فساد، فقر و تورم باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، نظارت را بر اساس قانون اساسی، حق مجلس دانست و گفت: این موضوع در اصل 84 و دیگر اصول قانون اساسی آمده است.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران افزود: مردم از مجلس نظارت دقیق، سالم و واقع بینانه را انتظار دارند و این به معنای گامی بلند در عرصه سالم سازی نظام اداری کشور است.

حجت السلام خاتمی ابراز امیدواری کرد: مجلس هشتم در جهت تحقق خواسته های مردم حرکت کند.

خطیب خطبه های امروز نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت : خون به ناحق ریخته شده شهدای حسینه سید الشهدا در شیراز دامن تروریست ها را گرفت.

حجت السلام و المسلمین سید احمد خاتمی با بیان اینکه کشف توطئه اخیر دشمنان کشور با همت سربازان گمنام امام زمان (عج) از عنایات خداوند بود گفت : امریکا این توطئه را هدایت می کرد و برای ایجاد ناامنی و خرابکاری در ایران سازماندهی شده بود.

وی افزود: افرادی که قصد توطئه داشتند چهار هدف را دنبال می کردند که از ان جمله انتقام از دین و مذهب با بمب گذاری در حرم حضرت معصومه (س) ، حوزه علمیه قم ، مدرسه فیضیه و مدرسه عالی آیت الله گلپایگانی بود .

حجت السلام خاتمی همچنین گفت : هدف بعدی این افراد بمب گذاری در نمایشگاه بین المللی کتاب برای انتقام از مردم بی گناهی بود که به مدت سه دهه تحت تاثیر تبلیغات مسموم دشمنان نظام قرار نگرفتند و همواره پیشتیبان نظام جمهوری اسلامی بودند و هستند .

خطیب نماز جمعه تهران تلاش برای بمب گذاری در کنسولگری روسیه در شمال ایران و انفجار در لوله های نفتی زیر ابی بندر گناوه را از دیگر اهداف سیاسی و اقتصادی این گروه تروریستی اعلام کرد .

وی تصریح کرد : دنیا بداند امریکا که پرچم مبارزه با تروریسم را برافراشته است دروغ می گوید و دولت این کشور و شخص بوش تروریست و تروریست پرور هستند .

حجت السلام سید احمد خاتمی در بخش دیگری از سخنانش به تلاش امریکا برای امضای توافقنامه امنیتی با دولت عراق اشاره کرد و گفت : امضای این توافقنامه به معنی ذلت و اسارت ابدی عراق است.

وی افزود: نشانه هایی مبنی بر مخالفت علما بزرگ ، فرهیختگان ، دانشگاهیان و برخی دولتمردان عراقی با این توطئه بسیار خطرناک وجود دارد .

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی مفاد این توافقنامه از جمله مصونیت قضایی سربازان آمریکایی و اعلام اینکه این یعنی همان کاپیتولاسیون تصریح کرد : هیچ آزاده ای به این قرارداد ننگین تن نمی دهد و هر دستی که انرا امضا کند خائن است .

خطیب نمازجمعه این هفته تهران در ادامه خطبه دوم ضمن محکومیت اهانت اخیر نظامیان آمریکایی به ساحت قرآن کریم گفت : اگرچه در گذشته نیز آقای بوش به سبب اینگونه هتاکی ها مجبور به عذرخواهی شد اما ذکر این نکته مهم است که بگوییم کینه آنها به اسلام و قرآن ذاتی است و آنها از اهانتهای خود دست برنخواهند داشت .

حجت السلام و المسلمین سیداحمد خاتمی با اشاره به اینکه خیزش جهانی اسلام آغاز شده و نور اسلام در حال درخشیدن است گفت: آنها نخواهند توانست با این حرکات مذبوحانه در مقابل اسلام جان گرفته بایستند و مقاومت کنند .

خطیب نمازجمعه تهران در بخش دیگری از سخنانش به موفقیت چشمگیر حزب الله در لبنان اشاره کرد و گفت: آنچه را که در اجلاس دوحه درخصوص لبنان اتفاق افتاد به فال نیک می گیریم و از خداوند می خواهیم آرامش و امنیت در آن کشور برقرار شود .

حجت السلام سید احمد خاتمی افزود: استکبار جهانی پس از شکست در جنگ سی و سه روزه در اندیشه انتقام بود بنابراین بحث خلع سلاح را مطرح کرد اما با مقاومت حزب الله مواجه شد.

وی به تلاش حزب الله لبنان برای تشکیل یک گروه مقاومت متشکل از همه اقوام لبنانی اشاره کرد و گفت: در شرایطی که دشمنان مقاومت در سفر اخیر بوش قصد داشتند وارد خط قرمز حزب الله شوند اما حزب الله لبنان ظرف 24 ساعت همه آنان را سر جایشان نشاند و قدرت ایمان و مذهب را به آنان نشان داد .

خطیب نمازجمعه تهران با انتقاد از بداخلاقی برخی کشورهای عربی که به حزب الله و ایران روا داشتند گفت : به فضل خداوند قدرت ایمان و مذهب در اجلاس دوحه در معرض دید همگان گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه حزب ا... از مدتها پیش بر تشکیل دولت وحدت ملی تاکید کرده بود گفت: در اجلاس دوحه همه تسلیم این پیشنهاد شدند و از آن تمکین کردند .

حجت السلام خاتمی افزود: این پیروزی سیاسی حزب ا... در این عرصه کمتر از پیروزی در مقاومت 33 روزه نبود چرا که حزب ا... به همه اهدافش در این اجلاس رسید.

وی با اشاره به اینکه مقاومت، پیروزی را در پی دارد، گفت: تنها راه سعادت لبنان این است که خود بر کشورشان حاکم باشند.

حجت السلام سید احمد خاتمی در خطبه نخست نماز جمعه امروز تهران گفت: انس با خدا را از اصول مهم اخلاقی و عمل صالح را از راههای رسیدن به آن دانست.

خطیب نماز جمعه تهران گفت : انس با خدا از دو راه مسیر است که یکی معرفت الله و دیگری عمل صالح است .

وی با اشاره به اینکه در قرآن مجید 55 مرتبه عبارت آمنو و عملوالصالحات آمده است تصریح کرد : این مهم بیانگر آن است که ایمان به تنهایی نمی تواند انسان را به سرمنزل مقصود برساند و باید در کنار ایمان ، عمل صالح وجود داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه انس با خداوند با شعار به دست نمی آید ، با اشاره به آیاتی از سوره مائده (18) و بقره ( 111) گفت : در قرآن افرادی که بی دلیل گمان می کنند از مقربان خدا هستند نکوهش شده اند.

حجت السلام خاتمی در بیان ویژگی های عمل صالح که در قرآن آمده است گفت : عمل صالح ، عملی است خالصانه که فقط برای رضای خداوند انجام می شود.

وی همچنین عملی که بر اساس تکلیف صورت گرفته باشد را نیز عمل صالح دانست .

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه عمل صالح را باید در خانه علی (ع) و فاطمه (س) جستجو کرد گفت : بر اساس آیات و روایاتی که وجود دارد خداوند نیز پاداش اعمال صالح و انس و الفت با خودش را می دهد.
Afshin London - انگلستان - لندن
دیگ به دیگ میگه روت سیاهست
زمانى که بنى صدر براى این آشغالا خوب دم تکون میداد و دستمال بدست بود بهش میگفتند پدر اقتصاد نوین، حالا شده بنی صدر ملعون.
همتون مال یه طویله اید، چه اون چه تو، حاجى
جمعه 3 خرداد 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
من فقط دو خط آخر را خوندم /حالا این خانه علی و فاطی کجاست ؟لطفن آدرس بدهید .متشکرم
جمعه 3 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
دوست عزیز Afshin London - انگلستان - لندن
دستت درد نکند واقعا تنها کلمه زیبنده ایی که لایق اینهاست رو پیدا کردی
جمعه 3 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
خوب شما تو این 30 سال چیکار کردین برای ملت؟!!!فقط دروغ و دزدی و چپاول اموال ملت و به خاک و خون کشیدن ملت بیگناه!!!خجالت بکشید ملت شما متجاوزان را خوب شناخته و میدانند که شما چه حرامزاده هایی هستید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جمعه 3 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
بعع بععع بععع / این صدای جماعتی است که روبروی این کثافت بزرگ نشسته اند و باور میکنند / نون خطیب مجلس رو دلم میخواد آجر کنم
شنبه 4 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.