اعترافات قاتل مامور پلیس در جلسه محاکمه

اعترافات قاتل مامور پلیس در جلسه محاکمه
پسر جوانی که در نزاع خیابانی یک مامور پلیس را به قتل رسانده بود در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش خبرنگار ما، در ابتدای جلسه محاکمه، محمدرضا حیدری نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و در خصوص پرونده گفت؛ 17 خردادماه سال گذشته ماموران پلیس کرج، جسد یکی از همکارانشان که ستار غریب نام داشت پیدا کردند. تحقیقات نشان می داد، این مامور پلیس حین درگیری با عده یی به قتل رسیده است. ماموران به دستور بازپرس ویژه قتل ردیابی عامل این قتل را در دستور کار خود قرار دادند و چند روز بعد موفق شدند نیما متهم 26 ساله حاضر در دادگاه را دستگیر کنند. متهم جوان اتهام قتل را در مراحل اولیه پذیرفت و مدعی شد نمی دانسته مقتول مامور نیروی انتظامی است.

وی ادامه داد؛ با توجه به آنچه در پرونده، مدارک و شواهد موجود آمده تقاضای صدور حکم قانونی را دارم. در ادامه مادر و همسر مقتول از قاضی دادگاه اجازه صحبت گرفتند و برای متهم تقاضای صدور حکم قصاص کردند.

قاضی حسینی کوه کمره یی رئیس دادگاه این بار از نیما خواست در برابر هیات قضات قرار بگیرد و از خود دفاع کند. متهم گفت؛ اتهام قتل را قبول دارم. من عامل قتل ستار غریب هستم، اما نمی دانستم او پلیس است. روز حادثه من و دوستم احسان در یکی از خیابان های باغستان کرج نشسته بودیم که یک پژو درست جلوی ما پارک کرد و کاملاً جلوی دید ما را گرفت. من و احسان به این وضعیت اعتراض کردیم البته مساله خاصی پیش نیامد. من و احسان بلند شدیم و چند متر آن طرف تر نشستیم.

وی ادامه داد؛ راننده پژو پیاده شد و به سمت ما آمد. او یقه احسان را گرفت و گفت باید با من بیایی. درگیری بالا گرفت. او لباس شخصی به تن داشت اما خودش را مامور معرفی می کرد. من از او خواستم کارتش را نشان دهد اما توجهی نکرد. به او گفتم احسان را رها کن من می آیم. او یقه احسان را رها کرد. من داشتم سوار ماشین می شدم و احسان هم پا به فرار گذاشته بود. دیدم که ستار به سمت احسان می دود، من هم به طرف او رفتم و با چاقویی که در جیب داشتم سه ضربه به او زدم.

نیما در ادامه گفت؛ وقتی مقتول روی زمین افتاد فرار کردم. خیلی ترسیده بودم. از آنجایی که شب قبلش مشروب خورده بودم حالت طبیعی نداشتم و سر درد خیلی اذیتم می کرد. اصلاً فکر نمی کردم راننده پژو مرده باشد. روز بعد از حادثه از اخبار تلویزیون شنیدم کسی که من او را با چاقو زدم مامور پلیس بوده است و از این بابت بسیار متاسفم، اما مساله اینجا است که اگر کارتش را به من نشان می داد این کار را نمی کردم.

در ادامه جلسه دادگاه احسان در جایگاه قرار گرفت. وی که به عنوان شاهد در دادگاه حضور یافته بود گفت؛ آنچه نیما در اعترافاتش گفت کاملاً درست است. البته زمان درگیری وقتی ستار او را سوار ماشین کرد من فرار کردم و ندیدم نیما به وی ضربه بزند، اما ستار هیچ کارتی که مشخص کند مامور پلیس است به ما نشان نداد. بعد از اظهارات احسان و وکیل مدافع نیما، وی یک بار دیگر در جایگاه قرار گرفت و گفت؛ باز هم می گویم اتهام را قبول دارم و ستار به دست من کشته شده اما نمی دانستم او پلیس است و از اتفاقی که افتاده از خانواده اش عذرخواهی می کنم و تقاضا دارم مرا ببخشند.

بنابر این گزارش پس از ختم جلسه قضات دادگاه برای صدور رای وارد شور شدند.
helen1 - ایران - مشهد
همه این قاتلهااین حرف را میزنن که عمدی نبوده اخه مردک چرا چاقو زدی پس حقت اینه که اعدام بشی....
پنج‌شنبه 2 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
کارش درست نبوده امااین پلیسها فکر می کنن صاحب جان مردم هستن. اونایی که بیرون از ایران هستین نمی دونین که چطور با بقیه حرف می زنن. تابستونا که می شد خیابونهای که معمولاهمه می رفتن می بستن جلوی ما شین هارو می گرفتن. و چقدر توهین امیز با مردم حرف میزننن و ماشینشون رو می گشتن. حالا با یکیشون همون جوری رفتار شده که با بقیه رفتار می کنن.
جمعه 3 خرداد 1387

maryam97 - مالزی - پنانگ
حالا گیریم که نمی دونستی ماموره پلیسه باید می کشتیش؟
با کارد میوه خوری آدم مرده حالا می خواسته با 3 ضربه هیچی نشه؟؟؟؟
جمعه 3 خرداد 1387

anahita_k1985 - ایران - لرستان
خیلی کار خوبی کرد این مامور کثیف رو کشته از خودش دفاع کرد اگه نمیکشت این مامور لجن نیما بیچاره رو میبرد زندان و همه مامورها بهش تجاوز می کردند مثل خیلی از دختر و پسر های که این بلا سرشون تا حالا اومده نیما از خودش دفاع کرده دختری که تو همدان بهش تجاوز شد و کشته شد تو زندان کاشکی میتونست مثل نیما از خودش دفاع کنه.
جمعه 3 خرداد 1387

amanj - ایران - همدان
باسلام.این اقا میگن که نمیدونسته مقتول نظامی است وگرنه این کارو نمیکرد.مگه خون افرادغیرنظامی اب جوبه یامردم بچهاشونو از کوه پیداکردن . این عذر بدترازگناه است.یعنی این اقا اگه میدونستن که غیرنظامیه حتما همین کارومیکردند.
جمعه 3 خرداد 1387

ali81_uk - انگلستان - منچستر
دوستان عزیز، درست قضاوت کنید... اگر چه چاقو کشی و قتل کار درستی نیست! تو ور خدا یک لحظه خودتان را جای نیما بگذارید...
اگر هر کس و ناکسی به شما در یک محل عمومی (که احتمالا خلوت هم بوده) تعرض کرد و خواست به زور شما را با خودش ببرد، شما با او چکار میکنید؟ مگه آدم ربایی شاخ و دم داره؟!! کاری که اون پلیس کرده بی شباهت به آدم ربایی نبوده، او باید خودش را معرفی میکرد!
به نظر من اگر دادگاه عادل باشد و یک طرفه به قاضی نرود این مسئله رو در نظر میگیره!!!
جمعه 3 خرداد 1387

aryamard - هلند - هاردرویک
دست نیما درد نکنه هر چه ازاین دزخیمان بکشیم باز هم کم است.هر کسی که لباس انتظامی به تن داره فکر میکنه به هر کسی میتونه زور بگه.یا اخاذی کنه.
جمعه 3 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.