شمخانی: بنی صدر خیانت نکرد

شمخانی: بنی صدر خیانت نکرد

ما هم پیش از انقلاب شلوارهای پاچه گشاد می پوشیدیم

علی شمخانی وزیر دفاع سابق ایران با حضور در برنامه تلویزیونی «مثلث شیشه ای» به سوالات رشید پور مجری این برنامه پاسخ گفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری «انتخاب»، وی در این برنامه تلویزیونی، ضمن گرامیداشت روز آزادسازی خرمشهر گفت: بسیاری از فرماندهان آن روزها، از رفقای صمیمی من بودند و همه با هم پیش از انقلاب در مبارزه علیه شاه و پس از آن، با یکدیگر رفیق بودیم.

شمخانی در پاسخ به این سوال که «اگر امروز جنگی اتفاق بیافتد باز هم جوانان امروز با موهای بلند و مدهای روز غربی به جبهه های جنگ می روند؟»، گفت: شک نکنید همه جوانان ما مانند آن روزها به جبهه های نبرد می روند

وی با اشاره به تبلیغات دستگاه فرهنگی رژیم شاه و تهاجم فرهنگی گفت: مگر ما در ایام پیش از انقلاب، چگونه بودیم؟ ما هم مانند مردم آن روزگار، شلوارهای پاچه گشاد می پوشیدیم.

وزیر دفاع سابق ایران اضافه کرد: هیچ یک از شهدا و کسانی که به جنگ رفتند فرشته نبودند، همه زمینی بودند و از اهالی همین مملکت بودند، اما شرایط (حمله به مملکت و تهاجم به دین و ناموس خویش) طوری بود که آنان را وادار به چنین واکنشی کرده بود.

در همین حال، رشید پور با پخش عکسی از شمخانی در کنار پسرش با لباس عربی، نظر وی در این مورد را پرسید که وی پاسخ داد: برای عروسی یکی از اقوام با لباس عربی در عروسی حاضر شدم که البته آقای ابطحی عکس من را در سایت خود گذاشت.

در این لحظه، فرزند وی که در استودیو حضور داشت در مقابل دوربین حضور یافت. رشید پور پرسید: شغل آقازاده چیست؟ که وی پاسخ داد: شغل پسرم آزاد است.

وی تاکید کرد: من فرزندانم را توصیه اکید کرده ام که ابداً در مشاغل دولتی حضور پیدا نکنند و فقط در کار آزاد که ربطی به دولت نداشته باشد مشغول باشند..

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری «انتخاب»، در ادامه برنامه، مجری برنامه از شمخانی خواست تا نظر صریحش را در مورد «چرایی ادامه جنگ پس از آزادسازی خرمشهر» بگوید.

شمخانی در پاسخ به این سوال، گفت: اولاً آن روزها، از سوی صدام هیچ پیشنهاد صلحی نبود، بلکه تنها، پیشنهاداتی در مورد آتش بس بود. آتش بس نیز در معنای نظامی به این معنی است که دشمن می خواهد برود و خود را برای جنگی تازه آماده کند.

شمخانی اضافه کرد: آتش بس در جنگ، باعث می شود که «کشور مورد تهاجم قرار گرفته» نتواند ادعای خسارت مادی کند، حال خسارت معنوی که جای خود دارد.

وی افزود: آن روزها اگر جنگ را ادامه نمی دادیم، پس از آزادسازی خرمشهر، صدام مجدداً به ما حمله می کرد.

شمخانی تصریح کرد: اصلا این سوال «چرا جنگ ادامه یافت؟»، مختص پس از دوران جنگ است و هیچ جریان سیاسی و هیچ فردی آن زمان نگفت که چرا جنگ ادامه می یابد؟

وی در پاسخ به این سوال مجری که پرسید «پس ماجرای نامه به بنی صدر چه بود؟»، گفت: اصلاً آن روزها بنی صدر نبود.

به گزارش «انتخاب»، شمخانی گفت: بنی صدر خیانت نکرد بلکه او در همه عملیات هایش به عنوان فرمانده کل قوا، شکست خورد.

وی افود: بنی صدر از ابتدا قصد خیانت نداشت، حتی اگر وی در عملیات های تحت مدیریتش، پیروز می شد در مقابل ملت حاضر شده و به این اقدام خود افتخار می کرد.

وزیر دفاع سابق ایران که یک دوره به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، در این عرصه حضور پیدا کرده بود در مورد احتمال حضورش در انتخابات گفت: همه چیز غیر ممکن و ممکن است.

وی در پایان افزود: من فرزند انقلاب هستم و برای خود نیز، محدودیتی قائل نیستم و هر جا لازم باشد به عنوان سرباز نظام آماده خدمت خواهم بود.

xerox - ایران - شیراز
عجب حرامزاده هایی هستند اینها
جمعه 3 خرداد 1387

mkazemipoor - -
دمت گرم
خیلی خوشم اومد
-------------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر و کشور محل زندگی خود را به فارسی بنویسید.
باتشکر
جمعه 3 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
خداییش ادم با عرضییه
حداقل اصلیت عرب بودنش رو انکار نمیکنه که هیچ افتخار هم میکنه
یه مورد تو همین مصاحبه هم بود که خیلی منو تکان داد
خبرنگار پرسید شما صله رحم می کنید
گفت نه
ما بچه جنگیم تا چشمونمونو باز کردیم خون دیدیم و دست و پای قطع شده و جوانهای در حال مرگ
احساس در زندگی ما معنی نداره
جمعه 3 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
مجری: شغل آقازاده چیست؟
شمخانی: شغل پسرم : آقازاده ( بدون شرح!)

شمخانی تاکید کرد: من فرزندانم را توصیه اکید کرده ام که ابداً در مشاغل دولتی حضور پیدا نکنند و فقط در کار آزاد ( آقازادگی) که ربطی به دولت نداشته باشد مشغول باشند..

توصیه شمخانی و امثالهم به فرزندانشون:
پسرم من در کار دولتی هستم و تا جایی که نیاز باشه از پول مملکت می چاپم و می دزدم، تو هم به شغل شریف آقازادگی مشغول باش و تا جایی که میتونی شیره ی ملت را بمک و خونشونو تو شیشه کن. بالاخره اینطوری تا هفتاد نسل بعد از خودمونو آباد میکنیم. بعد از اون هم خدا کریمه !
جمعه 3 خرداد 1387

twelve - آریانا - شیراز
تو هم چیزی نیستی جز یک نوکر و خانه زاد ساده ی تازی!!!
جمعه 3 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
والله پستهاییکه ایشان و دوستانشان یکشبه گرفتن و از هیچ به مقامهای فرماندهی کل نیروی دریایی ووو رسیدن خوب معلوم است که باید هم دروغ سر هم کند و خون میلیونها جوان بیگناه را ماله مالی کند.فرزندشان هم از همین آقازاده هایی است که نیاز بکار دولتی ندارد و از پول نفتیکه خمینی وعده داده بود حتما مثل دکی و بقیه ملاها آنقدر برای آقازاده ها سرمایه گذاری در دبی و خارج از کشور کرده اند که نیازی به شغل دولتی نداشته باشند و فعلا اینها را تو آبنمک گذاشتن تا درس پدرسوخته بازی و مدارک عالیه حق و نا حق و دزدی و جنایت ووو را بگیرند سپس بموقع به خونخواری و تجاوز و پستهای دولتی!!! عجله نکنید حالا کمی زود است در آینده!!!!!!!!
جمعه 3 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
بنی صدر به هیچ عنوان خیانت نکرد فقط ایشان خرمشهر را به عراقیها داد و در طبس ایشان نبودن که هلیگوپتر های سالم امریگایها را نابود کرد.اینها نمونه های گوچک است.فرار ایشان با مسعود رجوی .ازدواج ایشان با دختر بنی صدر.و نامه نگاریهای بنی صدر برای همکاری ایشان با دولت ایران.وووو
جمعه 3 خرداد 1387

newyork - امریکا - نیویورک
اینها که میگفتن که جنگ نعمت بود
جمعه 3 خرداد 1387

mmreza - ایران - شیراز
مواظب باشید دیگه گول سیاه بازی اینارو نخورید
شنبه 4 خرداد 1387

majid oogi - اسراییل - اورشلیم
همه چیز رو گذشت زمان مشخص خواهد کرد !!!!!!!!!!
شنبه 4 خرداد 1387

admiral - ایران - تهران
انرژی هسته ای حق مسلم ماستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت ای بابا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فقط می تونم بگم خفه شو سوسمار خور
شنبه 4 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
تعداد بی غیرت ها سر به فلک کشیده
دشمن ؟ حمله به مال و ناموس ؟ مگه الان اتفاق نمی افته
جنگ و تجاوز و غارت که فقط با توپ و تانک نیست همین الان کشور ما توسط رژیم خونخوار ...مورد غارت و تجاوز قرار گرفته است
ما همین الان در حال جنگ با دشمن هستیم
چند نفر از جوانان در این جنگ علیه بیگانه متجاوز شرکت میکنند ؟
شنبه 4 خرداد 1387

ezatdf - ایران - تهران
من پیشنهاد می کنم که قبل از قضاوت در باره هر کسی از جمله بنی صدر که تبلیغات شدیدی علیه او در کشور بود و هست و هیچوقت فرصت دفاع از خود را نزد افکار عمومی پیدا نکرد به سایت او مراجعه کنید و کتابهای ایشان خصوصا درس تجربه را که قسمتی از تاریخ انقلاب از نگاه ایشان است را بخوانید ایشان دراین کتابها تاکید دارند که من را حذف کردند چون مخالف رهبری سیاسی خمینی بودم همچنین ایشان تحقیقات گسترده ای در باره ارتباطات پنهانی جمهوری اسلامی با مقامات آمریکا و جریان گروگان گیری و واتر گیت و غیره نموده اند که قضاوت و نتیجه گیری پایانی با خواننده است
شنبه 4 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.