انسداد چند وبسایت حقوق زنان در ایران

انسداد چند وبسایت حقوق زنان در ایران

وبسایت تغییر برای برابری از جمله وبسایت های حقوق زنان است که این هفته در ایران مسدود شد
یک روزنامه چاپ ایران گزارش داده است که مقام های جمهوری اسلامی دسترسی به چندین وبسایت و وبلاگ فعالان حقوق زنان و روزنامه نگاران منتقد را مسدود کرده اند.

روزنامه اعتماد ملی که اغلب از دولت انتقاد می کند روز سه شنبه نوشت که این اقدام در پی صدور دستور تازه ای از سوی "کمیته تعیین مصادیق پایگاه های غیرمجاز اینترنتی" صورت می گیرد.

آن دستور روز شنبه به ارائه کنندگان سرویس های اینترنتی ابلاغ شد.

در سال های اخیر صدها سایت سیاسی، حقوق بشری و زنان به علاوه تعداد زیادی وبلاگ به خاطر بیان دیدگاه های انتقادآمیز یا به گفته دولت "غیراسلامی" مسدود شده است.

به گزارش اعتماد ملی چندین وبسایت زنان از جمله میدان زنان، کانون زنان ایرانی، شیر زنان که خبرهای ورزشی زنان را پوشش می دهد و "تغییر برای برابری" مسدود شده است.

این محدودیت وبسایت های "کمپین یک میلیون امضا" را هدف می گیرد که از شهرهای مختلف ایران و همچنین آلمان، کویت، قبرس و کالیفرنیا اداره می شوند.

هدف عملیات "کمپین یک میلیون امضا" تغییر حقوق زنان در قوانین اسلامی در زمینه ازدواج، طلاق، وراثت و سرپرستی کودک از طریق جمع آوری امضا چه در اینترنت و چه به صورت مستقیم است.

پروین اردلان از اداره کنندگان وبسایت مسدود شده www.change4equality.net در تهران به واشنگتن پست گفت: "این مثل یک حمله بزرگ است. حالا، بیشتر سایت های مرتبط با زنان و مسائل حقوق بشر ظرف یک روز مسدود شده اند."

کمیته تعیین مصادیق پایگاه های غیر مجاز اینترنتی مسئول فیلتر کردن سایت های اینترنتی است و قبلا با حکم این کمیته، تعداد زیادی از سایت های اینترنتی در ایران مسدود شده بود.

این کمیته چند سال پیش از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده و در آن وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی، اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و دادگستری حضور دارند.

مسدود کردن سایت های اینترنتی و برخورد با مدیران و نویسندگان سایت ها و وبلاگ ها و زندانی کردن وبلاگ نویسان به اتهام انتشار مطالب خلاف قانون از جمله مهم ترین محدودیت های اینترنتی در ایران بوده است.

محدود سازی دسترسی به اینترنت پرسرعت از سوی دولت و افزایش فیلترینگ از دیگر اقدام هایی بوده که طی سال های اخیر در ایران صورت گرفته است.

mahkame - اتریش - وین
از ترسشون. زن ایرونی تکه تک. میدونن زرنگ هستش ازش میترسن. بدبخت مملکتی که از ترسش بخوادسایتهای اینترنت رو هم ببنده. چقدر جمهوری اسلامی ایران بدبخت هستش.
پنج‌شنبه 2 خرداد 1387

marie_flower - ایران - ایران
خودمونو محدود کردن هیچ.تازه به سایتی هم که به حقوق زنها اهمیت می ده فیلتر کردن.
راستی یه چیزی می خواستم به این موجی بگم...
جمعه 3 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
خاک بر سرتون برای اینکه حقوق یک زن مسلمان و ایرانی را اگر بخواهیم بررسی و اصلاح کنند فاتحه هر چی اخوند و قوانین اسلامی را با ید خوند ترسو های بدبختتتتتتتت
جمعه 3 خرداد 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
نفس ما زنها رو مسدود کردند مارا درخانه اسیر کردند میخواهید سایت را آزاد بگذارند؟
جمعه 3 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
برای اطلاع یافتن از حقوق زن به قرآن رجوع کنید / به وبسایت احتیاجی نیست
شنبه 4 خرداد 1387

سوین - ایران - تهران بزرگ
این اسلامی که اینقدر سنگ تمامیت و کمالیت رو به سینه می زنه بیشترین تحقیرات و هیچ شمردن ها رو نسبت به زن ها اعمال کرده . طبیعیه آدمایی که در آغوش این دین پرورش یافتن از این بهتر نمی شن.
شنبه 4 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.