منچستریونایتد قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد

منچستریونایتد قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد

تیم فوتبال منچستریونایتد با پیروزی بر چلسی در ضربات پنالتی قهرمان فصل 2007-2008 لیگ قهرمانان اروپا شد.

در بازی نهایی این مسابقات که در شهر مسکو برگزار شد، دو تیم انگلیسی چلسی و منچستریونایتد به دیدار هم رفتند که این بازی در 90 دقیقه و نیز سی دقیقه وقت اضافه با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

اما در ضربات پنالتی این تیم منچستریونایتد بود که بعد از یک برا عقب افتادن موفق شد جبران کرده و حریفش را شکست دهد و برای سومین بار قهرمان باشگاه های اروپا شود.

نیمه اول دیدار با حمله های منچستریونایتد شروع شد و نهایتا در دقیقه 27 این کریستیانو رونالدو بود که با ضربه سر و روی سانتر وز براون دروازه پتر چک، دروازه بان چلسی را باز کرد.

نیمه اول بیشتر در اختیار منچستریونایتد بود اما در آخرین دقیقه این نیمه فرانک لمپارد موفق شد بازی را به تساوی بکشاند تا تیم چلسی با خیال راحت تری به رختکن برود.

نیمه دوم سرعت و هیجان بازی تا حدودی از نیمه اول کمتر بود و دو تیم با احتیاط بیشتری بازی می کردند.

اما در مجموع تیم چلسی در نیمه دوم بهتر از منچستریونایتد بازی کرد و موقعیت های بیشتری داشت که مهم ترین آن ضربه محکم و ناگخانی دیدیه دروگبا از بیرون محوطه جریمه بود که به تیر دروازه منچستریونایتد برخورد کرد.

سرانجام نود دقیقه وقت قانونی بازی با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید و بازی به دو وقت اصافه 15 دقیقه ای کشیده شد.

در دقیقه 4 نیمه اول وقت اضافه یک بار دیگر بازیکنان چلسی، و این بار فرانک لمپارد، توپ را به تیر دروازه منچستریونایتد زدند.

اگر پنالتی جان تری گل می شد، چلسی قهرمان بود

دو نیمه وقت اضافه نیز بدون به ثمر رسیدن گلی پایان یافت، اما دقایقی پیش از پایان بازی، دیدیه دروگبا از تیم چلسی از زمین اخراج شد.

بعد از آن نوبت به ضربات پنالتی رسید که قهرمان اروپا را مشخص کند.

پنالتی اول، دوم، چهارم و پنجم منچستریونایتد را به ترتیب ته وز، کریک، هارگریوز و نانی گل کردند. اما کریستیانو رونالدو پنالتی سوم را از داست داد.

برای چلسی هم بالاک، بلتی، لمپارد و اشلی کول چهار پنالتی اول را گل کردند. به این ترتیب اگر جان تری می توانست پنجمین پنالتی چلسی را به گل تبدیل کند، چلسی برای نخستین بار در تاریخش قهرمان جام قهرمانان اروپا می شد.

اما ضربه جان تری به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت تا کار به پنالتی های تک تک بکشد.

اندرسون و کالو ششمین پنالتی منچستریونایتد و چلسی را به گل تبدیل کردند. بعد از آنها رایان گیگز هفتیمن پنالتی منچستر را هم گل کرد، اما ادوین فان درسار ضربه آنلکا را گرفت تا منچستریونایتد برای سومین بار قهرمان باشگاه های اروپا شود.

منچستریونایتد: ادوین فان درسار، ریو فردیناند، وز براون (اندرسون - 120)، پاتریک اورا، نامانجا ویدیچ، پل اسکولز (رایان گیگز - 87)، اوون هارگریوز، کریستیانو رونالدو، مایکل کریک، وین رونی (نانی - 102)، کارلوس ته وز
مربی: الکس فرگوسن

چلسی: پتر چک، اشلی کول، جان تری، ریکاردو کاروالیو، جو کول (آنلکا - 99)، فرانک لمپارد، میشل اسین، فلورنت مالودا (کالو - 92)، کلود ماکلله، میشائیل بالاک، دیدیه دروگبا
مربی: اورم گرانت

داور: لوبوس میشل (اسلواکی)

ayaz-m - سوئد - گوتنبرگ
من از فرگوسن خوشم نمیاد ولی بهش بخاطر این همه توانایی احترام میزارم. هرچند تو هر دوبار قهرمانی اروپاش ... شانس اورد ،بخصوص فینال مقابل بایرن مونیخ که اصلا حقش نبود و کاملا اتفاقی بود ولی این از ارزشهای این اسکاتلندی (حتی اگه من یا خیلیهای دیگه خوشمون نیاد) کم نمیکنه.
پنج‌شنبه 2 خرداد 1387

palmera - ایران - اصفهان
قهرمانی منچستریونایتد به همه طرفداراش تبریک می گم
من هیچوقت ازاینکه طرفدار منچستر بودم پشیمون نشدم!
پنج‌شنبه 2 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.