خواستگار، مادر دختر مورد علاقه اش را به قتل رساند

خواستگار، مادر دختر مورد علاقه اش را به قتل رساند
کارآگاهان جنایی پس از گذشت یک سال از قتل زنی میانسال توانستند تنها مظنون این جنایت را بازداشت کنند.

به گزارش خبرنگار ما، جسد ریحانه اردیبهشت ماه سال گذشته در یک کانال آب پیدا شد و تحقیقات پلیسی فاش کرد او قربانی نقشه انتقام جویانه خواستگار دخترش شده است.

بعدازظهر روز دوم اردیبهشت ماه سال گذشته متخصصان پزشکی قانونی و کارآگاهان جنایی تهران در پی دریافت گزارشی مبنی بر کشف جسد یک زن در کانال آب منطقه گلبرگ به محل حادثه رفتند و جنازه این زن مجهول الهویه را که دست و پایش با تسمه بسته شده بود و داخل گونی قرار داشت مورد بررسی قرار دادند.

آنان متوجه شدند این زن بر اثر خفگی و انسداد مجاری تنفسی در مکان دیگری به قتل رسیده و سپس جسدش داخل کانال آب انداخته شده است. بعد از انتقال پیکر زن ناشناس به پزشکی قانونی کارآگاهان به دستور بهروز هنرمند - بازپرس ویژه قتل- تلاش برای شناسایی هویت وی را ادامه دادند و چندی بعد متوجه شدند مشخصات زنی به نام ریحانه که نامش در فهرست افراد مفقودی به ثبت رسیده شباهت زیادی با جنازه کشف شده دارد. خانواده این زن 40ساله به نام ریحانه نخستین روز اردیبهشت - یک روز پیش از پیدا شدن جسد- با مراجعه به اداره 11 پلیس آگاهی از ناپدید شدن وی خبر داده و از پلیس استمداد کرده بودند. بعد از آنکه خانواده ریحانه به پزشکی قانونی رفتند و جسد این زن را شناسایی کردند پلیس به بررسی احتمال های موجود در این جنایت پرداخت. کارآگاهان ابتدا این سوال را پیش کشیدند که آیا امکان دارد ریحانه قربانی سرقت با اقدام متجاوزانه شده و سپس به قتل رسیده باشد؟ از آنجا که پاسخ این پرسش با توجه به نظریه پزشکی قانونی و سایر قراین منفی بود، افسران جنایی این بار فرضیه انتقام جویی را مطرح کردند.

دقیق شدن در زندگی خصوصی ریحانه مشخص کرد اخیراً یک افغان 28ساله به نام محمد برای خانواده این زن مزاحمت ایجاد می کرده است. طبق اطلاعات به دست آمده محمد به دختر ریحانه علاقه مند شده و چندین بار از وی خواستگاری کرده اما هر بار با مخالفت زن میانسال مواجه شده بود.

در حالی که شکست عشقی می توانست انگیزه یی برای کشتن ریحانه تلقی شود کارآگاهان تصمیم گرفتند سرنخ های دیگری نیز به دست آورند تا مدارک برای اثبات جرم جوان افغان کافی باشد. آنان متوجه شدند محمد سرایدار یک کارگاه در نزدیکی محل کشف جنازه است. فاصله کم بین کانال آب و کارگاه دلیل دیگری بود که نشان می داد مظنون 28ساله عامل این قتل است. به همین خاطر کارآگاهان با اخذ دستور قضایی به محل کار محمد رفتند تا او را بازداشت کنند اما حضور ماموران در آنجا بی نتیجه بود چرا که به گفته صاحب کارگاه مرد افغان از یک روز بعد از قتل تسویه حساب کرده و به محل نامعلوم دیگری رفته بود.

پلیس در تلاش برای پیدا کردن مدارک بیشتر در رابطه با این جنایت به بازرسی از کارگاه پرداخت. در این مرحله تسمه هایی پیدا شد که نمونه یی از آن دور جنازه ریحانه پیچیده شده بود. در حالی که دیگر تردیدی در دست داشتن جوان کینه جو در قتل وجود نداشت ردیابی های گسترده برای پیدا کردن او آغاز شد. این جست وجو یک سال به طول انجامید تا اینکه سرانجام محمد شامگاه دوشنبه در یک مجتمع مسکونی که وظیفه سرایداری آن را برعهده داشت شناسایی و بازداشت شد.

اکنون پلیس معتقد است محمد در پی ناکامی در جلب رضایت ریحانه برای ازدواج با دختر وی تصمیم به انتقام جویی گرفته و روز حادثه پس از خروج زن میانسال از منزل او را با ترفندی فریب داده، به داخل کارگاه کشانده و سپس کشته است. با این وجود هنوز جزییات بیشتری از این جنایت فاش نشده و تکمیل تحقیقات به پس از بازجویی از متهم موکول شده است.
گنجشک - ایران - تهران
خاک برسر تمام دولتمردان ما از اون رییس جمهور بی شعور گرفته تا اون زارعی پاپتی
که اینقدر هم خودشون و هم اتباع خارجی رو هار کردند انداختند به جون ملت ایران
خاک بر سرشون!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 2 خرداد 1387

taheri - ایران - تهران
چه ربطی داره گنجشک اشی مشی
پنج‌شنبه 2 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
مملکتی که دروغ و امام زمان اداره اش کنند بهتر از این نمیشه 100 رحمت به آمریکا مسلمون نیستن و جرمشون یک سوم ایران تازه اسلحه هم آزاد هست
پنج‌شنبه 2 خرداد 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
persia_64 - ایران - طهران
اره عزیز اگر اسلحه این امریکاییا تو ایران بود اونوقت چیزی از کشورمون باقی نمیموند
جمعه 3 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.