خوردن میوه با پوست در کنترل قند خون موثراست

خوردن میوه با پوست در کنترل قند خون موثراست

خوردن میوه با پوست در کنترل قند خون افراد دیابتی بسیار موثر است.

 دیابت دو نوع است که دیابت نوع یک وابسته به انسولین بوده و به آن دیابت جوانی گفته می شود، چون بیشتر در سنین شش تا یازده سالگی شایع بوده و نوع دوم دیابت غیروابسته به انسولین است که در میانسالی و سن 40 تا 45 سالگی بیشتر شایع است.

براساس تحقیقات انجام شده، دیابت نوع اول بیشتر به دلیل بیماری های ویروسی دوران کودکی و بیماری های ایمونولوژیکی که سیستم دفاعی را تحت تاثیر قرار می دهند، ایجاد می شود. ولی عامل دیابت نوع دوم چاقی و کم تحرکی است.

محققان، استرس را هم ازعوامل ایجاد کننده دیابت نوع دوم می دانند البته تغذیه درمانی در دیابت نقش به سزایی دارد، مخصوصا در دیابت نوع اول که مبتلایان به آن کودک هستند و در سن رشد قرار دارند برای عدم ایجاد اختلال در رشد آنها باید در مصرف مواد مغذی تعادل برقرار باشد.

گفتنی است، خوردن میوه با پوست به خصوص سیب برای افراد دیابتی به علت فیبر موجود در پوست میوه ها و کنترل قند خون توسط آن بسیار مفید بوده وباعث کاهش چربی خون می شود؛ چرا که هرچه فیبر بیشتر باشد ماندگاری آن در روده کمتر بوده وگلوکز آزاد شده از آن کمتر خواهد بود پس در افراد دیابتی مصرف فیبرفراوان که در میوه ها موجود است، توصیه می شود.

sam1 - انگلیس - لندن
مثلا فکرشو کنید که باید . هندونه.. خربزه .. موز و پرتقال با پوست خورده بشه..
جمعه 27 اردیبهشت 1387

آذربهدخت - ایران - تهران
مخصوصا موز !
جمعه 27 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.