تضمین امنیتی به ایران مد نظر آمریکا قرار ندارد

تضمین امنیتی به ایران مد نظر آمریکا قرار ندارد

گوردون جاندرو، سخنگوی کاخ سفید به همراه جورج بوش رئیس جمهور آمریکا در اسرائیل به سر می برد
کاخ سفید آمریکا در واکنش به پیشنهاد روسیه مبنی بر دادن تضمین های امنیتی به ایران گفت که چنین پیشنهادی در حال حاضر مد نظر قرار ندارد.

گوردون جاندرو، سخنگوی کاخ سفید که به همراه جورج بوش رئیس جمهور آمریکا در اسرائیل به سر می برد، گفت: "تضمین های امنیتی، چیزی نیست که در حال حاضر مد نظر ما باشد."

روسیه گفته است مشوق های گروه 1+5 برای توقف غنی سازی اورانیوم در ایران باید شامل تضمین های امنیتی نیز باشد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، در گفتگو با خبرنگاران گفت که به نظر وی، گروه 1+5 در مذاکره با ایران باید پیشنهادهای مشخصی را عرضه کند، به این کشور تضمین امنیتی بدهد و اطمینان یابد بحران خاورمیانه جای مشخصی در دستور کار مذاکرات خواهد داشت.

سخنگوی کاخ سفید افزود که بسته پیشنهادی غرب به ایران در حال تدوین است و به زودی به ایران ارائه خواهد شد.

آقای جاندرو تاکید کرد که این ایران است که باید تضمین امنیتی ارائه کند، چون این کشور مدام اسرائیل را تهدید می کنند.

گروه 1+5 از پنج کشور عضو دایم شورای امنیت - آمریکا، روسیه، چین، بریتانیا و فرانسه - و آلمان تشکیل یافته و هدایت تلاش های شورای امنیت برای وادار ساختن ایران به تعلیق بخشی از فعالیت های هسته ای خود، به خصوص غنی سازی اورانیوم را برعهده داشته است.

اخیرا گروه 1+5 اعلام داشت که مجموعه مشوق هایی را برای قانع کردن ایران به قبول قطعنامه های مصوب شورای امنیت در مورد تعلیق غنی سازی به این کشور ارائه خواهد داد.

آقای لاوروف، که پس از ملاقات با فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان، با خبرنگاران سخن می گفت، نوع تضمین های امنیتی مورد نظر خود را مشخص نکرد و توضیح نداد که به چه دلیل اطمینان دارد که گنجاندن این تضمین ها در بسته پیشنهادی می تواند باعث قبول آن توسط ایران شود.

در عین حال وی گفت که مطمئن است روش پیشنهادی او باعث کاهش تشنج در منطقه خاورمیانه و همچنین "تنظیم شرایط مرتبط با مساله هسته ای ایران" خواهد شد.

bijana - المان - هانوفر
کشوری میتونه تضمین بده که قابل اطمینان باشه متاسفانه تاریخ نشون داده که هیچکدام از ابر قدرتها قابل اعتماد نیستند.سایرکشورها هم که در موقعیتی نیستند که بتوانند حتی امنیت خودشان را تضمین کنند.
چهار‌شنبه 25 اردیبهشت 1387

takmosafereshab - ایران - اصفهان
مگر این کشورها هم پیمانان نظامی عراق و حامیان رژیم صدام حسین در جنگ با ایران نبودند .تانکهای شوروی/ناوچه ها و رادارهای آمریکا/گازهای شیمیای آلمان / هواپیماهای فرانسه و ...................
در آخر با صدام حسین چه کردند؟
عاقبت اعتماد به این دولتمردان را در سرنوشت دولت وکشور عراق می توان دید.ضمنا ملت ایران ماهیت این کشورها را در دوران دفاع مقدس بخوبی شناخته وخوب میدانند که این کشورها در راستای اهداف سلطه طلبانه و استعمار گری خود قدم بر می دارند. منظور این کشور ها از تشنج در خاور میانه این است که باید خاور میانه آرام باشد تا آنها مثل چند صد سال قبل با استعمار و استثمار به چپاول کشورهای خاور میانه اقدام کنند.
اگر به تاریخ نگاه کنیم اغلب این کشورها 1+5 خود ازمتجاوز ترین کشورها بوده و دارای بیشترین کلا هکهای اتمی در دنیا می باشند
چهار‌شنبه 25 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.