بوش: ایران منشا مشکلات خاورمیانه است

بوش: ایران منشا مشکلات خاورمیانه است

جورج بوش رئیس جمهور آمریکا
جورج بوش می گوید حزب الله بدون کمک ایران 'هیچ' است
جورج بوش رئیس جمهور آمریکا در آستانه سفر به خاورمیانه، ایران را عامل مشکلات و بحران های منطقه دانسته و همچنین برای کمک به ارتش لبنان در برابر شبه نظامیان حزب الله ابراز آمادگی کرده است.

آقای بوش در مصاحبه با بخش عربی تلویزیون بی بی سی با اشاره به ناآرامی های اخیر در لبنان مشخصا به ارتباط ایران با حزب الله اشاره کرد و گفت "حزب الله بدون ایران هیچ است. ایران منشا بسیاری از مشکلات در خاورمیانه است، چه در حمایت مالی از حزب الله و حماس، چه در اقدامات این کشور در قبال دمکراسی نوپای عراق."

رئیس جمهور آمریکا افزود بخش بزرگی از سفر او صرف این خواهد شد که توجه مردم را نه فقط به لبنان بلکه به ایران جلب کند.

وی گفت همه باید به یاد داشته باشند که "ایران عامل بسیاری از مشکلات در خاورمیانه است."

جورج بوش اذعان داشت که تمام کشورها لزوما با مواضع آمریکا برای فشار بر ایران و سوریه همراه نیستند اما گفت ایران و سوریه دو مانع عمده بر سر راه صلح و ثبات در خاورمیانه هستند:

رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت "من حقیقتا معتقدم که خاورمیانه جایی است که جهان باید زمان و توجه زیادی برای صرف کند و برای استقرار صلح و رفاه در این منطقه همت کند."

وی تاکید کرد که "وقتی مردم به دقت توجه می کنند نفوذ بی ثبات کننده ایران و سوریه را در می یابند."

دولت آقای بوش ایران و سوریه را به کمک به گروه های مخالف صلح خاورمیانه و تلاش برای بی ثبات کردن عراق متهم می کند اما این دو کشور اتهام های آمریکا را رد کرده و سیاست های این کشور را عامل ناآرامی ها در منطقه می دانند.

آقای بوش در پاسخ به این سوال که آیا مذاکرات مستقیم با ایران و سوریه به کاهش تنش ها منجر نمی شود گفت تهران و دمشق موضع او را می دانند و جایی برای گفتگوی بیشتر نیست.

وی گفت در اوایل دوره ریاست جمهوری خود با اعزام مقام های ارشد آمریکایی به سوریه به دولت آن کشور یادآور شد که اگر خواهان روابط بهتر با آمریکاست باید از حمایت از آنچه او "گروه های افراطی" خواند دست بردارد اما پاسخی از سوریه دریافت نکرد.

جورج بوش اظهار داشت اگر ایران نیز خواهان رابطه با آمریکاست باید غنی سازی اورانیم را به نحو قابل تاییدی متوقف کند تا به این ترتیب امکان مذاکره در چهارچوب سازمان ملل متحد وجود داشته باشد.

کمک به دولت لبنان

جورج بوش همچنین گفت آماده است به ارتش لبنان کمک کند تا بتواند حزب الله لبنان را خلع سلاح کند.

وی جنبش حزب الله را، که از سوی ایران و سوریه حمایت می شود، متهم کرد علیه مردم لبنان وارد عمل شده است.

در جریان درگیری های اخیر بین حزب الله و حامیان دولت لبنان تاکنون حداقل 60 نفر کشته شده اند.

لبنان در روزهای اخیر شاهد خشونت بارترین درگیری بین گروه های مختلف از زمان پایان جنگ داخلی پانزده ساله این کشور در سال 1990 محسوب می شود.

آقای بوش گفت تا زمانی که حزب الله مسلح است، امکان استقرار یک جامعه با ثبات در لبنان وجود ندارد.

مصاحبه با بی بی سی در آستانه دومین و احتمالا آخرین سفر جورج بوش به خاورمیانه در مقام ریاست جمهوری آمریکا انجام شد.

وی روز چهارشنبه این هفته وارد اسرائیل می شود و پس از آن از کشورهای عربستان سعودی و مصر نیز دیدن می کند.

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد وضع موجود بین اسرائیل و فلسطینی ها غیرقابل قبول است و او تلاش می کند که تا پیش از پایان سال جاری دو طرف به توافقی دست یابند.

وی همچنین گفت شواهد روشنی دال بر کمک کره شمالی به سوریه برای ساخت یک رآکتور اتمی وجود دارد.

اسرائیل در سال گذشته تاسیساتی را در داخل خاک سوریه بمباران کرد و ماه گذشته مقامات اطلاعاتی آمریکا گفتند که سوریه با کمک کره شمالی در صدد ایجاد یک رآکتور اتمی برای مقاصد نظامی در این محل بود.

کره شمالی و سوریه این اتهام را رد کرده اند و دولت سوریه گفته است که محل بمباران شده یک ساختمان متروک متعلق به ارتش این کشور بوده است.

vanaki - بلجیک - بروکسل
حتی چپ دنیا که مخالف سیاستهای امریکاست و تا کنون مهر تائید به رفتار جمهوری اسلامی میزد میبینیم ابن روزها چشم بصیرت باز کردن و یواش یواش خطر ایران را حس میکنن و جدی میگیرن .لا اقل در اروپا که داره اینطور میشه.
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

persia_64 - ایران - طهران
این هم به جای عقلش شکمش کار کرد / این که جمهوری اسلامی منشا بیشترین ترور تو منطقه هست را بچه های دوران راهنمایی هم میتونن بفهمن / احتیاج به بازگو کردن هم نداشت / مگه خود جمهوری اسلامی نمیگه فلان قدر کمک کردم به فلانی
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
وقتی یکی مثل این بوش دیوانه اینطوری لوطی گری میکنه حالم به هم میخوره و با اینکه موافق این رژیم نیستم ولی حتما اگه حمله بکنه میرم جنگ.
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
خدا را شکر که حدعقل ابن را متوچه شده که انگشت ایران در همه جا برای خرابکاری هست.زنده باد بوش
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

گربه ای پرنده خواه - فرانسه - لیون
آقای بوش دیگه کم کم برو خسته کننده شدی آبرو کشورتو بردی! vanaki - بلجیک - بروکسل شما انگار نمی دونید بساط بلوک شرق و چپ و کمونیست و همه این ها 17 ساله برچیده شده. اروپا که از بعد جنگ دوم جهانی تقسیم بود حالا همش دست آمریکاس و اگه آمریکا نخواد آب نمی خوره. یه نمونه اش هم دادن اطلاعات شخصی تمام اروپایی ها به آمریکاست.
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
ببینید دوستان تا به الان هیچ کس نه شنیده و خونده و نه دیده که امریکا و یا کشور دیگه ای بگن که انرژی هستا ای چیز بدیه و یا ایرانی ها نداشته باشن نه اینطوری نیست
اشتباه نکنید اینها میگن اگه یه نارنجک دست یه ادم عاقل باشه هیچی نمیشه چون اون عاقله و اونو منفجر نمیکنه ولی اگه همین نارنجک دست یه دیوانه باشه نه تنها خودش بلکه دیگران رو هم نابود میکنه
یه جک هم میگم
زن دوم مثل انرژی هسته ای حق مسلم ماست ولی نمیذارن که
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

sepid.irooni - انگلستان - لندن
اقا بوش برو خودتو پاره پاره کن!!!نچایی یه وقت اصلا می دونی چیه؟؟؟از اون موقعی که شما و همکاراتون وارد خاور میانه شدین خاکش رو الوده کردین بابا با مشاورای عربی از جمله عربستان همکاری می کنین اونم ضد ایرانی شیعه!!بعد به القاعده همکاری میکنین تو عراق هزاران مردم را می کشید بعد میندازید گردن ایران پاشدین از اون موقع که رفتین عرااق! هی اوضاع رو به هم ریختین!! بعد لابد دیدن ایران چون به عراق نزدیک هست ایران! شما تو خاور میانه جنگ درست می کنین بعد میگید ایران تروریسته؟!! شرم اوره به خدا!! اقای بوش جم کن..........برو در کوزه .....!!!!!!!
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

khoshteep - کانادا - ونکوور
با اینکه بوش در بلاهت و حماقت دست کمی از ابلهی نژاد نداره ولی این حرفش کاملا درسته
persia_64 - ایران - طهران
جالب بود:)
چهار‌شنبه 25 اردیبهشت 1387

میرهاشمی - ایران - صدرآباد
اگه ایران منشا مشکلات خاورمیانه است آمریکا منشامشکلات کل دنیاست.
آمریکایی که ادعای ریاست دنیا را داره دیگه داره کم میاره.ملت ایران از این رژیم دل خوشن ندارن ولی حاضر نیستندیه کشوری مثل آمریکاو...بیان براشون حکومت کنن.آمریکا با حمایت از اسراییل کل دنیا را داره به گندمیکشه
ولی نوبت حمایت ایران که میشه ادعای دفاع ازحقوق بشریت ودموکراسی میکنه.آمریکا=غروب قدرت
چهار‌شنبه 25 اردیبهشت 1387

garadagh - سویدن - مالمو
و مردم ایران هم در رکاب جمهوری اسلامی ایران.
چهار‌شنبه 25 اردیبهشت 1387

alishah - ایران - تهران
به قول یه بازیگر خردسال تو یه فیلم " شما اومدید تو حالا میگید ما بریم بیرون" ! عجیبه والا ... خاور میانه از وقتی دچار مشکل شده که خود غربی ها در سال 1917 هوس کردند اونجا رو مستعمره خودشون کنند و وقتی مشکل بزرگتر شد که در سال 1948 به سرشون زد پایگاهی نظامی و مردمی در اون ایجاد کنند . و از وقتی این مشکلات بیشتر شد که اسراییل در سال 1967 پیمان های بین المللی رو با حمایت خود غربی زیر پا گذاشت و اراضی شرقی بیت المقدس رو اشغال کرد . بعد از اون هم هر چند سال یکبار با یه ترور یا شروع چنگ با همسایه ها و یا مسایل از این قبیل خودشون ماجرا رو پیچیده تر کردند . از وقتی که حاج آقا بوش افتخار دادند و پای مبارکشون رو به وایت هاووس گذاشتند کل خاورمیانه ده خنده بازار ( والبته گریه بازار ) . خنده به خاطر حرفها و گریه بخاطر بی خانمان شدن میلیون ها بی پناه افغانی عراقی و فلسطینی و کشته شدن صدها هزار زن و کودک و غیر نظامی . ای مرد با حرفهای مضحک و خنده دار خودش هر چند وقت یکبار با کلی قیل و قال تبلیغاتی این منطقه رو به نور خودشون منور می کنند و هی مزخرف به هم می بافند . شاید بشه گفت یک سوم ویرانی ها و مشکلات کل تاریخ خاور میانه به همین هفت سال گذشته بر می گرده . و تنها توانایی ایشون هم متهم کردن دیگران و ایجاد سرو صدای تبلیغاتی و کاذب بوسیله اون شبکه های خبری فاسد . البته نباید از کسی که اجدادش کابوی و گاو چران بودند منطقی جز این انتظار داشت . اینجاست که باید گفت جناب بوش شما اومدید تو حالا ما بریم بیرون ؟
-------------------------
کاربر گرامی
لطفا نام کشور و شهر محل زندگی خود را به فارسی بنویسید.
با تشکر
چهار‌شنبه 25 اردیبهشت 1387

vanaki - بلجیک - بروکسل
گربه ای پرنده خواه-فرانسه- لیون
همسایه عزیز درست بساط کمونیست برچیده شد ولی متاسفانه در جامعه اروپا هنوز امریکا ستیزی به چشم میخوره به طور نسبتا وسیع. یه سری به دانشگاهها بزنید و یه امار سر انگشتی بگیرید متوجه عرائض بنده میشوید.
چهار‌شنبه 25 اردیبهشت 1387

bijana - المان - هانوفر
اخه امریکا کیلویی چنده.این جرجی فکر میکنه کره زمین دور امریکا میگرده.بابا اگه همه مخها یی که فعلا در امریکا زندگی میکنند برگردن کشورشون . امریکا بر میگرده به دوران بربریت .ما اگه نخواهیم با شما ارتباط داشته باشیم کی را باید ببینیم.اخه فعلا که تو امنیت خاورمیانه ا با برپا کردن جنگ در دو کشور .خیلی پررویی بابا.......تحفه....
چهار‌شنبه 25 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.