رایزنی ایران و عربستان در مورد بحران لبنان

رایزنی ایران و عربستان در مورد بحران لبنان
ایران نیز انگشت اتهام را به سوی آمریکا و اسرائیل دراز کرده است
ایران، آمریکا و اسرائیل را متهم به تفرقه افکنی در لبنان کرد و گفت این دو کشور تلاش می کنند تا فضای لبنان را بحرانی نگه دارند.

محمدعلی حسینی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست هفتگی خود با خبرنگاران که امروز یکشنبه، بیست و دو اردیبهشت برگزار شد افزود که آمریکا و اسرائیل سعی می کنند رویدادهای روزهای اخیر در لبنان را درگیری میان اقوام و مذاهب مختلف معرفی کنند.

به دنبال برکناری رئیس امنیت فرودگاه بیروت از سوی دولت لبنان، نیروهای وابسته به حزب الله و متحدانش، غرب بیروت را به تصرف خود در آوردند. در درگیری های میان گروه های مختلف بیش از بیست نفر کشته شدند.

آمریکا ایران و سوریه را در این حوادث مقصر دانسته و ایران نیز انگشت اتهام را به سوی آمریکا و اسرائیل دراز کرده است.

ایران، بحران لبنان را مساله ای داخلی دانسته و خواهان گفتگو گروه ها و احزاب لبنانی برای خروج از این بحران شده است.

آقای حسینی تائید کرده که ایران و عربستان، رایزنی هایی در مورد بحران لبنان انجام داده اند که این امر کماکان ادامه دارد.

ایران عموما حامی حزب الله لبنان شناخته می شود. جنبش امل، دیگر کروه شیعه لبنان روابط نزدیکی با سوریه دارد و عربستان نیز حامی جریان چهارده مارس( گروه حاکم لبنان) شناخته می شود.

مذاکره با آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه ایران در مورد از سرگیری مذاکرات میان ایران و آمریکا بر سر مسایل امنیتی در عراق گفت که در صورت "تغییر شرایط و فضا"، ایران مذاکره با آمریکا را مجددا مورد بررسی قرار خواهد داد.

ایران به دنبال آنچه بمباران عراقی ها توسط آمریکا خواند، مذاکرات با این کشور درباره مسایل امنیتی عراق را به حالت تعلیق در آورد.

وزارت خارجه ایران هفته پیش در مورد مذاکره با آمریکا گفت: "محور اصلی گفتگوهای ما با طرف آمریکایی و با حضور طرف عراقی، امنیت و ثبات عراق بوده است و آنچه در حال حاضر شاهدیم، بمباران علنی، آشکار و گسترده نیروهای اشغالگر عراق علیه ملت این کشور و در نقاط مختلف عراق است و به اعتقاد ما و با توجه به شرایط موجود، گفتگو حاصلی نخواهد داشت و معنای خاصی هم پیدا نخواهد کرد."

ezatdf - ایران - تهران
پاراگراف آخر بدینگونه تصصیح میگردد
وزارت خارجه ایران هفته پیش در مورد مذاکره با آمریکا گفت: "محور اصلی گفتگوهای ما با طرف آمریکایی و با حضور طرف عراقی، لبنانی، فلسطینی، سودانی،افغانی، و . . . درباره امنیت و ثبات در عراق ، لبنان، فلسطین، سودان ،افغانستان و . . . خواهد بود و . . .
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387

ali baba - ایران - اندیمشک
یکی نیست به این جماعت بگه آخه به شما چه مربوطه؟ شماسر پیازین ته پیازین:آخه لبنان کدومه که مسائلی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387

kouroshpsx - ایران-تهران - قلعه حسن خان
نه این کشور ها هنوز باید بجنگند تا بفهمند که چه بلایی سر ما در جنگ هشت ساله اومد.اون سالها عربستان میگفت خسارت ایران میده.چون دیده بود کار صد دام نیست که مارو از پای در بیاره.حالا نوبت ماست از خود عرب داریم به خود عرب ضربه می زنیم.
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.