کشف دارو برای جلوگیری از حملات قلبی و مغزی

کشف دارو برای جلوگیری از حملات قلبی و مغزی

محققان انگلیسی از تولیدی قرصی ترکیبی خبر دادند که می تواند سالانه از 100 هزار مورد مرگ زود هنگام ناشی از حملات قلبی جلوگیری کند.
به نوشته روزنامه "دیلی تلگراف":سازندگان این قرص می گویند مصرف روزانه ان توسط هر فرد بالای 55 سال می تواند مانع از بروز 80درصد حملات قلبی و سکته های مغزی شود. این دارو تایید پروفسور "راجر بویل" مسئول رسیدگی به بیماریهای قلبی و سکته های مغزی را دریافت کرده است. وی خواستار تجویز این دارو در اداره ملی خدمات درمانی انگلیس شد.
این قرص مرکب متشکل از یک استاتین کاهنده کلسترول،سه نوع داروی کاهنده فشار خون و یک اسید فولیک است که سطح اسید امینه را که در حملات قلبی و سکته های مغزی دخالت داردکاهش می دهد.
آزمایش های بالینی ثابت کرده است اجزای سازنده این قرص از حملات قلبی و سکته های مغزی جلوگیری می کنند و قرص ترکیبی تولید شده فقط مستلزم آزمایش های محدودی است که اطمینان حاصل شود به همان نحو عمل می کند.در آنصورت این قرص ظرف دو سال در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
شرکت "سیپلا" یکی از بزرگترین شرکت های دارویی هند این دارو را تولید خواهد کرد .
به گفته کارشناسان یک سوم افرادی که این دارو را مصرف کنند از مزایای آن بهره مند و به طور متوسط 11 سال به طول عمرشان افزوده خواهد شد.

parviz1 - انگلستان - کترینگ
کشوری مثل انگلستان همه چیز را برای ملت آماده میکند و برای کسانیکه کار نمیکنند از خانه گرفته تا آب و برق و پوشاک و خوراک و هزینه های درمانی رایگان و تازه بفکر طول عمر ملت هم میباشد و متاسفانه کشوری هم مثل ایران با داشتن آن همه سرمایه خدا دادی نه تنها ملت هیچ حمایتی از جانب دولت نمیشوند بلکه با فشارهای بسیار که بر دوش ملت است آنها را با انواع بیماری نه تنها کمکی نمیکند بلکه هر روز استرس و حتی ملت بیگناه را برای اعتراض میکشد!!ای لعنت بر ملای بیسواد و مزدوران نفهم وووو
شنبه 21 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.