ایران صاحب چهارمین فوتبال غیراخلاقی دنیاست

ایران صاحب چهارمین فوتبال غیراخلاقی دنیاست

گزارش یک روزنامه ورزشی از تحلیل یک کارشناس استرالیایی حکایت از این دارد که ایران صاحب چهارمین فوتبال غیراخلاقی دنیاست.


این تحلیلگر استرالیایی در گزارش خود که در مورد لیگ های فوتبال در اکثر کشورهاست آورده است . لیگ فوتبال یونان در صدر فوتبال غیراخلاقی جهان قرار دارد ایتالیا و صربستان در رده های دوم و سوم هستند و فوتبال ایران در مکان چهارم جای دارد.
این گزارش که در روزنامه « مان لی دلیلی » کشور استرالیا به چاپ رسیده حرکات زشت و ناپسند و همچنین الفاظ رکیک بازیکنان و داوران فوتبال در دنیا را بررسی کرده و متاسفانه در این بین فوتبال ایران هم از نگاه این تحلیل گر دور نمانده است .
این گزارش اشاره می کند رفتار بازیکنان تیم های فوتبال و همچنین داوران مسابقات خصوصا رفتارهای منفی آنان در جوانان بیننده و علاقمند به فوتبال همچون « سم » اثر می گذارد. بطوری که فحاشی ها در فوتبال توسط اعضای خانواده ها لب خوانی می شود. این تحلیل گر حتی فوتبال پرآشوب ترکیه را در جدول آلوده ترین لیگ های جهان بعد از فوتبال ایران توصیف کرده است .
« فین ماس » تحلیل گر لیگ های جهان همچنانکه به نحوه خشونت ها اشاره کرده این گونه حرکات و رفتارهای ناپسند را مضحک نیز دانسته و به آنالیز کلمات رکیک پرداخته است .
وی در گزارش خود همچنین به درگیری بازیکنان ایرانی در دربی سال 79 و رتبه ششم انگلستان (مهد فوتبال جهان ) در جدول آلوده ترین تیم های فوتبال دنیا و همچنین طبیعی جلوه دادن شعارهای یک صدا با الفاظ زشت اشاره و وضع محرومیت ها را آغاز راه مقابله با فوتبال آلوده دانسته است .
حال متولیان ورزش کشور ما با این گزارش و مهمتر جایگاه فوتبال ایران روبرو هستند. ضمن آنکه منعکس شدن این گزارش صرفا و ... قرار دارد و این موضوع نیز تامل در این AFC برای اطلاع مردم نیست و یقینا نسخه ای از آن روی میز مراجع فوتبال همچون فیفا و خصوص را از جانب مسئولان ورزشی کشور دوچندان می کند.
متولیان ورزش کشور می بایست به دنبال این نکته باشند که این مسائل دردآور ارتباط مستقیمی با عدم وجود تشکل های قانونی در ورزش ما دارد. امروز خلا بزرگ برای پیشگیری از چنین مسائلی در ورزش خصوصا رشته پرطرفدار فوتبال بی اعتنایی به تشکل های رسمی و قانونی مردمی همچون کانون هواداران باشگاههای فرهنگی ورزشی کشور و نداشتن برنامه در مسائل فرهنگی ورزش است .

elvis2002 - سوئد - گوته برگ
به شتر گفتند چرا گردنت کج است؟
گفت کجای من راست است که گردنم راست باشه!
حالا چی تو ایران درسته که ورزشش درست باشه
شنبه 21 اردیبهشت 1387

دربه در - ایروووون - تهروووون
معلومه درد باخت مقابل تیم ملی تو استرالیا هنوز ادامه داره ! واقعا غرور اینارو شکستن
شنبه 21 اردیبهشت 1387

black.roz - ایران - ایران
باور کنید ما می تونیم. ما می تونیم اول بشیم . فقط یه کم باید مربیامون و بازیکنامون همت کنند . به یاری فردوسی پور و خبرنگاران و رسانه های گروهی ما می تونیم برای اولین بار یه جا اول بشیم . هر چند تا به حال چهارمی هم نداشتیم و این خیلی خوبه .
واقعا فقط میتونیم متاسف باشیم برای فوتبال این مملکت و خیلی چیزهای دیگه .
شنبه 21 اردیبهشت 1387

sam1 - انگلیس - لندن
ایران چیچیش درسته ..که حالا فوتبالش درست باشه......................... مردم مشکلات مهم تری دارن
شنبه 21 اردیبهشت 1387

میرهاشمی - ایران - صدرآباد
بالاخره یه جا تو دنیا چهارم شدیم .چی وچجوری مهم نیست مهم اینه که چهارم شدیم.تبریکات من را ورزشدوستان عزیز بپذیرند
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.