گواردیولا جانشین رایکارد در مربیگری بارسلونا

گواردیولا جانشین رایکارد در مربیگری بارسلونا

گواردویلا به مدت 17 سال در بارسلونا بازی کرده است
فرانک رایکارد مربی هلندی بارسلونا در پایان فصل جاری فوتبال از مربیگری این تیم کنار خواهد رفت و جوزپ گواردیولا، مربی تیم ذخیره بارسلونا، جانشین او خواهد شد.

رایکارد 45 ساله از سال 2003 مربی این باشگاه اسپانیایی را بر عهده دارد و موفق شد در این مدت دو بار در سال های 2005 و 2006 این تیم را قهرمان لالیگا کند و یک بار در سال 2006 با این قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.

اما بارسلونا در دو سال گذشته افتخاری کسب نکرده و در فصل جاری نیز در لالیگا در رتبه سوم جدول ایستاده است.

گواردیولا 37 ساله اسپانیایی است و به مدت 17 سال از 1984 تا 2001 در بارسلونا بازی کرده است. او در ال 2001 از این باشگاه جدا شد، اما در سال 2007 مجددا در نقش مربی تیم ذخیره ها به بارسلونا بازگشت.

تغییر سرمربی بارسلونا کمتر از 24 ساعت بعد از شکست تحقیرآمیز 4 بر یک بارسلونا در زمین رئال مادرید اعلام شد. رئال مادرید سه هفته پیش از پایان لالیگا قهرمان این لیگ شده است.

خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا، در کنفرانسی مطبوعاتی انتصاب لاپورتا را تایید کرد و گفت: "تیم میدریت باشگاه تصمیم گرفته که با پایان فصل رایکارد دیگر سرمربی تیم نباشد و گواردیولا جانشین او شود. جوزپ دانش، خوش بینی و اعتماد به نفس لازم برای موفق شدن را دارد."

گواردیولا که از روز 30 ژوئن، کمتر از دو ماه دیگر، رسما سرمربی بارسلونا خواهد شد، از اسطوره های باشگاه بارسلوناست که در سال 1992 که بارسلونا برای نخستین بار قهرمان جام باشگاه های اروپا شد، کاپیتان تیم بود. گواردویلا همچنین در دوران حضورش در نیوکمپ 6 بار قهرمان لالیگا شد.

بعد از ن که مسجل شد بارسلونا در این فصل نیز مثل فصل قبل هیچ جامی کسب نخواهد کرد، رفتن رایکارد از این تیم قطعی به نظر می رسید. از ژوزه مورینیو، مربی پرتغالی سابق چلسی، مانوئل پلگرینی، مربی ویارئال، و میشل لادروپ، مربی ختافه به عنوان جانشینان احتمالی رایکارد نام برده می شد که با انتخاب گواردیولا مشخص شد این گمانه زنی ها نادرست بوده است.

گراهام هانتر، کارشناس فوتبال اسپانیا، به رادیو پنج بی بی سی گفت اکثریت اعضای هیات مدیره خواهان مورینیو بودند. اما لاپورتا رئیس است و او گفت آدم خودش را خواهد آورد که همان گواردیولا است.

dj_arsis2 - اتریش - وین
چه رایکارد مربى باشه چه گواردیولا بارسا تیم نیست فقط ریال
جمعه 20 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.