باز هم دستگیری زنان به جرم بدحجابی - ویدیو

باز هم دستگیری زنان به جرم بدحجابی

bagdagulan - ایران - تبریز
قانون مملکت ما میگه حجاب باید تو جامعه رعایت شه و کسی جلف و تحریک کننده(چه مرد چه زن)نپوشه و آرایش نکنه.جای تعجب نداره نیروی انتظامی با این موارد برخورد کنه.مثله اینکه شما بگید چرا با دزد برخورد میشه.اگه اکثریت مردم بخوان که حجاب رو بردارن(که اینجوری نیست) باید تو مجلس مطرح و تصویب بشه، عزیزان من!
جمعه 20 اردیبهشت 1387

shad - فرانسه - نیس
ننگ بر اسلام و جهالت ننگ بر اسلامگرایان جنایتکار. ایرانی مسلمان از بند این دین انسان ستیز خود و فرزند خود و ایندگان خودت را نجات بده. مگذار که فرزندت این مکتب جهل و خشونت را به ارث ببرد که جنایتی بزرگ در حق اوست. خود فریبی تا کی؟
جمعه 20 اردیبهشت 1387

b_2fun - هلند - امستردام
بر پدر مادرتون لعنت با این زندگی واسه مردم درست کردین
جمعه 20 اردیبهشت 1387

vahid_uk - انگلستان - لندن
بازم دوباره اسلام شد تازه داغ کلام
جمعه 20 اردیبهشت 1387

ali-vienna - اتریش - وین
برادران بسیجی گمنام خط امام زمان و اهل بیت بپان تحریک نشن یه وقت!!!
این زن چادریه تو همه فیلم ها و عکس ها هستش، مواظب باشه فقط بعد از (به امید خدا هر چه زودتر) سرنگونی این رژیم دیگه دم چشم ایرانی ها آفتابی نشه که.....
جمعه 20 اردیبهشت 1387

shela - سویس - برن
کاره نیروی انتظامی درست نیست اما وضع ظاهری بعضی از خانمها هم درست نیست .
جمعه 20 اردیبهشت 1387

adorina - ایران - تهران
بیچاره عقده ای حق داره وقتی دختر به این نازی رو میبینه و با خودش مقایسه میکنه بزنه تو گوشش!!!!1کاش دختره بهشون التماس نمیکرد...اصلا به نظر من بهتره از فردا همه با چادر بیان بیرون .. تا اینا ازینکه دیگه نمیتونند عقدهاشونو خالی کنند و کسی رو بگیرند دق کنند...این بهترین مبارزست ................حیف نیست خودمون رو بدیم دست اینا یا اجاز ه بدیم به ما توهین کنند....
جمعه 20 اردیبهشت 1387

parinaz87 - المان - کلن
راست می گه چرا فیلم برداری میکنند حالا بعدم دختره خنده اش گرفته یک کم نه؟؟؟بعضی وقتها به این فیلم ها هم نمیشه اعتماد کرد از بس دروغ زیاده این احمدی هم به جای بهبود وضع معیشت مردم و هزاران مشکل ایران از غلط ها میکنه اخه همه کارهات را کردی تمام شده به نظر من مضحک ترین دولتی که ایران تا حالا به خود دیده این دکی احمدی احمقی ..دولت اش یک جوک بزرگ هست تو تاریخ ایران
جمعه 20 اردیبهشت 1387

0111 - ایران - تهران
اخه تا به کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 20 اردیبهشت 1387

ramtin1988 - اتریش - وین
حالا فقط بیائین فحش بدین و بگین چرا هیچکی هیچ کاری نمی کنه!
جمعه 20 اردیبهشت 1387

anahita_k1985 - ایران - کوهدشت لرستان
باز هم سردار مومن و مسلمان زارعی همراه با خواهران نماز خوانش که وی را در نماز جماعت سکسی همراهی می کردند به جان مردم افتادند....
..... ننگ و نفرت بر همه کسنای که فرهنگ کثیف عربی را به مردم شریف ایران تحمیل کردند....
پاینده و جاوید ایران و ایرانی
جمعه 20 اردیبهشت 1387

xerox - ایران - شیراز
تا کی باید بی حرمتی به زنان و نوامیسمان را ببینبم و دم نزنیم کسانی که تا اسم زنان و کودکان آواره فلسطینی را میشنوید سینه میچاکید و یقه پاره میکنید و فریاد وااسلامتون گوش فلک رو کر میکنه ننگ بر شما که این اتفاقات را میبینید و چشم بر هم میگذارید
جمعه 20 اردیبهشت 1387

GARADAGH - سویدن - مالمو
توهین به مرد و زن است و بس. به خدا تو خارج ادم زنها ی با لباسهای باز رو می بینه ولی هیچ اتفاقی نمیافته.اصلا ادم خجالت می کشه نگاهشون کنه.تاسف و لعنت به هر چی ظالم و عقب مانده.
جمعه 20 اردیبهشت 1387

meisamshsh - شیراز - ایران
بهتر
همین ها هستن که ایران رو به گند کشیدن.
نمیشه توی خیابون راه رفت .
یه ذره بهشون رو دادن ببینید چکار کردن.
جمعه 20 اردیبهشت 1387

dj sadegh - ایران - تهران
ایرانه دیگه!لعنت به حکومت احمقی نژاد...
جمعه 20 اردیبهشت 1387

shad - فرانسه - نیس
shela - سویس - برن
شما واقعا با این طرز فکر سوییس زندگی می کنید؟!
جمعه 20 اردیبهشت 1387

shanul - المان - هامبورگ
این طرح مبارزه با بی حجابی یک توهین بسیار زشت به خانمهای ایرانی هست.
در قران ایه های برای حجاب خانمها امده ولی نوشته نشده اگر زنی حجاب را رعایت نکرد باید مجازات شود!!!!!!!!!
در ایران خانمها لخت که توی خیابون نمی روند که بگویم کار زشتی می کنند و باید جلوی انها را گرفت مانتو پوشیدند و روسری دارند.
دولت ایران می خواهد طبق قوانین اسلام زن برده در جامعه باشد.
وقتی می گویم دین باید از سیاست جدا باشد به خاطر این هست که به انسانهای که این نوع مذهب را قبول ندارند توهین نشود و دیکتاتوری مذهبی بر یک کشور برقرار نشود.
این اسلام مخالف دمکراسی و حقوق بشر هست نمونش همین ویدئوی که دیدید.
این معنی حکومت جمهوری اسلامی ایران در تناقض هست با معنی واقعی جمهوری. جمهوری یکی از اصول حاکمیت هست که فقط مردم قوانینی رو وضع می کنند به عنوان قانون اساسی و بعد میتوانند در صورتی که دوست داشتند ان قوانین را کاملا تغییر بدهند ولی در این جمهوری اسلامی قانون قوانین اسلام هست و خدای اسلام گفته و تا بوده همینطور بوده و در اینده هم همان خواهد بود قوانین خدا را که نمی شود تغییر داد.
مرگ بر این جمهوری اسلامی.
جمعه 20 اردیبهشت 1387

mah1 - ایران - تهران
کثافتها خدا از سرشون نگذره بزار میاد اون روزی که زنها ازاد بشن از این زندانه سیاه.
جمعه 20 اردیبهشت 1387

ali_shervin61 - ایران - اندیمشک
بابا والا بلا اسلام زورکی نمیشه
جمعه 20 اردیبهشت 1387

Afshin London - انگلستان - لندن
بدبختى ما فقط این رژیم فاشیستى مذهبى نیست، مغزهاى پوسیده اى که از قوانین عصر حجرى حمایت میکنند بدتر از این رژیم کثیف هستند.
ننگ بر اسلام و جهالت، ننگ بر اسلامگرایان جنایتکار. زنده باد ایران بدون اسلام.
جمعه 20 اردیبهشت 1387

bandekhoda - برزیل - برازیلیا
بله انسانی که داره قانونه جامعه رو زیر پا میزاره باید هم اینطوری برخورد بشه حالا چهار نفر میخوان این مسئله رو گنده کنن اما باید بدونن اینا نمیتونن کوچکترین آسیبی به این مملکت بزنند ما این مملکت رو الکی به دست نیاوردیم چهار تا بچه سوسول بخوان بهمش بریزن . کل جهان هم نتونست کاری کنه چه برسه به اینا خلاصه ما برای وجب به وجب این خاک شهید دادیم حلا هر کی با این قوانین مشکل داره میتونه بره توو ممالکی که توش فساد زیاده بره پهلو رفیقاش حال کنه.
*زنده باد جمهوری اسلامی ایران*
یا علی.
جمعه 20 اردیبهشت 1387

lavita - اوکراین - کیف
bagdagulan - ایران - تبریز
کدوم قانون کدوم مجلس شماها خودتون احمقین فکر میکنید همه مثل خودتونن نه قربون من دلم نمیخواد زنم اینجوری بیاد بیرون دوست دارم و دوست داره هر جور دلش میخواد لباس بپوشه دوست دارم و دوست داره همه موهاشا ببینن حالا به شما چه ربطی داره عقب افتاده که قانون میزاری در این دیار غرش شیران گذشت و رفت این هو هوی سگان شما نیز بگذرد ان کس که اسب داشت غبارش فرو نشست گرد سم خران شما نیز بگذرد به امید ایرانی ازاد بدون انسانهای عقب افتاده
جمعه 20 اردیبهشت 1387

saeed85 - ایران - تهران
باز دوباره حتما آقایان shad و درفش علیه اسلام داد سخن می دهند.
را جع به حجاب: گمان نمی‌کنم از میان احکام شرعی، هیچکدام به اندازه حکم "حجاب" برای خانم‌ها، به خصوص دختران جوان سخت و ناپذیرفتنی و با تمایلات نفسانی آنها در تعارض باشد. بسیاری از بانوان این حکم را خلاف طبیعت زن و محدود و محبوس ساختن او می‌دانند و آن را زندانی تصور می‌کنند که باید از آن گریخت. آیا آفریدگار حکیم حکمی غیر عادلانه و تبعیض‌آمیز به زنان تحمیل کرده یا مصلحت و منفعتی موافق طبعشان در کار است که باید آن را شناخت؟

کلمه "حجاب" اصطلاحی عرفی است و در قرآن هرگز به معنای چادر، مقنعه، روسری و ... نیامده است. از مواردی که مشتقات این کلمه در قرآن به کار رفته است، مفهوم پرده، پوشیدگی و حریمی که مانع ورود غریبه می‌شود استنباط می‌گردد. کاربرد اخلاقی این کلمه در مورد زنان، اعتقاد به وجود حریم و مرز و محدوده‌ای در مناسبات فردی و اجتماعی با مردان است قید و بندی که قانون شریعت آن را مقرر می‌سازد.
از نظر طبیعی، انسان تنها موجودی است که به دلیل اختیار و آزادی خداداد و آگاهی به نیک و بد رفتار خود "احساس شرم" می‌کند و می‌کوشد اندام جنسی خود را، که در معرض سوء استفاده قرار می‌گیرد، بپوشاند. سوای انسان، موجودات دیگر، که به فرمان غریزه خطاناپذیر زندگی می‌کنند، هرگز "احساس شرم" و خجالت یا گناه نمی‌کنند.
به این ترتیب مسئله پوشش و احساس شرم و گناه از نظر تاریخ و طبیعت، سابقه‌ای به درازای عمر نوع انسان در روی زمین دارد و چیزی نیست که توسط متولیان دینی در جوامع مذهبی ساخته پرداخته و تحمیل شده باشد. اختلافی که هست بر سر میزان و محدوده این پوشش است. یک طرف این طیف، بی‌بند و باری مطلق، کشف حجاب کامل و آزاد ساختن روابط زن و مرد، یعنی رها ساختن اسب سرکش هوا و هوس و غرائز جنسی است، طرف دیگر، محدود و محبوس ساختن زن در کنج خانه و قطع همه روابط و مناسبات او با محیط و مردمان دیگر است
بیشتر مردم از کلمه "حجاب"، چادر و مقنعه یا روسری را تصور می‌کنند، در حالی که نه این کلمه در قرآن به معنای چادر آمده‌است و نه پوشاندن ظاهری سر شرطکافی می‌باشد.
قلمرو حجاب در قرآن از نحوه سخن گفتن (۱) و نوع نگاه (۲) آغاز می‌شود که هیچکدام را چادر نمی‌پوشاند. بسیاری از مجادله‌ها بر محور موی سر است، در حالی که پوشاندن سرسینه و گردن، که صریحاً در قرآن توصیه شده (۳)، و احتراز از پوشیدن لباسهای تنگ و بدن‌نما، مهم‌تر است.
قرآن پوشاندن هر آنچه را که "زینت" (زیبائی جلب کننده) محسوب می‌شود برای زنان پاکدامن ضروری دانسته‌است. اینکه آیا موی سر "زینت" محسوب می‌شود یا خیر، باید به وجدان بی‌طرف و عقل مستقل از تمایلات نفسانی مراجعه کردبرای بی‌حجابی هیچگونه کیفر و مجازاتی دنیائی در قرآن مقرر نشده‌است. اگر هم عملاً چنین مجازات‌هائی در برخی کشورهای اسلامی اجرا می‌شود، تشخیص فقیهان و مصلحت‌جوئی های بشری است، نه حکم و فرمان الهی. شاید بی‌کیفر گذاشتن آن در قرآن، به دلیل حاکمیت نظام عرضه و تقاضا در این امر و امکان خنثی کردن آن با بی‌اعتنائی و نگاه نکردن مردان باشد! به راستی چگونه می‌توان کسی را از عرضه آنچه خریدار فراوان دارد! باز داشت؟

امّا بر خلاف آنچه معمول است، تهدید و تنبیه دنیائی قرآن، به جای زنان، متوجه مردان هرزه و مزاحمی است که متعرض بانوان می‌گردند. نگاه کنید به سوره احزاب آیه ۶۰:
"هر گاه منافقان و کسانیکه در دلشان مرض است و شایعه‌پراکنان شهر از کار خویش دست بر ندارند، تو را بر دفع ایشان بر می‌انگیزیم، آن گاه جز مدت کوتاهی در همسایگی تو نپایند (از شهر اخراج خواهند شد). در حالی که نفرین شده بوده و هر جا یافت شوند دستگیر و نابود گردند
جمعه 20 اردیبهشت 1387

shanul - المان - هامبورگ
meisamshsh - شیراز - ایران
اون دختر یک ایرانی هست و تو کشور خودش داره زندگی میکند پا تو خونه شما که نذاشته. کشور ایران مال همه ایرانیان هست نه فقط برای یک عده ایرانی عرب پرست.شما ناراحتی و نمی تونی تو خیابون بری برو کربلا زندگی کن که یک وقت این خانمهای بی حجاب را می بینید ستون دین رو سرتون خراب نشه.
shela - سویس - برن رسیدگی به وضع ظاهری انسانها و دخالت در زندگی شخصی مردم کار مذاهب هست حالا اگه کسی مذهب رو قبول نداشت و به مذاهب هم کاری نداشت باید اون شخص رو گرفت زدش و توهین بهش کرد و حتی نابودش کرد؟بیشتر بدبختی کشور ما بخاطر دین اسلام هست.
جمعه 20 اردیبهشت 1387

mahyarta - ایران - تهران
اینو تو حیاطه خونش گرفتن؟
جمعه 20 اردیبهشت 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
bandekhoda - برزیل - برازیلیا
پس شما هم واسه همین رفتی برزیل؟ خوش بگذره.
جمعه 20 اردیبهشت 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
قرون وسطی و دوران تفتیش عقاید پیش اینا رو سفیده.
جمعه 20 اردیبهشت 1387

bagdagulan - ایران - تبریز
lavita - اوکراین - کیف خدا هدایتت کنه اگه امثال شما به این مملکت حکومت کنه به قول خودتون بدتر از اینو سر ملت میارین.ادب از که آموختی...
جمعه 20 اردیبهشت 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
bagdagulan - ایران - تبریز
دلت خوشه. مگه مجلس به حرف و نظر مردم اهمیت میده؟
جمعه 20 اردیبهشت 1387

shanul - المان - هامبورگ
saeed85 - ایران - تهران
هموطن گرامی شما مسئله پوشش زنان از نظر اسلام را توضیح دادید و درست هم گفتید اما تا همون حدشم که اسلام مشخص کرده مسخره هست غریزه جنسی یک چیز طبیعی در سرشت انسان هست حالا چه یک زن چادر سرش باشه و چه به قول اسلام شما گردنش پوشیده باشه و لباس تنگ تنش نباشه بازم مرد تحریک می شود نسبت به جنس مخالفش.
انسانهای روشنفکر دنیا پاکدامنی یک زن را به پوشاندن گردن و موها و پوشیدن لباسهای گشاد نمی دانند بلکه به فهم و شعور اون زن در روش زندگی کردنش می دانند.
برای خانمها خیلی هم سخت هست حجاب اسلامی شما هم اگه در تابستان با دمای 60درجه در بندر عباس و در تهران با دمای 40درجه مجبور بودی کل بدنتو بپوشونی به شما می گفتم حجاب سخت یا نه!!
عزیز در اسلام زن کشتزار مرد هست و حقوق زن با مرد در جامعه مساوی نیست این مسائل به صراحت در قران گفته شده هست.
خدای اسلام با گذاشتن قانون حجاب خود مسلمانان را تحریک کرد به همدیگر
و مسئله تجاوز و خشونت را در این رابطه پایگذاری کرد نمونه اش سنگسار کردنها و شلاق زدنها هست.
هیچ حکمتی در این حجاب داشتن زنان از جانب خدای اسلام وجود نداشته جز زیر فشار قرار دادن زنان و پایمال کردن حقوق انسانی انها.
اگر به یک مشت پوست و گوشت و استخوان باشه که هم مرد دارد و هم زن
و همچنین خصوصیات ظاهری و جسمانی مرد هم برای زن جالب هست و همینطور برعکس ان.
ارزش یک انسان به خرد اوست نه به پیروی کردن کورکورانه از یک مذهب فاشیستی به نام اسلام چون که می گویند این مطالب را خدا فرموده هست
پس بیایم زن را بپوشانیم و تو سرش بزنیم و حقوقش را برابر با مرد قرار ندهیم.
یک کلمه از عقل در مورد حجاب و مسئله وجودیت زن در اسلام نیست.
bandekhoda - برزیل - برازیلیا این قانون مردمی و جامعه واقعی ملت ایران نیست به خاطر همین زیر پا گذاشته و لگد هم میشود.شهیدان دستشون از
این دنیا کوتاه هست اگه الان می شد در دنیا می امدند اولین کاری که می کردند وجود امثال شما را از روی کره زمین بر می داشتند و بدینوسیله خاک ایران را از تفکرات قرون وسطایی اسلامی پاکیزه میکردند.
شنبه 21 اردیبهشت 1387

shad - فرانسه - نیس
saeed85 - ایران - تهران
این اصول اسلامی و احکام شرعی که در قران ذکر شده متعلق به عصر جاهلیت است.با توجه به تحول دانش در عصر حاضر حتی از نظر علم اخلاق هم این گونه دستورات مردود هستند. کسی که قران را نوشت کینه عمیقی نسبت به دگر اندیشان و ازاد اندیشان داشته.
شنبه 21 اردیبهشت 1387

Niousha - ایران - تهران
مزخرفه.
شنبه 21 اردیبهشت 1387

Mr.Irani - ابران - تهران
حقش بود زنیکه .......... درود بر نیرو انتظامی اینا ولوهای خیابانی هستن
شنبه 21 اردیبهشت 1387

پری دریائی - ایران - تهران
این مامورا خودشون کثافتهائی هستن که خداوند می دونه. چند تاشون تو فک و فامیل دور ما هستن یک مشت بوگندوی عقده ای چشم ناپاک که با چشاشون میخوان ادمو قورت بدن. تو خیابون از هر کی خوششون بیاد از اونجائی که می دونن طرف محل سگم به همچین شپشوهائی نمی ذاره اینطوری عقده هاشون رو خالی می کنن.ننگ براین کثافتها و جیره خورای مزدورشون که افکار پوسیده و متعفنشون روی عصر حجر و قرون وسطا رو سفید کرده. خدا لعنتتون کنه!!
شنبه 21 اردیبهشت 1387

دختر پارسی - ایران - تهران
bandekhoda - برزیل - برازیلیا از کدوم قانون حرف می زنی؟ قانونی که یه مشت جانی و متحجر بوگندو که خودشون تا فرق سر توی نجاست و کثافتن واسه مردم وضع کردن؟حالا چرا رفتی برزیل ؟اهان اینجا نمی تونستی حال کنی ؟خانما تو ححجاب بودن مزه نمی داد؟رفتی برزیل با اون اوضاع کثیفش ....
شنبه 21 اردیبهشت 1387

ghol333 - ایران - تهران
ما از برخورد قاطعانه جمهوری مبارک اسلامی ایران در خصوص بد حجابی حمایت می کنیم . البته این خانم بد حجاب نبود،کاسب بود.
شنبه 21 اردیبهشت 1387

sharmin - ایران - تهران
مردی که با دیدن دو تا تارمو و یه لاک ناخن خانم حال خراب می شه مشکل از خودشه تقصیر خانوم نیست
شنبه 21 اردیبهشت 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
bandekhoda - برزیل - برازیلیا
شما چرا تو ایران زنگی نمی کنین اونجا داری راحت زندگی می کنی بعد فریاد زنده باد سر می دی .
در ضمن گناه کسانی که بعد از انقلاب به دنیا اومدن و این قوانین رو قبول ندارن و از طرفی امکان اینکه بخوان برن کشور دیگه ای زندگی کنن چیه؟ چرا من با این سنم باید دور از خونوادم باشم و تنها زندگی کنم. نوروزم رو تنها جشن بگیرم جشن تولدم رو تنها باشم از همه مهمتر از اغوش پدر مادرم دور باشم و هر جا میرم سرکوفت دولتم رو بم بزنن. تو ایران چون ایرانی هستی جایی نداری خارج از ایران سرکوفت دولت رو باید تحمل کنی. اینا همش تقصیر امثال شماست که من الان باید همیشه حسرت دوری از پدر مادرم همراهم باشه از خدا می خوام که بعد از مرگ روحتون همیشه سرگردان باشه. شماها باید جوابگوی دل تنگ و قلب نگران و چشمان منتظر پدر مادرانی باشید که فرزندانشون فرسنگها دور از اونا هستن و ارزوی دلشون که دوست دارن فرزندانشون رو در اغوش بگیرن و از نزدیک شاهد پیشرفت و رشد اونا باشن باشین. ننگ ابدی بر شما باد. البته اگه به زندگی پس از مرگ باور داشته باشین.
شنبه 21 اردیبهشت 1387

khoshteep - کانادا - ونکوور
saeed85 - ایران - تهران
افرادی مثل تو باید در دادگاه جهانی عقل و منطق محاکمه شوند..
شنبه 21 اردیبهشت 1387

parinaz87 - المان - کلن
bagdagulan - ایران - تبریز یک نسبتی تو با طالبان ایرانی و طرفداران دیکتاتوری دینی مذهبی حاکم به ایران داری می گی بدو دوباره نظر تو بخون تا وقتی ادمهای مثل تو در ایران باشند با یک تفکرات قرون وسطی پس بشیند تا اموراتنون بگذره راستی مواد غذایی کمیاب شده این اشغالها به فکر غذای شما باشند بهترنیست تا این کارا
شنبه 21 اردیبهشت 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
دوستان عزیزم باور کنید که این دستور اسلام نیست بلکه از فکر پوشیده ملاها این قوانین من درآوردی با زور و وحشیگری و یا هر چه اسمش است سرچشمه گرفته.لعنت بر ملا.هر کسی را تو قبر خودش میزارن به شما چه ارتباطی داره!!!! اصلا نمیخواد بیاد تو بهشتیکه توی ملا و مزدوران براش آدم میکشید و هزار کار دیگر!!خدایا بداد مردم برس ملت که کاری نمیتونن بکنند.
شنبه 21 اردیبهشت 1387

kkeyone2 - ایران - بندر عباس
برادر عزیزم که گفتی مملکت اسلامیه و اکثریت موافق این فضولیا تو زندگی خصوصی افراد .....اولا که اینجوری نیست ....دوما درسته که هر چیزی یه حدی داره ولی من فکر نمیکنم که اگه اون اوشکولا از دهات پا نشده باشند برند استخدام نیروی انتظامی بشند با موی یه زن تحریک نمیشند ....سوم انکه من فکر نمیکنم روسری و چادر دلیل نجابت باشه من که همه شریکای سکس خودم رو از خانمهای محجبه همیشه دوست داشتم انتخاب کنم اتفاقا خیلی راحتتر پا میدند !..
شنبه 21 اردیبهشت 1387

saeed85 - ایران - تهران
khoshteep - کانادا - ونکوور
چرا من باید محاکمه شوم؟ شما بدون اینکه من را بشناسید من را متهم می کنید. آیا این کار شما خلاف اخلاق نیست؟ من نظرم را می گویم ولی آن را به کسی تحمیل نمی کنم. شما نمی توانید بدون شناخت از دیگران آنان را متهم کنید. این کار خلاف خرد و منطق است. متاسفانه هر چه من می گویم اشتباه بر داشت می شود.shanul - المان - هامبورگ و shad - فرانسه - نیس
من با نظر شما موافق هستم چرا که با گذشت زمان قوانین نیز تغییر می کنند. اما چه کسی باید جامعه را آماده تغییر کند بی آنکه جامعه آسیب ببیند؟ در احکام دینی باید شرایط زمانی را در نظر داشت و جامعه را برای تحول آماده کرد.
این کار بر عهده رو شنفکران است. در موارد تحول نباید دنباله رو جوامع دیگر بود بلکه باید با توجه به نیاز جامعه اصلاحات را انجام داد تا کشور به سمت پیشرفت و تعالی حرکت مند در غیر این صورت جامعه نابود خواهد شد. این کار مستلزم تعریف هنجارهای جدید فرهنگی و اجتماعی است در جهت پیشرفت کشور. تغییر و تحول و پیشرفت مورد قبول دین مبین اسلام است. حضرت علی می فر مایند: فرزندان خود را مقتضای عصر آنان تربیت کنید. لطفا بدون داشتن کینه و تعصب نسبت به دین به مسایل فکر کنید و نتیجه گیری کنید.
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387

shekamo - نورو - اوسلو
زن نباید این جور در خیابان ها ظاهر شه معنی نداره
زن باید با چادر و چاقچور بدون ارایش شلخته و کثیف بوی عرق و اشپزخانه بده
معنی نداره ناخن های پاش ر و لاک بزنه سندل سکسی وباز بپوشه
موهای سرش و رنگ بزنه و بزاره ملت موهاش را ببینن
در کشوری اسلامی دروغین چو ایران که مرد ها با دیدن انگشت پای زن ها تحریک میشن
یا موهای سر خانم ها که تحریکشون میکنه
واقعا که این کار خطا است
باید چادر سیاه سر کنن و یواشکی این کار ها را بکنن چون ما تمدن 2000 و چند ساله داریم و همیشه کار هامون و یوشکی باید بکنیم
اصل کار اینه که انرژی داریم اونم از نوع هسته ای.
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387

maryam97 - مالزی - پینانگ
چرا حالا پاهاشونشون میدادن شلوارش که کوتاه نبود لاک مگه اشکال داره.
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387

shad - فرانسه - نیس
saeed85 - ایران - تهران
کدام روشنفکر در حکومت دینی ازادی بیان داشته؟ اصلا چنین نظامی عرصه ازاد اندیشی هست؟ شما به مغز های قرون وسطی روشنفکر می گویید؟ همان اصلاحاتی هم که در ابتدای قرن بیستم تا قبل از انقلاب انجام شد بر باد رفت! دین مساله شخصی ست و از سیاست جداست. جای اخوند در مسجده نه بر اریکه قدرت و حکومت. اسلام و الگوهای قرون وسطایی شما چون علی با تفکر امروز همخوانی ندارد. دیندار بودن نباید این توهم را ایجاد کند که می توانند در سرنوشت دیگر انسانها دخل و تصرف کنند. دنیا بدون اسلام هم پیش خواهد رفت. اسلام مرکز عالم نیست!
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387

saeed85 - ایران - تهران
shad - فرانسه - نیس
با برخی عقاید شما که اظهار کردید موافقم ولی باز از سخنان من اشتباه برداشت کردید. لطفا تفکرات امروز را برایم تعریف کنید. من گفتم که باید با توجه به نیاز جامعه اصلاحات را انجام داد تا کشور به سمت پیشرفت و تعالی حرکت مند در غیر این صورت جامعه نابود خواهد شد. این کار مستلزم تعریف هنجارهای جدید فرهنگی و اجتماعی است در جهت پیشرفت کشور. ولی شما باز حرفهای خود را تکرار می کنید. اصلا من نمی دانم این کینه و پدر کشتگی شما از دین از کجا ناشی می شود؟
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387

shad - فرانسه - نیس
saeed85 - ایران - تهران
دین برای تحمیق ادمها و توهین به شایستگی و کف نفس انسانهاست. عامل عقب افتادگی و بدبختی ست. من هم گفتم که در حکومت دینی که خود ناهنجار محسوب می شود تعریف هنجار معنی پیدا نخواهد کرد. تا حکومت دینی بر مسند قدرت باشد پیشرفتی حاصل نخواهد شد. حکومت دینی مخالف دگر اندیشی ست. سردمداران حکومت دینی نه متخصص و نه روشنفکر هستند.و اینگونه است که بقای این نظام چون بقای انگل به میزبان است و همچنان بر گرده ایرانیان سوارند و تا نابودی کامل میزبان پیش خواهد رفت. ناکارامدی حکومت دینی امری ثابت شده است. چرا باید همه به اسلام شما معتقد باشند؟ مگر اختیار و سرنوشت انسانها به دست دینداران اسلامگراست؟ تفکرات امروز را در دنیای واقعی امروز جستجو کنید نه در 14 قرن پیش. اصول و احکام اسلامی تعبیرات اخلاقی مهجور پر از ممنوعیت و خلاف طبیعت انسانی می باشند.امروز حتی از نظر علم اخلاق اینگونه تعبیرات کاملا مردود است.برای زندگی نیازی به الگویی که قرنها پیش می زیسته نیست. عالم بدون محمد و علی از حرکت باز نایستاد. شما هم بی نیاز از شبح اسلام قادر خواهید بود با اصل انسان بودن زندگی کنید . فقط انسان بودن برای ادامه زندگی کافیست.
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387

shad - فرانسه - نیس
saeed85 - ایران - تهران
علم اخلاق بنیان فلسفی دارد امروز یافتن جایگاه فلسفه عصر ما بسیار دشوار است پس مشخص کردن جایگاه علم اخلاق نیز به همان دشواریست چون در جامعه امروزی که اساس قانون ان بر احترام و پایبندی به حقوق بشر است هیچ اقتدار مذهبی یا سیاسی در موقعیتی نیست که اخلاق واحدی را بر ملتی تحمیل کند. هر فردی در محدوده قانون می تواند جایگاه اخلاقی خود را اتخاذ کند. در چنین جامعه ای الگوی رفتاری واحدی وجود ندارد. پس ارزش گذاری بر اساس یک الگو ی واحد انجام نمی شود. مردم در انتخاب خود ازادند تا زمانی که حقوق دیگران نقض نشود. می بینید که اساس نظام اسلامی بر تحمیل یک الگوی واحد برای بیش از یک میلیارد انسان است! عقب ماندگی و بدبختی اینجاست چون حقوق یک میلیارد انسان نقض شده! بحث طولانی ست و من سخن کوتاه می کنم. به امید ازادی مسلمانان از این دین انسان ستیز!
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

ehsun3d - انگلیس - لندن
آخه حیف این ...نیست ناراحتش می کنن ؟
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.