بزرگ شدن شکم زنگ خطر

بزرگ شدن شکم زنگ خطر

چاقی شکمی و بزرگ شدن شکم می تواند زمینه ساز بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های قلبی باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر ، محققان دانشگاه تگزاس دریافته‌اند که با بزرگ شدن شکم و بیشتر شدن نسبت دور کمر به دور باسن بروز نشانه‌های اولیه بیماری قلبی شدت می یابد. این امر تایید کننده مطالعات دیگری است که می‌گوید چاقی شکمی و نه چاقی عمومی بدن، یکی از نشانگرهای کلیدی بیماری قلبی است.

مطالعه بر روی دو هزار و744 نفر نشان داده است که دور کمر81 سانتی متری برای زنان و 94 سانتی متری برای مردان صرفنظر از قد نشانگر افزایش جدی خطر بیماری های گوناگون است.

دانشمندان، مردان و زنانی را که برای شناسایی علائم اولیه تصلب شرائین تحت آزمایش‌های پزشکی و عکسبرداری قرار گرفته بودند، مورد مطالعه قرار دادند. و نتیجه گرفتند که باریک شدن و سفت شدن رگها که با بروز بیماری قلب و عروق ارتباط دارد در افرادی که شکم بزرگ دارند، بیشتر دیده می شود.

آنها دریافتند که حتی اگر وزن بدن در محدوده طبیعی باقی بماند، افزایش دور کمر به اندازه چند اینچ خطر صدمه دیدن سرخرگ‌ها را افزایش می‌دهد. در ضمن احتمال رسوب کلسیم در افرادی که نسبت دور کمر آنها به دور باسن شان بیشتر بوده، 2 برابر کسانی است که این نسبت در آنها کمتر است.

ocean bird - ایران - ایران
چرا آخوندای ایران که هم حجم شکمشون زیاده ، هم قطر گردنشون و هم کلفتی یک جای دیگه شون، هیچ اتفاقی براشون نمی افته؟؟؟!!! پس نتیجه می گیریم که این تحقیقات علمی نیست!!!
جمعه 20 اردیبهشت 1387

moji643 - ایران - شهر گل و بلبل : شیراز
عکس بالایی فکر کنم 5-4 قلو داره...
حالا خوبه مرده اگه زن بود چی؟؟؟؟!!!!!
جمعه 20 اردیبهشت 1387

عبدالعلی خان - هند - آگرا
ocean bird - ایران - ایران
داداش این تحقیقات خیلی هم علمیه ولی در مورد انسان صدق می کنه یعنی آدمی زاد نه آخوندک تخم جن و تخم شیطان و دایناسور. آخوند انقدر بی رگه که هیچ غم و غصه ای نداره و تا به شکم و زیرشکمش خدمت می کنه عمرش هم طولانی میشه. مثل تمساح اشک می ریزه و مثل تمساح هم خونسرده و ککش از هیچ چی نمی گزه. چرا چیزیش بشه؟
شنبه 21 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.