ماجرای دادن امتیاز لباسهای تیم ملی به کمپانی علی دایی

ماجرای دادن امتیاز لباسهای تیم ملی به کمپانی علی دایی
از سیزدهم خرداد و بازی سوم تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های مقدمات جام جهانی، تیم ملی با چهره یی جدید پا به مسابقات خواهد گذاشت.

پس از اینکه فدراسیون فوتبال با مجید ساعدی فر برای حک شدن آرم «مجید» روی پیراهن های تیم ملی به توافق رسید، تا روزی که علی دایی سرمربی تیم ملی شد چهل روزی طول کشید، با این حال تیم ملی با رهبری علی دایی هم تا بعد از بازی با کویت همان پیراهنی را می پوشید که تقریباً نیمی از تیم های لیگ برتری آن را می پوشیدند؛ پیراهن هایی که طراحی هایش اکثراً تقلیدی از مارک های خارجی بود و در لباس طراحی شده برای تیم ملی هیچ خلاقیتی دیده نمی شد و گویی پیراهن دوم تیم ملی ایتالیا بر تن بازیکنان ایران پوشانده شده بود. تنها تفاوت این دو پیراهن در رنگ شماره ها بود که در طراحی داخلی با بدسلیقگی تمام از رنگ های براق هفت رنگ برای شماره پیراهن بازیکنان استفاده شده بود. تا اینجای کار خیلی ها از اینکه علی دایی اقدامی نمی کند تعجب کرده بودند اما با انتخاب اعضای کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال مشخص شد دایی چندان هم در این مدت بیکار نبوده.

این در حالی است که علی کفاشیان تنها چند روز پس از حضورش در فدراسیون فوتبال با پیشنهاد سرسام آور آدیداس و نایک مواجه شد. البته از همان موقع هم معلوم بود که به دلیل امریکایی بودن نایک هیچ وقت آرم پرطرفدار این کمپانی روی پیراهن های تیم ملی حک نخواهد شد اما اینکه چرا فدراسیون جوابی به پیشنهاد آدیداس نداد هنوز مشخص نیست. با این حال گویا با توجه به اینکه امضا نشدن قرارداد با اعضای کادر فنی باعث عصبانیت دایی شده فدراسیون قصد داشته با دادن امتیاز تولید لباس های تیم ملی از سرمربی تیم ملی دلجویی کند، هرچند دادن این امتیاز به معنای از دست دادن یک منبع مالی مهم برای فدراسیون باشد.

در حالی که به عنوان مثال فدراسیون فوتبال ایران از امضای قرارداد با کمپانی معتبر پوما به پنج میلیارد تومان رسید، کمپانی دایی هیچ پولی را به فدراسیون نخواهد داد و گویا فدراسیون فوتبال باید برای لباس های تیم ملی پولی را هم به این شرکت بپردازد.

هرچند رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال انجام گفت وگو با دایی را تایید می کند اما می گوید؛ «هنوز هیچ چیز قطعی نیست، هنوز قراردادی منعقد نشده. در این دو، سه روزی که ماندن من در کمیته بازاریابی قطعی شده چند جلسه برگزار کردیم و احتمالاً تا آخر هفته نتایج تکمیلی این جلسات اعلام خواهد شد.» با وجود اینکه محمد درخشان چندان صریح در این باره صحبت نمی کند اما عملکرد مسوولان فدراسیون فوتبال نشان دهنده این واقعیت است که آنها تمایل زیادی برای دادن این امتیاز به علی دایی دارند. همان طور که فدراسیون دلیل چشم پوشی از پیشنهاد آدیداس را اعلام نکرد و امتیاز حک شدن آرم مجید را به پزشک سابق تیم ملی داد نباید انتظار داشت که آنها برای انتخاب کمپانی دایی هم دلیلی بیاورند.
ali-vienna - اتریش - وین
نه به اون چرت و پرت هاش که امام زمان اومد و... که همه میگفتن خره، نه به این کاراش،
پس این آقا همچین هم که میگن خر نیست، داره خر سواری میکنه!!!
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
سلام برخاقان دائی. استاجلواز نهرخلج
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
لباس که چه عرض کنم از بازی بعد تیم ملی با گونی بازی خواهد کرد
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
انصافا علی دایی خیلی با حاله
هم با سواده بر خلاف خیلی ها (دانشجوی بهترین دانشگاه ایران صنعتی شریف یعنی رتبه های زیر 1000)
هم پولداره تا دلتون بخواد
سرمایه دار زرنگ
شیک پوش
خوش تیپ(قربون قد رعنات)
هم تورک
هم مغرور
هم با اعتماد به نفس
هم سلطان آسیا
هم بهترین گلزن کره زمین
و کسی که تیم ملی ایران رو با اون می شناسن و رکورد های فراوانی رو به نام خودش ثبت کرده
ولی ما ایرونی ها طبق معمول خیلی زود همه چیز رو فراموش می کنیم و نمک نشناسیم فقط بلدیم روی تموم خوبی هاش و خدمت هاش خط بکشیم و هی ایراد بگیریم یعنی ذهن کوچیکی داریم!!!!
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

erfan-iran - ایران - ایران
ostajloo - ایران - نهرخلج :اسم اجداد وحشی و خونخوار خودت رو بر روی این طفل معصوم نگذار !!
.................
یاشاسین ایران **
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

kasrino - ایران - تهران
اگه به سواده قطبی که از یو.سی.ال.ای امریکا که جز چند دانشگاه اول جهانه مدرک داره.اگه به پوله که با باندبازی و ارتباط با نظام پولدار شده.خیلی از سرکرده های مافیای سیسیل هم پولدارن.اگه به خوشتیپی و خوش لباسیه پس خوشتیپ ندیدین.تزک و فارس و عرب و ... بودنم به خودیه خود دلیل بر صلاحیت کسی نمیشه.غرور هم در همه ی فرهنگ ها و ادیان محکومه.اعتماد به نفس این آقا هم که زیاد از حده.همون باید سلطان آسیا در پیت باشه که تو فوتبال ضعیفترین قاره س.گل زدن به برمه و گوام و مالدیو و گابون و گامبیا هم که انقدر افتخار نداره.واقعاْ از دایی مغرورتر متکبرتر و بد اخلاقتر فکر نمیکنم وود داشته باشه.واقعاْ‌ حالم ازش به هم خورد وقتی که جواب سلامه افشین رو نداد انگار افشین ارثه باباشو خورده تازه افشین باید طلبکارم باشه چون دایی تیم ملی رو با پارتی بازی غصب کرد.تصور کنید جریان انتخاب مربی تیم ملی بر عکس میشد دایی زمین و زمان و بهم میریخت.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

Ario - ایران - اهواز
پاکزاد برو کشکتو بساب...علی دایی رو از در انداختن بیرون از پنجره اومد تو...
جمعه 20 اردیبهشت 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
erfan-iran - ایران - ایران /// اجدادمن از چین تا قلب اروپا حاکم بودن .تو هم حتما از ما هستی... خان لقب تورکی است و خاقان هم یعنی بزرگ خانها و علیددائی نیز تورک هست تو چرا زورت امده. خانوم نیز کلمه تورکی است به یک زنی بگوئی خانم خانوما حرف بدی است!!! ضد تورکها دائی را چون تورک هست دوست ندارند اما او الان مربی تیم ملئ است. تاکور شود هر انچشم که...
جمعه 20 اردیبهشت 1387

mazany - یران - مازندران
علی دایی افتخار ایران و آسیا باید چند قرن منتظر باشیم تا همانند دایی را در تیم ملی بیابیم
جمعه 20 اردیبهشت 1387

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
دیگه رشته متالورژی شریف چیه که باسوادی بیاره؟ یه سری رشته ها هستن که هر اسگلی میتونه بخونه. شریف و غیر شریف نداره. یکی از همین رشته ها متالورژیه که بعضی از آقایون بهش افتخار هم میکنن. من خیلی از فارغ التحصیلهای این رشته و رشته صنایع از دانشگاه شریف رو میشناسم که همشون اوشگولن. اگه دو دفعه باهاشون برخورد کنی ، میگی اینا چقدر خنگ و احمقن! حالا هر کی از دانشگاه شریف فارغ التحصیل شد و یا دانشجوی اونجا شد که با سواد نمیشه! در ضمن خیلی از همین شریفیها رو میشناسم که اخراج شدند! به خاطر درس نخوندن! یعنی نتونستن بخونن. من خودم هم دوره علی دایی بودم. تو دانشگاه شریف خیلی از بچه های متالورژی رو میشناختم که اونقدر خنگ بودن که یه درس ساده مثل موازنه انرژی و مواد رو میافتادند! حالا این بابا هم همون رشته بوده. نمیدونم تموم کرد یا نه! ولی به قول یه بابایی تنها کسی که توی بچه های شریف از کله اش خوب استفاده کرد علی دایی بود. البته آقای گل شدن این بابا هم حکایتی داره! بازی با مالدیو بدبخت رو ببینین میفهمین که کیفیت گلهایی که زده چه جوریه! در مورد مسایل مالی هم این همه ترک بیسواد دریانی تو تهران هستند که خواربار فروشی و سوپر مارکت و نونوایی دارن و پولشون از پارو بالا میره. این که دیگه فکر اقتصادی نمیخواد. پول پول میاره! در ضمن آدم پولدار که شد مشاور مالی هم میگیره. مخصوصا که باد آورده هم باشه! این بابا باید موفقیتش رو مدیون ملتش باشه. ولی همیشه طلبکاره! به قول معروف: ملا شدن چه آسان، آدم شدن چه مشکل!
جمعه 20 اردیبهشت 1387

erfan-iran - ایران - ایران
ostajloo - ایران - نهرخلج : وقتی اجداد تو در کوهستانها دنبال بز و گوسفند می دویدند ما در ایران بر شرق و غرب حکومت میکردیم ... تو اگر دلت خواست میتوانی خون و رگ خودت را از هر قوم .... که به قول تو از چین تا ماچین حکومت کردند !! ( کدام حکومت .. کدام تمدن مدنی ثبت شده .. کدام منابع ادبی .. کدام مراکز صنعتی ؟! لابد در مریخ است ! یا شاهکار ادبی ده ده قور قور !) بدانی و حتی مثل برخی از آنها زیورآلات آنچنانی ( تاریخ را که خوانده ایی ؟!) به گردنت بیاویزی ! اما این عناوین کذایی را به تمام مردم آذربایجان نسبت نده و افتخار آن را برای خودت نگه دار .....
در ضمن ما به ایرانی بودنمان افتخار میکنیم نه به قوم و قبیله .. من خودم رو اینقدر حقیر نمیکنیم که بخاطر تورک بودن برای فلان شخص به به و چه چه راه بیندازم .... عنوان خاقان هم پیشکش همان وحشیهایی که نسبت خونی با مغولها دارند ! .. اول ببین طرف از این عنوان خوشش میاد یا نه ! .... اونم کسی مثل دایی که افتخارش ایرانی بودنه .. و این رو بارها ثابت کرده .. مشکل اینجاست که کشور ما تا مدتها در ودروازه درست و حسابی نداشته هر .. سرش رو انداخته پائین آمده اینجا .. اینه که ما الان در آنا یوردوم دچار مشکل شدیم !
شنبه 21 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.