دیوان عالی کشور حکم قصاص سهیلا را تایید کرد

دیوان عالی کشور حکم قصاص سهیلا را تایید کرد
قضات دیوان عالی کشور حکم قصاص زنی که فرزند 5 روزه اش را به قتل رسانده و مثله کرده بود تایید کردند.
به گزارش خبرنگار ما این زن 28 ساله که سهیلا نام دارد در یکی از مراکز بهزیستی فرزندش را به دنیا آورد و 5 روز بعد او را با چاقو به قتل رساند. سهیلا در اعترافاتش در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران، اتهام قتل را پذیرفت و گفت؛ از 15سالگی بی خانمان شدم. پدرم که فوت شد از خانه فرار کردم و دیگر برنگشتم. کسی هم دنبالم نیامد. پسری که من فریب عشقش را خورده بودم در تهران رهایم کرد. از فرط گرسنگی و بی سرپناهی به یک زن خیابانی تبدیل شدم. هر شب و هر روز در یک خانه مورد سوءاستفاده قرار می گرفتم. چاره یی نداشتم جز اینکه به خواسته های عده یی مرد هوسران تن دهم. آنها می دانستند که من بی کس و بی پناه هستم و از من سوءاستفاده می کردند.وی ادامه داد؛ هیچ کس نمی فهمد من چه می گویم، مگر آنهایی که سرمای دی ماه را چشیده و این شب ها را در خیابان خوابیده باشند. بارها اتفاق افتاد که شب های یخبندان را در خیابان صبح کردم. من نمی خواستم به این راه کشیده شوم، می خواستم زندگی کنم، آرامش داشته باشم و مثل تمام زنان دنیا به همسر و فرزندانم عشق بورزم، اما نتوانستم و نشد، تا اینکه یک سال و نیم پیش مردی معتاد مرا به خانه اش برد. من زندگی کردن با او را دوست نداشتم اما مجبور بودم تحمل کنم. من از آن مرد باردار شدم و در حالی که حامله بودم مجبور شدم خانه او را ترک کنم. آن مرد می خواست مرا هم معتاد کند. پس از ترک وی دوباره بی خانمان شدم و یک روز پلیس مرا دستگیر کرد و به بهزیستی تحویل داد. من بهزیستی را دوست نداشتم. همه می دانند که آنجا هیچ کس راحت نیست، اما چون باردار بودم مجبور شدم شرایط را تحمل کنم.وقتی پسرم به دنیا آمد، او را در آغوش گرفتم. حس مادر بودن خیلی زیبا است و مانند هزاران مادر دیگر عاشق فرزندم شدم.وی ادامه داد؛ می دانستم سرنوشت تلخی در انتظار فرزندم است. فرزند نامشروع یک زن خیابانی بودن جرم ناکرده یی بود که پسرم از بدو به دنیا آمدن باید با خود یدک می کشید و مسلماً سرنوشت خوبی در انتظارش نبود، به همین خاطر تصمیم گرفتم او را بکشم. من پسرم را دوست داشتم ولی چاره یی جز قتل وی برایم وجود نداشت. من نمی خواستم او هم سرنوشتی همانند من داشته باشد. من تقاضای بخشش ندارم چون بزرگ ترین لطف را به فرزندم کردم.از آنجا که پدر این کودک 5 روزه هرگز شناسایی نشد، دادستان تهران به عنوان ولی دم قهری برای سهیلا تقاضای قصاص کرد و با توجه به این تقاضا و در حالی که پزشکی قانونی اعلام کرد سهیلا بیماری روانی ندارد، قضات شعبه 71 حکم بر قصاص این زن صادر کردند. با اعتراض وکیل تسخیری سهیلا پرونده به دیوان عالی کشور رفت اما قضات دیوان اعتراض را وارد ندانستند و دیروز حکم قصاص را تایید کردند. به این ترتیب پرونده سهیلا برای گذراندن آخرین مرحله قضایی به دفتر رئیس قوه قضائیه فرستاده شد.
finix - فرانسه - استراسبورگ
این عدالت نیست
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

ali81_uk - انگلستان - منچستر
توجه... این یک قصه یا افسانه نیست! این تراژدی یکی از هزاران واقعه ایست که در مملکتی که ما سالهاست به آن افتخار میکنیم رخ داده!
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
این مسائل باید ریشه ای حل شود.با اعدام سهیلاها مشکل حل نخواهد شد. سهیلا و سهیلا ها چرا به چنین مشکلی برخورد میکنند؟ ایا وقت ان نرسیده مسئولین ازخود بپرسند که چرا در کشور ثروتمندی در قرن21هنوز ما مشکلات اجتماعی ساده را نتوانستیم حل کنیم !!! یکصدم سرمایه شخصی اکثر مسئولین برای حل ریشه ای چنین مشکلات کافی است. نهرخلج
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

shad - فرانسه - نیس
در کشوری که قربانیان محکوم شوند هیچ انسانی به ارامش و امنیت نخواهد رسید. ننگ بر اسلام و قوانین قرون وسطایی ان!
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

garadagh - سویدن - مالمو
یه سراین مسائل فقط فقر وبس.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

benyaminshafabakhsh - ایران - شیراز
این هم از برکات قوانین اسلام.......وامام
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

1728-virginia-usa - آمریکا - ویرجینیا
آری finix - فرانسه - استراسبورگ
حق با تست دوست من این نه تنها عدالت نیست . بلکه جنایت است .
نا مردان روزگار ما از این زن محروم و بی پناه سو استفاده کردند و این چنین است روزگار کثیف و خالی از عدالت ما .
ننگ بر مسببین چنین حوادثی . ننگ بر جمهوری اسلامی مسوول مستقیم حوادثی این چنینی .
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

parmida-otrish - اتریش - وین
باید مشکل سهیلا و سهیلاها که تعدادشان نیزکم نیست ریشه یابی و حل کرد . ایا قصاص او اینگونه مشکلات را در جامعه کم خواهد کرد؟ من موافق با نظر سهیلا در مورد کشتن ان نوزاد بیگناه نیستم - چون مسئله از پایه غلط بود (بدنیا امدن ان بچه در ان شرایط اسفناک) ولی واقعیت این است که واقعا در اخر سرنوشت او چه میشد؟!
یادم می اید یک روز داشتم تلویزیون نگاه میکردم و مصاحبه دختری که تقریبا سرنوشتی مشابه به سهیلا داشت را شنیدم - او با صدایی لرزان میگفت اگر ماهیانه 150000 تومان درامد داشته باشد دست به چنین کاری نمیزند.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
خدایا هیچکس از مادر قاتل متولد نمیشه ولی وقتی تو سرمای دیماه شبا تو خیابون بخوابی ، هر زن و مردی که سر راهت قرار میگیره یک جوری ازت سو استفاده میکنه میبرنت (به زیستی ) اونجا هم از انسانیت و گذشت انسانی خبری نیست دیگه خودتم احساستو از دست میدی اگر چاقو رو تو قلب خودتم فرو کنی دردشو حس نمیکنی وقتی بچه ات از مردی معتاد اتفاقی درست شده و بهش نگاه میکنی و فکر میکنی اینم سرنوشتش میخواد مثل خودت بشه با چاقو سینشو میدری بدون اینکه احساسی داشته باشی تو اون لحظه بدن اون طفل بیگناهو به شکل دردها و سرخوردگیهای خودت میبینی و فکرمیکنی اوناست که داری قطعه قطعه میکنی.کیه مقصر این همه زجر و نابرابری ایا اعدام و سنگسار چاره کاره ؟
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

bolton4 - انگلستان - بولتون
چرا شوهرش پیدا نشد چرا قضات ریشه یابی نکردند .... تنها و بیچاره را چه ساده سر بریدند
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

bahman_hw - ایران - مشهد
بازندگی که این زن بی سرپناه داشته . مرگ اول آرامش و راحتی ابدی خواهدبود . ما هم چندان از زنده بودن خیری نمیبینیم.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

emam_zaman - بلژیک - گنت
حالا اقا باید بیاد.لعنت بر اقا و اقازادها.درد غریبست...
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

saharuk - انگلستان - نپوکاسل
این انصاف وعدالت نیست.نقص در قوانین است.البته اگر قانونی باشد.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

ali_shervin61 - ایران - اندیمشک
بابااینارو ولللش چه ارزشی دارن بچسب به برادرهای دینیمون تولبنان فلسطین افغانستان سودان لیبی..............
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

parinaz87 - المان - کلن
همه اش دروغه زن تو ایران بهترین قانون بهترین رفاه بهترین امنیت اجتماعی را داره این زن هم از سر خوشی این کار را کرده خوب بایدم اعدامش کنند اقای رئیس جمهور عزیز احمدی نژاد (ص) که درود و صلوات بر او باد فرمودند :زنان در ایران از امنیت اجتماعی برخوردارند از تمام زنان کره زمین خوشبخت ترند راستی افرین به این قضات که جرم های سردار زارعی و شهرام جزایری و اقازاده های دیگه بعد از مدتی به فراموشی فرستاده میشه و خبری نیست اما یک اتفاقات مثل این سنگسار زنان و اعدام دست به نقد نشستن که یک زن یک کاری بکنه زودی حکم بدن ؟؟
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

mobina999 - سو ئد - استکهلم
قانونی وجود نداره که با نقص باشه یا بی نقص.هر چند که اون زن نباید طفل بی گناه رو میکشت. ولی پس انصافه این خونخواران کجاست.اون بیچاره اگه درد نداشت جگر گوششو نمیکشت.ولی به هر قیمتی بود نباید میکرد.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

shanul - المان - هامبورگ
نگاه کردن به اعدام یک انسان خیلی دردناک هست.
نباید حکم اعدام به این خانم زجر کشیده و قربانی این زندگی را می دادند.
یک انسانی که فرزندش را با شرایطی که نمی خواسته به وجود اورده و در یک عمل انجام شده به دنیا اورده و بعد هم کشته بچه اش را معلوم هست که مشکل روحی و روانی شدیدی داشته هست.چی تو کشور ایران درست هست که پزشک قانونیش درست باشد!!!
واقعان انسان متاسف میشود برای این همه نا عدالتی.
یک مشت اخوند متجاوز و فاسد از هر نظر را کردند قاضی تو اون مملکت که نه وجدان دارند و نه انسانیت و نه شعور و فهم.
اینها حکمهای اسلام جنایتکارشان را عمل می کنند بیش از این هم توقعی ازشون نیست.
جمعه 20 اردیبهشت 1387

pilapila_girl - ایران - تهران
shanul - المان - هامبورگ
از شما توقع نداشتم
لابد وجدان و انسانیت رو اون بیرحم داشته که چاقو گرفته دستش و ............. فکرشم نمی تونم بکنم
دنیا اوردن اون بچه اشتباه بود و کشتنش گناه بزرگتر
بعد هم تو هر کشور دیگه ای هم که بود همچین جرمی بی مجازات نمی موند پس اینقدر چرند نگو
جمعه 20 اردیبهشت 1387

armin19808 - ایران - شیراز
آه !
جمعه 20 اردیبهشت 1387

pilapila_girl - ایران - تهران
چیه ؟ توقع داشتید بذارن راست راست راه بره
این سهیلا غلط زیادی کرده که چی مثلا از خونه فرار کرده ساده بازی در اورده راه افتاده دنبال یه پسری اومده تهران بعد پسره ولش کرده اون هم کم اورده افتاده تو کثافت اخر هم یه بچه یه انسان یه موجود بیگناه دنیا اورده و چوب ندونم کاریشو سر بچه از همه جا بیخبر زده
گیریم که گرسنه و بی سرپناه شده بوده راه های زیادی داشته یکی اینکه برگرده یکی اینکه بره بهزیستی (که منم قبول دارم ایده ال نیست ) یکی هم اینکه خیابونی بشه و خانم بدترین راه رو انتخاب کرده اصلا چرا وقتی حامله بوده بچه رو ننداخته برای اینکه می ترسیده آخه براش خطر جانی داشته تازه به یه زن حامله بیشتر می رسن
بیخود هم نگید که اون مادر بوده اون هیچ بویی از مادر بودن نبرده اصلا اون کیه که در مورد مرگ و زندگی یه ادم تصمیم گرفته اون دنیا هم باید اول جواب بچه رو بده ..................... فکر می کنید می بخشیدنش چی می شد دوباره می رفت پی کثافت کاریش
بیعدالتی اونه که از خون بچه می گذشتن اون وقت سنگ رو سنگ بند نمی شد دنیا پر می شد از حروم زاده (همینجوریشم روز به روز دارن زیاد می شن)
من که اصلا دلم براش نسوخت فقط و فقط دلم برای اون بچه کوچولوی معصوم سوخت
حقـــــــــــــــــــــه شه به درک
جمعه 20 اردیبهشت 1387

darya_r - انگلستان - لیورپول
آهای عادل دنیا کجایی ؟؟ پس عدالتت کجاست ؟؟کجاست رهایی
بی پناهان ؟؟
جمعه 20 اردیبهشت 1387

saintseraph - ایران - هگمتانه
حالا بیاین پول جمع کنید بدید به فلسطین و سومالی و بو رکینا فاسو و عراق و سریلانکا(مورد آخری یک ونیم تریلیون تومان به پول ایران میدونید چند تا صفر داره؟!)
تازه این همه پول به کشورهای گدا کمک میکنه که تو سازمان ملل بتونه یار جمع کنه ولی آخر کار امریکا مثل آب خوردن وتو میکنه!!!این همه به فلسطین دادن اونا نشستن دارن با اسراییل صلح میکنن .
ضرب المثل فارسی:چراغی که بر خانه رواست بر مسجد حرام است
ضرب المثل عربی:الجار ثم الدار(اول همسایه بعد اهل خانه)
حالا ببینین کی بیشتر داره از حق هموطن و اهل کشورش میده به اون کثافتها حالا ببینین ایران حکومت پارسی است یا عربی؟
جمعه 20 اردیبهشت 1387

hasti40 - ایران - تهران
یک زن 28 ساله یعنی تربیت شده جمهوری اسلامی یک زن فاحشه یک زن هرزه و یک زن فرزند کش همه اینها اگه ریشه ای پیگیری بشه می بینیم که تو کشور اسلامی اتفاق افتاده .
شنبه 21 اردیبهشت 1387

parinaz87 - المان - کلن
همینه تا یک مشت ادم عقب ما نده از اعدام ادمهای بی گناه خوشحال میشن به جای اعتراض به سیستمی که ادعای اسلامی بودن میزنه اما دختران تربیت شده اش و پسراش این طوری میشن. حالا این را بکشین سهیلا های دیگه را حداقل نجات بدین .احمق های نادون که پول مردم را به عربهای وحشی لبنان و غیره می بخشین کشوری که نفت و طلا و هزاران ثروت نهفته داره اما فاحشه صادر میکنه ... خیلی بی ناموس و بی غیرت هستین
شنبه 21 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.