آیت الله صانعی : ازدواج مجدد مرد بدون رضایت همسر اول حرام و خلاف عدالت است

آیت الله صانعی : ازدواج مجدد مرد بدون رضایت همسر اول حرام و خلاف عدالت است

ازدواج مجدد مرد بدون رضایت همسر اول به نظر اینجانب حرام و گناه است و از نظر شرعی جرم است، و اگر زن اول بعد از عقد زن دوم رضایت ندهد، این عقد اثر حقوقی ندارد.

حضرت آیت الله العظمی صانعی در گفتگو با رادیو«دویچلاند فونک» آلمان ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشتند: «ازدواج دوم مرد بدون رضایت زن اول خلاف زندگی با خوبی و معروف و هم چنین خلاف عدالتی است که در قرآن به صورت شرط برای ازدواج دوم آمده است.»
این مرجع بزرگوار تقلید با ابراز تأسف از ارائه برخی لوایح (که به مرد اجازه می دهد بدون رضایت زن اول، مجددا ازدواج نماید) به مجلس برای تصویب فرمودند:
« امیدوارم چنین قانونی در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان محترم نرسد و من همواره دعا می کنم که چنین امری را که ظلم و خلاف عدالت می دانم،  در حق زنان تبدیل به قانون نشود.»
معظم له با بیان اینکه من با تعدد زوجات مخالف نیستم بلکه با آزار و اذیت زن مخالفم فرمودند:
«اگرچه مسئله تعدد زوجات در برخی زمانها و در برخی قبائل، متعارف و مرسوم و مورد پذیرش زنان بوده است، اما امروز چون این مسئله موجب آزردگی خاطر زنان است انجام آن نیازمند اذن زن اول است و در حقیقت زن دوم گرفتن، در اختیار زن اول است و این عین عدالت است .»
آیت الله صانعی با بیان اینکه این گونه مسائل نیازی به وضع قانون ندارد بلکه باید بدون قانون و در کانون خانواده با رضایت زن اول حل و فصل شود افزودند: «مجلس خدای ناخواسته با تصویب این قانون مشکل دیگری به مشکلات موجود خصوصاً مشکلات زنان نیافزاید.»

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان اظهار داشتند: «مرد و زن برای هم وسیله آسایش و آرامش یکدیگرند و حقوقی که مرد بر زن دارد در مقابل حقوقی است که زن بر مرد دارد، چرا که اساساً حقوق باید مقابل هم باشند و اگر یکی بر دیگری حق داشته باشد و دیگری از این مسئله محروم باشد این خلاف عدالت است.»
آیت الله صانعی همچنین با اشاره به تفاوت حقوقی ارث، که حسب نص قرآن میان زن و مرد وجود دارد، فرمودند:
«در حقوق تفاوت هست اما خلاف عدالت نیست و ما در مباحث علمی ثابت کرده ایم که این تفاوت، خلاف عدالت نبوده و نیست. و در اسلام زن و مرد در تمام حقوق اجتماعی و سیاسی با هم برابرند، به گونه ای که حتی زنها می توانند عالی ترین مقامات سیاسی را نیز عهده دار شوند.»
این فقیه نواندیش در ادامه و در پاسخ به این سوال که علی رغم مدعای برابری حقوق زن و مرد در اسلام چرا پست ها و سمتهای آسمانی مانند پیامبری و امامت به زنها داده نشده است فرمودند: «تاریخ را نمی توان در مقابل متن قانون قرار داد. قانون با بیان کلی، برابری حقوق را ثابت کرده است و اگر ایرادی هست مربوط به فرهنگ جوامع است نه به قانون.»

ایشان افزودند: «چگونه می توان در جامعه ای که دختران را زنده به گور می کردند توقع داشت پیامبر بیاید و زنی را به عنوان رهبر یک جامعه منصوب نماید؟ جامعه آن روز پذیرش این مطلب را نداشت همانطور که امروز هم برخی افراد جامعه با همه آگاهی ها و پیشرفت ها توان پذیرش و تحمل برخی دیدگاهها را ندارد.»

ali-vienna - اتریش - وین
حالا چی شده این آیت الله صانعی چپ و راست هر روز داره فتوا میده؟ اینم بلبل زبون شده!
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

alitajik - ایران - ورامین
چه القاب برای ایشان بکار برده اید( مرجع بزرگوار تقلید معظم له) معمولا در این سایت برای کسی اینقدر مایه نمیگذارید این جناب برای اینکه از خاطر ها فراموش نشود گاهی سازمخالف میزند
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

acid_pro - اتریش - وین
اینم هر روز یه زره ماتیک رو لبهای عجوزه اسلام میماله.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
توجه دوستان عزیز را به این نکته جلب می کنم که اقای صانعی سوره نسا آیه 2را ندیده و نخوانده و گر نه همچین فتواپی ار صادر نمی کرد
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

chokemino171 - ایران - هرمزگان
من این ایت اله صانعی رو خیلی قبول دارم همیشه آپدیت شده حرف می زنه
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

persia_64 - ایران - طهران
این پدر سوخته یک جانوری است که نگو و نپرس / من یک کارمندی داشتم (4سال پیش) میگفت مرجع تقلیدم صانعی هست / این جانور 2 پارا یک زمانی ( تا حدودی ) میشناختم / یک سیاستی پشت این حرفهاش هست
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

shad - فرانسه - نیس
acid_pro - اتریش - وین
افرین به شما خوب تعبیری بود. اسلام واقعا عجوزه ای بیش نیست. امیدوارم ایرانیان به خودشان و کرامات انسانیشان ارج نهند و خرد خود را از این ایدئولوژی مسموم و کشنده اسلام پاکیزه گردانند.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
درود بر کشور تونس که با وجودیکه عرب به انجا هم رفت در سال 1959 .یعنی 20 سال قبل از انقلاب منحوس..تعدد زوجات را ممنوع و روزه برای کارمندان دولت را....... ای کاش در زمان شاه با اینکه اسلام کمرنگ بود افشاگری ازاد که در این صورت کشور ما هم میتوانست رهرودانش و اگاهی می شد نه امت چاه جمکران رو.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
تعدد زوجات یعنی گروپ سکس اسلامی که هم ا مامها داشتند هم رهبر این دین هم مردان ثروتمند اسلامی و نهایت تحقیر زن...رضایت زن؟؟؟؟در ان جامعه ی مردسالار اسلامی عدم رضایت همسر اول یعنی جوک سال.....فروغ فرخزاد چه خوب اکثریت این ملت را شناخته بود که گفت/// در ان هنگام که دستت را با گرمی می فشارندوبه رویت لبخند می زنند .در مغزشان طناب دار تو را می بافند/// این است ملتی که از خود بیگانه شده و ستایشگر قاتلین اجداد خود است...تا روزی که اسیر این خرافات است چرا ملا غرب مجاهد چپی های مارکسیست اسلامی و سواری نگیرد؟؟
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
بنظر من حرف منطقی از سوی هرکسی باشد پذیرفتنی است.مثلا یک جنایت کار بگوید که من جنایت کردم و پشیمانم.با پذیرفتن جرم و خلافش نباید جبهه گیری کرد ولی دلیل هم نمیشود از جرمش کاسته شود در این مورد بلکه میتوان از اندیشه و عمل ایشان برداشتهای معقول و بهتری هم کرد.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

خوشبین - ایران - مشهد
به به
به به
حاج آقا از حودشون حرف در کردن
به به
به به
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

sepid.irooni - انگلستان - لندن
خوب معلومه بی عدالتیه اگه مرد 2تا زن بگیره و اصلا... این ساده است از بچه 2ساله هم بپرسیم میگه بده این دیگه سوال کردن از ایت الله نداره لووووول بعد حالا بماند که این اقا چندتا صیغه داره زنش معلوم نیست خبر داشته باشهparviz1 - انگلستان - کترینگ افرین کامنتت منطقی بود.من اصولا کمنتای منطقی رو خوشم میاد نه اینکه طرف کمنت میده ولی پر از تنفر انم که ...پیروز باشین!.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

parinaz87 - المان - کلن
این یارو تمام حرفهاش با اخوندای دیگه فرق داره میخواد نو اوری کنه مثلا معروف بشه به قول مشیری پهن پهنه دیگه حالا می خوان با عطر گلاب خوش بوش کنند اصل قضیه پر اشکاله !
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

hoormazd - امریکا - تگزاس
بگو مرتیکه پدرسوخته جای اینکه بگی ازدواج مجدد مرد زن دار یک عمل پست رذیلانه کثیفه داری براش تبصره میسازی? واقعا این دین ناپاک غیر از تحقیر زن چه خدمتی بهش کرده?
جمعه 20 اردیبهشت 1387

derafsh - اتریش - وین
اقای ایت الله صانعی من با این چند اظهار نظری که اخیرا از شما دیدم مطمئن شدم که بر اساس ایات قران نظر نمی دهید!! ایه زیر را ببنید:

ایه 51 سوره احزاب:
از زنان خود هر که را خواهی به نوبت موخردار و هر که را خواهی با خود نگه دار و اگر از انها که دور داشته ای یکی را بطلبی بر تو گناهی نیست در این گزینش و اختیار باید که شادمان باشند و غمگین نشوند و از انچه همگیشان را ارزانی می داری باید که خشنود گردند و خدا می داند که در دلهای شما چیست و خداست که دانا و بردبار است.
در مورد این ایه خودتان قضاوت کنید! ایا معنی عدالت از ان استنباط می شود؟؟؟!!!! در ضمن کسانی که می گویند باید تفسیر قران خوانده شود! تفسیر المیزان علامه طباطبائی در مورد این ایه را ببینید. علامه طباطبائی عاجز از تفسیر این ایه است و می گوید پیامبر اصلا می تواند خود را در بین همسرانش تقسیم نکند! و مقید نسازد که هر شب به خانه یکی برود! و به فرضی هم که تقسیم کرد می تواند این تقسیم را به هم بزند و یا نوبت کسی را که موخر است مقدم و ان کس را که مقدم است موخر کند و.......
عجب عدالتی!
شنبه 21 اردیبهشت 1387

dubai_vip3 - امارات - دبی
با نوه ی ابلیس موافقم اگر اجازه از زن اولی نیاز بود حتما تو قران ذکر میشد در حالی که هیچ حرفی از رضایت زن اولی نیومده بلکه فقط گفته شده اگه قادر به اجرایی عدالت بین اونها باشه میتونه زن دوم و سوم یا چهارم هم بگیره
شنبه 21 اردیبهشت 1387

کاوه آهنگر - ایران - ایران
با سلام خدمت همه کسانی که به نوعی اظهار نظر میکنن ونظرات جالبی را بیان می کنن دوستان گرامی اسلام یک دین عربی نیست ویک دین مدنی است که برای همه آمده وبه همه ارائه شده است وتقریباْ 24 ویا 25٪ جمعیت مسلمانان را اعراب تشکیل می دهند ودر ضمن اعراب به ایران حمله نمودند نه اسلام ؛اسلام خود قربانی جهل اعراب بوده وهست وآنها نمایانگر اسلام نبوده - نیستند و نخواهند بود وبعد از تصرف ایران توسط تازیان ؛جنگهای پراکنده وسازماندهی نشده علیه آنان تا زمان خلافت علی بن ابی طالب ادامه داشت و بعداز حاکمیت علی ایرانیان دست از مبارزه برداشته وجنگ را رها کردند وشواهد تاریخی از نزدیکی ایرانیان با ایشان حکایت دارد وبعد از ترور ایشان ایران محل حضور طرفداران و هواداران ایشان بوده است و دوم اینکه ایرانیان به اجبار اسلام را نپذیرفتند که اگر این چنین بود قطعاْ فداکاری وجانبازی برای یک دین اجباری معنا نداشت. اسلام در یک منطقه ای از دنیا پا به عرصه ظهور گذاشت که اکنون بعداز 1400سال آثار جهالت درآن مشهود است وقطعاْ شرایط آن زمان وآن مکان نیز در وضع قوانین اسلام بی تاثیر نبوده است. بعضی از دوستان درخصوص ازدواج پیامبر با دختر 6 ساله مطالبی را بیان داشتند که به عرض مبارکشان میرسد اولاْ آنچه شایع است دختر 9 ساله است نه 6 ساله وآنهم جای شک وتردید دارد چون آن دختر عایشه است که در بعضی از کتب تاریخی سن بین 17 تا 18 سال را ذکر کرده اند ودر ثانی باید عرف جامعه آنروز حجاز ومردمان تازی را نیز مد نظر داشت چون همه کسانی که با اسلام و پیامبرش مخالف بوده وبه اولقب های شاعر ومجنون و... می دادند در این مورد حرفی نزدند بنابراین یک موضوع غیر مترقبه ای نبوده است ودرضمن خود عایشه نیز هرگز ازاین موضوع ابراز ناراحتی ننموده است وقبل از عزیمت از مکه به مدینه نامزد داشته که بدلیل اسلام آوردن پدرش نامزدی به هم خورده است . درمورد قوانین اسلام قوانینی نظیر سنگسار کردن ضمن اینکه جزء قوانین بازدارنده می باشند ماهیتاْ متعلق به آئین یهود بوده که اسلام نیز آنرا رد ننموده است در مورد تفاوت بین زن ومرد : زن ومرد بطور طبیعی واز نظر فیزیک بدنی متفاوت می باشند وبرابر دانستن آنان جفای به زن است زن ومرد از نظر اینکه دارای حقوق می باشند یکسانند ولی حقوق یکسان ندارند زن موجود عاطفی است ومرد طبیعتاْ عاطفی نیست و... بنابراین زن = مرد توهین به زن است ولی به اندازه ای که اسلام به زن بها داده است در جای دیگر نمیتوان سراغ گرفت عملکرد کشورهای اسلامی وعربی هیچ ارتباطی با اسلام ندارد .
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387

derafsh - اتریش - وین
1- در قران به مراتب ذکر شده است که برای هر قومی پیامبری خاص فرستادیم!
سوره نحل ایه 37:برای هر قومی پیامبری فرستادیم تا بدانان بگوید که خدای یگانه را بپرستند و از طاغوت دوری کنند. در جمع اینان اقوامی بودند که به یاری خدا راهنمائی شدند و اقوام دیگری که به گمراهی رفتند.
سوره ابراهیم ایه 4: هیچ پیامبری را به قومی نفرستایم مگراینکه زبان او زبان همان قومی باشد که برای ان فرستاده شده است.
سوره رعد ایه 7 - سوره سجده ایه 23 - سوره مائده ایه های 46 و 47 - و ایات دیگر در همین زمینه.
در ایاتی دیگر نه تنها بر فرستادن پیامبری بر هر قوم از میان همان قوم تاکید گذاشته شده بلکه در مورد جدائی پرستشگاههای هر قوم برای انجام مراسم و شعاعر مذهبی نیز همین تاکید بکار رفته است: برای هر قومی پرستشگاهی مقرر داشتیم که در ان به نیایش پردازند و در این امر با تو به منازعه بر نخیزند. سوره حج ایه 34 الی 67.
حال ایات زیر را بینید.
سوره شوری ایه 7: ما این قران را به زبان عربی بر تو وحی کردیم تا با ان مردم مکه و پیرامون انرا هشدار دهی. در همین زمینه ایات زیر را ببینید:
سوره انعام ایه 92. سوره نحل ایه 89. سوره نسا ایه 113. سوره توبه ایه 128. سوره جمعه ایه 2. سوره یونس ایه 20. سوره سجده ایه 3.
از ایات فوق نتیجه می گیریم که اسلام هیچ ارتباطی به ایران ندارد!

مطلب بعد اینکه بزرگترین دروغ تاریخ اینست که ایرانیان با اغوش باز اسلام را پذیرفتند! ایرانیان مدت 200 سال در مقابل تازش تازیان مقاومت کردند و سر به شورش زدند. کتاب دو قرن سکوت زرینکوب و همچنین تاریخ 17 جلدی طبری را بخوانید. در ضمن ایرانی هیچگاه اسلام را نپذیرفت. شیعه دینی است که توسط ایرانیان و بر اساس اخلاقیات ایرانیان و دین زرتشت دوباره بازسازی شد! می توانید مقالاتی را که در زمینه ارتباط شیعه و زرتشت را از گوگل جستجو کنید و مطالعه کنید.

در مورد عایشه. عایشه دختر ابوبکر صدیق بود.محمد وقتی عایشه 6 سال داشت با وی ازدواج کرد و در سن 9 سالگی با او همبستر شد. محمد در این زمان 54 سال سن داشت.(تاریخ طبری). ایا محمد امده است که عرف جامعه را (اگر غلط است!) بر هم زند؟ یا اینکه خود نیز زیر قانون همچین عملی(ازدواج با دختر 9 ساله!) را امضا بزند؟ محمد مهر تائید بر ازدواج با دختر 9 ساه زد! که این مهر باعث فتوای عجیب زیر از طرف ایه الله خمینی شد:

کتاب نکاح ایت الله خمینی مسئله 12: کسیکه زوجه ای کمتر از 9 سال دارد وطی او برای وی جایز نیست چه اینکه زوجه دائمی باشد؛ و چه منقطع؛ و اما سایر کام گیریها از قبیل لمس بشهوت و اغوش گرفتن و تفخیذ(با ران او شهوترانی کردن) اشکال ندارد هر چند شیر خواره باشد!!!!!!!!!!!!!!
اگر هر ایرانی یک دور معنی فارسی قران و کتاب 17 جلدی تاریخ طبری و کتاب دو قرن سکوت را بخواند ما دیگر شاهد مغالطه در مورد تاریخ ایران نخواهیم بود. به امید روزی که مغالطه نکنیم.زنده باد ایران.
یکشنبه 22 اردیبهشت 1387

کاوه آهنگر - ایران - ایران
با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز وارجمند
دعوت اسلام بصورت عام است ومختص یک طبقه وقشر خاص نیست ودر آیات متعدد قرآن لفظ یا ایها الناس - یا ایها الذین آمنو - رب الناس - ملک الناس و.... آمده است یا یا ایها الاعراب . درضمن خطبه نهج البلاغه در مورد نکوهش زن است (یک زن خاص) نه نکوهش تمام زنان واین خطبه بعد از جنگ جمل که سرکرده آن یک زن بود ایراد شده است پاینده ایران وایرانی سربلند وپیروز باشید
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387

کاوه آهنگر - ایران - ایران
با سلام مجدد
شیعه یک مذهب ایرانی نیست هرچند که درزمان صفویه تغییر ماهیت داد درحال حاضر35٪ جمعیت عربستان70٪ جمعیت عراق شیعه هستند وشیعیان درلبنان- سوریه - پاکستان -هند وافغانستان ساکن می باشند واین موضوع توسط عده ای القاء میشود تا شیعه را ایرانی وزرتشتی نشان دهند درحالی که این درست نیست ضمنا توصیه اینجانب خواندن ترجمه قرآن است درکنار متن اصلی نه قرآن فارسی چون قرآن فارسی دیگر قرآن نیست
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
کاوه آهنگر - ایران - ایران
دوست عزیز جهت اطلاع این را می گم عایشه در سن 6 سالگی نامزد محمد بود و در سن نه سالگی محمد (البته به خواسته محمد)با او هم بستر شد ...و آنهم در سن 53سالگی کدام آدم خرفتی می تونه این قضیه را توجیه کند من نمی دانم .ولی لطف کن از اسامی ایرانی استفاده نکن کاوه آهنگر کجا و تو کجا ؟می دونی مثل چی می مونه ؟مثل فاصله خورشید به زمین و شاید هم بیشتر .پس خواهش می کنم و باز هم خواهش میکنم ای دشمن پرست از اسامی ایرانی استفاده نکن چون این یک تجاوز به حقوق دیگران است آیا این را می فهمی؟؟؟؟؟؟؟یک لر
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387

shad - فرانسه - نیس
کاوه آهنگر - ایران - ایران
اسلام محصول فکری عرب است نه ایرانی. قران به زبان عربی ست و اسلام در عربستان ظهور کرده! اسلام از فرهنگ عرب جدا نیست. سخنانتان از واقعیت به دور است.
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
dubai_vip3 - امارات - دبی
دوست عزیز من با شعر های قرآن موافق نیستم این نظر من فقط یک خاطر نشان به کتاب قرآن بود سو تفاهم نشود متشکرم .
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387

کاوه آهنگر - ایران - ایران
با درود خدمت سروران گرامی که الطافشان شامل حال اینجانب گردید خدمت دوستان معزز وگرامی عرض شود بنده نه عرب پست هستم ونه غرب پرست واز هردو متنفر بدلیل اینکه هردو در ویرانی کشورم سهیم بوده اند وایرانیها برخلاف ملل دیگر (مصر وشام و...) عربیت را نپذیرفتند ایران سرزمینی است که دارای اقوام مختلفی است ومتعلق به همه آنان است ترک - کرد - بلوچ - لر - عرب فارس و... همه ایرانی هستند وقابل احترام واگر من هرکدام از این اقوام باشم افتخار میکنم وافتخار می کنم که ایرانی هستم ونه عرب پرست ونفرین بر کسانی که بیگانه پرست هستند و جای بسی تاسف که ما خورد را ایرانی می دانیم ولی به هرکس هرچیز که مایل بودیم نسبت می دهیم که این با فرهنگ وتمدن ایرانی وپیام زرتشت بزرگ ( گفتار نیک - پندار نیک - رفتار نیک) منافات دارد به امید روزی که بتوانیم به افکار یک دیگر هرچند موافق ما نباشد احترام بگذاریم پاینده ایران وسربلند ایرانی
این نیست بد من که بدم گوید کس این است بد من که بد کس گویم
انسانها به سه دلیل قابل احترام می باشند 1) افراد متعلق به یک قوم وقبیله به یکدیگر احترام می گذارند 2) افراد متعلق به یک کیش به هم کیشان خود احترام می گذارند 3) افرادی که درانسانیت با دیگران برابرند بدلیل حس انسانی خود به دیگران احترام میگذارند
بنابراین شما دوستان اگر ایرانی باشید احترامتان براینجانب واجب است اگر با من هم عقیده باشید باز اجترامتان واجب وسوم اینکه همه انسانها قابل احترامند واحتارم شما واجب باز می گویم اینجانب عرب پرست نیستم واز اعراب ( به غیراز هموطنان عرب زبان) متنفر
بدرود - موفق وپیروز - شاد وسربلند باشید
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

کاوه آهنگر - ایران - ایران
مخاطب محترم از گرگان اسم ایرانی برازنده ایرانی وتفکر ایرانی است نه مدعی ایرانی وضمناْ فاصله خورشید تا زمین فاصله محدودی است که نور در مدت 8 دقیقه طی می کند دشمن کیست که من او را پرستش نمودم اهانت به دیگران وتهمت زدن به دیگران درمنطق شما چه جایگاهی دارد هرچیز که موافق طبع بلند و دانش گسترده ومنطق بی بدیل شما قرار نداشت لایق تهمت ودشنام و... است قرار نبود به شما جواب بدهم چون جوابی نداشتید برای خالی نبودن عریضه این مطلب را عنوان نمودم در پناه اهورا باشید واهریمن از شما دور باد
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

derafsh - اتریش - وین
.......اگر انها(زنان) به این وظایف عمل نکردن خداوند به شما اجازه داده است که در بستری جداگانه استراحت کنید و انها را کتک بزنید!!... (خطبه حجه الوداع)

ای مردم! انان(زنان) از نظر ایمان و خرد و بهره؛ کمی و کاستی دارند؛ اما دلیل کاستی انها از نظر ایمان به جهت نخواندن نماز و نگرفتن روزه است در ایام حیض؛ و دلیل کاستی انان از نظر خرد این است که شهادت دو زن به جای یک مرد پذیرفته می شود؛ و دلیل کاستی انها از بهره مادی نصیب ارث انها به اندازه نصف مردان است.(خطبه نکوهش.خطبه 80 نهج البلاغه).
کجای این خطبه در مورد یک زن خاص است!! از کلمه زنان استفاده شده است. این خطبه در مورد کل زنان است. به هیچ شکل نمی توانید این خطبه را ماست مالی کنید. معنای ان کاملا روشن است.
در ضمن من در بالا کاملا طبق ایات قران ثابت کردم که اسلام مربوط به ایران نیست. لطفا ان ایات را با دقت بیشتری بخوانید. خواهشا از این به بعد دوستای که اظهار نظر می کنند برای گفته هایشان منبع ذکر کنند(مانند من). بدون منبع حرف هیچ ارزشی ندارد.شیعه گری احمد کسروی را بخوانید تا بیشتر با شیعه اشنا شوید.
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

dubai_vip3 - امارات - دبی
نوه ی ابلیس
منظورت از شعرهای قران نفهمیدم ولی اینو بدون که قران کلام خداست و هیچ نقصی در اون نیست ولی اینو کسی میتونه بفهمه که با عقل وچشم بصیرت به اون نگاه کنه نه اینکه با دوتا کلام دینشو به غارت بکیرند ودر جهالت بسر ببرند به امید روزی که هدایت دوباره نصیبتان گردد .
راستی درمورد من دیگر دوست ندارم شما رو نوه ی ابلیس صدا بزنم پس از این به بعدتو رو بنده ی خدا صدا میزنم
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

نوه ی ابلیس - ایران - گرگان
dubai_vip3 - امارات - دبی
دوست دارم بیاپی تالار با هم بحث و مجادله کنیم و آنجا به تو می گویم خدای واقعی کیست و کلام او چیست و شعرهای قرآن چقدر تناقض داره . دوست عزیز!!!یادم رفت بگم کلام خدا اگر این سه جمله باشه از تو می پذیرم (گفتار نیک ِکردار نیک َِرفتار نیک
سه‌شنبه 24 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.