دادگاه تجدیدنظر در لندن مجاهدین خلق را تروریست نشناخت

دادگاه تجدیدنظر در لندن مجاهدین خلق را تروریست نشناخت

پس از اعلام حکم دادگاه، هواداران مجاهدین خلق در لندن کاروان شادی راه انداختند
دادگاه تجدیدنظر در لندن اعتراض وزیرکشور بریتانیا به حکم خروج نام سازمان مجاهدین خلق از فهرست گروههای تروریستی را رد کرد.

سازمان مجاهدین این رأی را پیروزی خود قلمداد کرده و مریم رجوی، رهبر شاخه سیاسی این سازمان پس از اعلام رأی دادگاه تجدیدنظر در گفتگو با خبرگزاری رویتر خواهان عذرخواهی دولتهای غربی و بریتانیا برای تروریست قلمداد کردن مجاهدین خلق شد.

سی ام نوامبر (نهم آذر) سال گذشته دادگاه ویژه ای در لندن به درخواست 35 عضو مجلسین عوام و اعیان بریتانیا رأی داده بود که دولت بریتانیا با اصرار در عدم حذف نام سازمان مجاهدین خلق از فهرست گروههای ممنوعه تروریستی، به عمد راه خطا را در پیش گرفته است.

وزارت کشور بریتانیا این رأی را نپذیرفت و خواهان تجدیدنظر در آن شد اما اکنون دادگاه تجدیدنظر اعلام کرده که هیچ دلیلی نمی بیند که دادگاه قبلی در رأی خود مرتکب خطا شده باشد و بنابر این، درخواست تجدیدنظر وزیرکشور بریتانیا در مورد این رأی را رد کرده است.

وزارت کشور بریتانیا بر اساس قانونی که در سال 2000 در این کشور به تصویب رسید، سازمان مجاهدین خلق را تروریست قلمداد کرد و کلیه فعالیتهای این سازمان در خاک بریتانیا را ممنوع ساخت.

اتحادیه اروپا و آمریکا نیز همین تصمیم را اتخاذ کردند.

گروهی از اعضای مجلسین عوام و اعیان بریتانیا طی این سالها دست کم سه بار به تصمیم وزارت کشور بریتانیا اعتراض کرده بودند اما وزارت کشور به درخواست آنان ترتیب اثر نداده بود تا اینکه سرانجام این اعتراضها در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفت.

 
 هنگام اعلام حکم دادگاه، شماری از هواداران مجاهدین خلق در برابر ساختمان محاکم سلطنتی در مرکز شهر لندن تجمع کرده بودند
 

دادگاه رأی داد که وزارت کشور، قانون مربوط به ممنوعیت فعالیت گروههای تروریستی را نادرست تفسیر کرده است، چراکه سازمان مجاهدین خلق از سال 2001 فعالیت مسلحانه را کنار گذاشته و از سال 2003 نیز که خاک عراق به اشغال ارتشهای آمریکا و متحدانش درآمد و قرارگاه مجاهدین در کنترل این نیروها قرارگرفت، نفرات مجاهدین خلع سلاح شده و تلاشی نیز برای ازسرگیری فعالیت مسلحانه نکرده اند.

با اینکه دیوان عدالت اتحادیه اروپا نیز رأی مشابهی در مورد مجاهدین خلق صادر کرده اما دولتهای اروپایی همچنان از عمل به رأی دادگاه خودداری می کنند و هنوز رسماً مجاهدین خلق را تروریست می دانند.

سازمان مجاهدین خلق عمده ترین تشکل سیاسی در خارج از ایران است که طی 27 سال گذشته با هدف براندازی حکومت جمهوری اسلامی در ایران فعالیت می کند.

با اینکه فعالیت مجاهدین خلق در اروپا طی هشت سال گذشته ممنوع بوده اما شاخه سیاسی این سازمان با عنوان شورای ملی مقاومت مجاز به فعالیت در کشورهای اروپایی و آمریکاست.

سازمان مجاهدین خلق طی سالها فعالیت در غرب هوادارانی در برخی احزاب اروپایی و نمایندگان آنها در مجلسهای قانونگذاری کشورهای اروپایی و پارلمان اروپا کسب کرده است.

تلاش حقوقی برای پایان دادن به ممنوعیت فعالیت مجاهدین خلق در بریتانیا را دو نماینده مجلس اعیان هدایت کردند: بارون دیوید وادینگتون، وزیرکشور بریتانیا در دولت مارگارت تاچر و بارون گوردون سلین، از قضات سابق دیوان عدالت اتحادیه اروپا.

جشن مجاهدین

پس از اعلام حکم دادگاه تجدیدنظر درباره مجاهدین خلق، شماری از هواداران این سازمان که در برابر ساختمان محاکم سلطنتی در مرکز شهر لندن تجمع کرده بودند به شادمانی پرداختند و سپس در هتل سنت جیل در محله وست مینستر گردآمدند که پیام مریم رجوی و بیانیه سازمان درباره حکم دادگاه در آن قرائت شد.

هواداران مجاهدین خلق سپس در حالی که خودروهایشان را با تصاویر مریم و مسعود رجوی و پرچمهای ایران و نشان سازمان مجاهدین خلق آراسته بودند کاروان شادی به راه انداختند و در سطح شهر لندن حرکت کردند.

shad - فرانسه - نیس
ایدئولوژی اسلام مارکسیستی مجاهدین وجه تشابه زیادی باید با اسلام انگلی اخوندی داشته باشد. هر دو از یک سرچشمه اب می خورند:اسلام!
ایرانیها هنوز همکاری مجاهدین با صدام حسین را در جنگ علیه ایران فراموش نکرد ه اند. این حزب مردمی نیست حتی اگر همه دنیا هم حکم دادگاه را به رسمیت بشناسند. به امید ایران ازاد بدون اسلام!
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

hans - المان - هامبوک
تاریخ حافظه کوتاه ندارد. جنایات این گروه در گذشته و در حال برای همیشه در صفحات تاریخ کشورمان ظبط شده است. تاریخی که توسط کشور های دیگر و پاراگراف های ضد و نقیض که به فراخور حال به ان افزوده میشوند فاقد ارزش برای ما است.این گروه سالهای قبل از انقلاب متخصص ترور امریکایی ها در منطقه خلیج فارس بودند.وخیانت خود را با وطن فروشی و حمله به ایران ثابت کردند. جنایت این ها در کمپ های واقع در عراق نسبت به اعضا و مخصوصا به زن ها و دختران را اگر انگلستان نمی بیند مشکل ما نیست. مهم تر اینکه اسلام و حکومت اسلامی را ما به عربستان و پاکستان می سپاریم و فکر می کنیم با تمدن و فرهنگ درخشان خود سزاواریک حکومت با ارزش و با فرهنگ تر از این هاباشیم. به امید کوتاه شدن دست اسلام و اسلامی ها از کشور عزیزمان.
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

Eteraaz - ایران - تهران
خوب لندن یکی از حامیان این گروهک مخوف و آدمکش بوده و هست ، انتظار دیگه دارین مگه ؟!
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

takmosafereshab - ایران - اصفهان
ملت ایران هنوز سیاه پوش و عزادار فرزندان این آب وخاک هست که به دست این خود فروشان به خاک و خون کشیده شده اند
جنایت این گروه بر کسی پوشیده نیست
این رپیس جمهور و رهبر بهتره از انگلستان بخواهند یک پایتخت هم براشون تو همون اروپا پیدا کنه شاید از این آوارگی نجات پیدا کنند!
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

حسن کچل - امریکا - نیو یورک
چرا همه چی را به اسلام ربط میدهید اگر کسانی چهره اسلام را خشن کردند تقصیر اسلام نیست سو استفاده از اسلام هست شما خودتون بروید تحقیق کنید اگر مسلمان هستید ببینید اسلام چی گفته
خارج کردن مجاهدین از لیست تروریست دلیلش فقط استفاده برای حمله به ایران است خوب دیروز تروریست بودند امروز نه چرا ؟همین مجاهدین بودند که انقلاب
کردند بعد هم همه فراری شدند ایا مقصر اسلام بود یا میخواستند شریکی کمتر و سهمی بیشتر برسه این اسلام و دین اسون بدست نیامده که اسون از دستش بدیم
البته ماها زحمتی نکشیدیم منم مثل شما از مسلمانی بدم میامد ولی مقصر کسانی
دیگرز بودند که با اعمال ننگینشون چهره اسلام را خراب کرده بودند اسلام
نمیگه تو لجن زندگی کن نمیگه خون بیگنایی را بریز نمیگه به کسی ظلم کن
اسلام نمیگه بخاطر منافع دنیوی خودت دست به هر جنایتی بزن
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
افتخار این گروه ترور امریکایی ها قبل از 1357 بود و بعد رجوی در همانسال گفت تمام سران رژیم شاه باید قصاص اسلامی شوند زیر عبای ملا رفتند برای دست یافتن به قدرت وقتی خمینی ... گفت گم شوید گم شدند در عراق و دریافت کمکهای میلیونی صدام...وبا سقوط صدام کاسه ی گدایی در کشورهای اروپایی..و نقطه ی نهایی کثافت خود سوزی 8 عضو سازمان بود که ثابت کرد یک فرقه ی بسیار خطرناک اسلام خونین است خاطرات کسانیکه در پایگاه اشرف یاداور فرقه ی جیم جونز هست که در امریکای جنوبی 900 نفر خودکشی کردند ....ملا ومجاهد 2 روی 1 سکه هستند اسلام که هردو خونریز... انگلیس هم که در طی تاریخ نوین طرفدار اسلام بوده هست و خواهد بود..... مجاهدین جشن گرفته اند برای این پیروزی ولی پیروزیست؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
اسلام.اسلام است می خواهد مال مجاهدین باشد یا مال اکبر و اضغر.مجاهدین با رفتن زیر سلطه صدام به مردم پشت کردن ولی فراموش نکنید قبل از رفتن به عراق چقدر از انها را فقط بخاطر فروش روزنامه وغیره عدام کردن وحتی خانواده انها را.حکومت دار خوبی نیستند ولی برای پاک سازی حگومت حرف ندارند.
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

nimadarbedar - سوئد - سوئد
فقط روسری که سر می کنند رو ببین تا اخرش رو بخون. مدل20 سال پیش همه یک دست ...... . اگر اینا بیان به خدا من میرم بسیجی میشم .
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

1728-virginia-usa - آمریکا - ویرجینیا
حسن کچل - امریکا - نیو یورک من نمیفهمم منظور از آسون بدست آوردن اسلام چیست در گفتار شما ؟
هموطن عزیز فراموش نکن که 400 سال اعراب با ایرانیان و نوامیسشان چه کردند ؟ اسلام به زور تیغ و شمشیر در ایران ریشه دوانید و نه با میل و رغبت و خواست و میل قلبی .
حسن کچل نه تنها اسلام که هر دین و آپینی که به زور به انسان دیکته شود حقانیتی ندارد . خانه از پایه ویرانست . 1400 سال از زمان حمله وحشیانه اعراب به مملکت ما گذشته ولی هنوز مشکلاتش گریبانگیر ملت ماست . زنده و جاوید ایران و ایرانی . ننگ بر اجنبی و اجنبی پرستان
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

meisamshsh - ایران - شیراز
شما ها چرا تا اتفاقی میفته به اسلام ربطش میدید و شروع می کنید به فحش دادن به اسلام و مسلمون ها.
کجای اسلام گفته شده که عملیات تروریستی انجام بشه. کجای اسلام گفته پول بدست بیارید به قیمت فروختن هموطنانمون و کشته شدن هزاران ادم بی گناه.
کجای اسلام موافق خونریزی هست که شما ها میگید.
هر موقع که توی این سایت یه مطلبی درج میشه اقایون محترم شروع می کنند به ربط دادن اون به اسلام و متعاقب اون فحش نثار اسلام می کنند.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
meisamshsh - ایران - شیراز
تنها این چند جمله از اسلامت.
کافران را با زجر بکشدید.
زمین را از خون کافران رنگین کنید.
زنان کشتزار شمایند از هر سو.......وارد شوید.
جهاد
وجود کنیز و غلام و ازاد و برده...
قبول پدوفیلیا کثیفترین بیماری جنسی.
حمله به ایران ما کشتن مردان بردن زنان ایرانی به بازار برده فروشان مکه.
و این دین که هر کجا پا گذاشت جز سیاهی و نابودی تمدن نبود. ایران و مصر نمونه.....درد ایرانی بی سوادیست.......در ضمن به پرچم مجاهدین بنگرید و ان جملات عربی.....جواب انجاست
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

pouriya - ایران - شیراز
با تائید ارتمیس عزیز از سوئد. شاه مردان علی به امر مستقیم خاتم النبئین در یک روز بیش از 800 نفر یهودییان ال قریضه را گردن زد. در ضمن هیچ تفاوتی میان اسلام مجاهدین واسلام دولت ایران وجود ندارد.به دوستان دست اندر کار. نوشته قبلی من در این رابطه متاسفانه منعکس نشد. و با سپاس از این صفحه تبادل نظر و کلا ز ساید خوبتان...
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
میثم شش-ایران-شیراز.سلام عزیز.بعضی از دوستان عمل کرد ملاها را بپای اسلام و خدا و رسول خدا و قران و امامان ما میگذارند و البته تازگی ندارد و بنظر من هم این ملاها هستند که با نام حکومت اسلامی ریشه اسلام را دارن میکنند.خدا ازشون نگذرد که همه جور جنایت و دزدی و بی ناموسی وووو میکنند و خوب نتیجه این میشه!!!هر کسی را تو قبر خودش با اعمال خودش میگذارن به خود رسول خدا بی احترامی کردند ولی با احترام برخورد میکرد و حتی به عیادت آنها هم میرفت در صورتیکه برایش دستور کشتن و یا آتش زدن آنها هیج بود.ولی میخواست برای ما مسلمانان درسی باشد که انسانیت را سر لوحه عملکردمان و دستور دینمان داشته باشیم.اسلام یعنی عشق به همنوع.یعنی دوستیوصفا.محبت.و غمخوار یکدیگر بودن و حتی در بخشش مال خود و رسیدن به فقرا و نه این جنایاتی که ملاها بنام اسلام و مسلمین میکنند.شما ناراحت نباش خدا خودش از حق خود دفاع میکند.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

garadagh - سویدن - مالمو
قابل توجه اونایی که از اسلا م ناب یا تاپ محمدی دفاع میکنند خوندن چند تا کتاب اسلام شناسی خالی از لطف نیست.تا بدونند اسلام چه جنایاتی در قبال مردم ایران انجام داده ...حالا این مجاهدین که علنا میگن و واضح است که ایدئولوژی اسلامی دارند
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

shad - فرانسه - نیس
قابل توجه همه دوستان مسلمان اگر به ازادی بیان معتقید نباید انتقاد از اسلام را به معنای تو هین به پیروان ان تلقی کنید. ابراز عقیده در مورد اشکالات یک مکتب فکری یا دین به معنای دشنام نیست.تحولات فکری امروز قابل قیاس با تفکر عصر ی که اسلام ظهور کرد نیست. حتی اصول اخلاقی نیز مبتنی بر شناخت سایر علوم است که با پیشرفت بشر و تحول علم از عصر محمد فاصله گرفته.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
هرچی بدبختی توی این 30 سال کشیدیم مسببینش همین ها هستند لچک به سر.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

پیامک - ایران - تهران
جناب " ARTEMIS-SW - سوئد – مالمو " و شرکاء
...
با این حساب و کتابهای شما که انسان مدرنتان وحشی تر است.
- در یک لحظه و با فشار یک دکمه 200000 را می کشند و میلیونها نفر را ناقص می کنند و هرگز عذر خواهی نمی کنند.
- در سکس پارتی ها و ... ؛ از هر کجای زنان بخواهند و نخواهند بفهمند و نفهمند وارد می شوند! و برده های مدرن را از زنان و کودکان گرفته تا گروگانهای کشورهای ضعیف به خدمت می گیرند.
- خودشان سر جمع بیش از 30000 کلاهک هسته ای دارند و دیگران را بجرم اینکه نمی توانند اعتماد سازی کنند مجازات می کنند.
- تمام قطعنامه های علیه دوستانشان وتو می شود و به دشمنانشان هم بدون قطعنامه حمله می کنند!
- در طول دو قرن سر جمع 200 تا 300 میلیون انسان را می کشند و باز هم دم از حقوق بشر می زنند.
در ضمن بنده هر چه گشتم در تاریخ ایران دانشمندی چون ابن سینا و خواجه نصیر و ابن هیثم و ابن رشد و ابن خلدون و شاعرانی چون حافظ و سعدی و مولانا نیافتم و اینها هم که همه دانشمندان و هنرمندان دینی بوده اند.
برده داری و طبقه های اجتماعی ایران هم در زمان شاهان معدومتان زبانزد است پس این قصه ها که گفتی یعنی چه!؟
خداوند متعال می گوید:
"من قتل نفسا بغیر نفس او فساد فی الارض فکانما قتل الناس جمیعا و من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا" سوره مائده آیه 32
یعنی هر کس یک نفر بی گناه را بکشد گویی کل انسانها را کشته و هر کس مانع مرگ بی گناهی شود گویی همه انسانها را زنده کرده است.
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

takmosafereshab - ایران - اصفهان
دوستان عزیز درزمان پیغمبر اسلام وقتی شهر مکه بدست حضرت محمد فتح شد.هیچ کس مورد تعرض قرار نگرفت و به کسی ظلم نشد حتی به کسانی که از دشمنان درجه اول حضرت رسول بودند.(اسلام دین بخشش است)
در جنگهای صدر اسلام اسیران جنگی به بهای آموزش سواد به بی سوادان آزاد می شدند.(اسلام دین مهربانیست)
کفاره خیلی از گناهان آزاد کردن برده است .(اسلام دین آزادی است)
ده ها آیه و صد ها حدیت در مورد عفو و بخشش در این مکتب آسمانی وجود دارد تا جای که خداوند می فرماید قاتل را قصاص کنید ولی اگر عفو کنید برای شما بهتر ونزد خدا اجری بزرگی خواهید داشت(اسلام دین گذشت است)
در زمانی که در اروپا زن حق مالکیت نداشت .وعرب دختر خود را زنده بگور میکرداسلام حقوق زن و مرد را برابر دانست (اسلام دین برابریست)
در زمان برده داری حقوق مالک و برده را برابر دانست(اسلام دین برادری است
فراگیری علم را از بهترین عبادات دانسته (اسلام دین دانش و آگاهیست)
و ده ها مورد دیگر که هر کدام در جای خود احتاج به بحث دارد
شایسته است بیشتر در باره مذاهب مطالعه وبررسی کرده و با علم کامل آن را نقد وبررسی کنیم.اگر در جایی از اسم اسلام سوء استفاده شده یا می شود ربطی به اصل دین مبین اسلام ندارد
با تشکر از پیامک - ایران - تهران
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

meisamshsh - ایران - شیراز
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
این جملات گهر بار رو از کجا اوردین؟
میشه منبع رو بگید؟
جمعه 20 اردیبهشت 1387

ali_shervin61 - ایران - اندیمشک
ننگ برشما وطن فروشهای خائن_جنایات شمادر زمان جنگ رو هرگزفراموش نمیکنیم
جمعه 20 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.