شکایت فرزندان شهریار از سازندگان مجموعه شهریار

شکایت فرزندان شهریار از سازندگان مجموعه شهریار

فرزندان استاد شهریار به بخشهائی از مجموعه تلویزیونی شهریار اعتراض کردند.
به گزارش البرز مریم بهجت تبریزی فرزند بزرگ شهریار گفت : قسمتی از سریال که ما را ناراحت کرده،  غریبه و بی سواد نشان دادن مادرم است که برای گرفتن وام به بانک کشاورزی مراجعه میکند در حالیکه مادرم دیپلم قدیم داشته و نوه عمه پدرم بود و از کودکی همدیگر را می شناختند.
 وی این عمل را توهین به مادرش عنوان کرد و افزود : به اتفاق برادر و خواهرم با تنظیم شکایتی ، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا وسیما خواهیم خواست این قسمت مربوط به مادرم اصلاح شود.
مریم شهریار با انتقاد از فیلمنامه نویسی این مجموعه نیز گفت: در سریال شهریار هویت یک شاعر ایرانی مشخص نیست و در نوشتن فیلمنامه به واقعیات کمتر توجه شده و گروه تحقیق و پژوهش این مجموعه ضعیف عمل کرده است.
وی افزود : کمال تبریزی حتی یکبار نیز در نگارش ، تهیه و تدوین این سریال با ما تماس نگرفت تا بخشی از واقعیات زندگی استاد شهریار را به طور مستند در اختیار وی قرار دهیم.
فرزند بزرگ شهریار گفت : در سالهای اخیر دیوان کامل شهریاربارها چاپ و به فروش رفته ودر مقدمه این دیوان زندگینامه استاد درج شده اما متاسفانه هنوز برای ما معلوم نیست که تهیه کنندگان و نویسندگان این مجموعه چرا در ساخت آن به ابتذال رفته اند.
وی افزود : طبق اعتراف دوست و دشمن ، شهریار بزرگترین شاعر و غزلسرای معاصر ایران است که آسمان ادب ایران در 500 سال اخیر نظیر آنرا ندیده و او در هویت بخشی به دو زبان فارسی و ترکی آذربایجانی نقش موثری داشته که در مجموعه شهریار به آن توجه چندانی نشده است.
محمد حسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار سه فرزند به نامهای مریم ، شهرزاد و هادی دارد.

YaShaR_RT - ایران - آذربایجان - تبریز
اونایی رو که من میشناسمشون همگی از این سریال که چه عرض کنم (حیف در پیت) به شدت متنفرهستند.
درسته کمال تبریزی همیشه عشق پا گذاشتن رو خط قرمز رو داشته ولی این دفعه پاشو رو بد جایی گذاشت که اون یه خورده اعتباری که داشت رو کلا به باد داد (حداقل پیش تورکها) . آخه مرد حسابی کسی تورو مجبورت کرده بود یا فقط بخاطر پول بوده که این غلطو کردی؟؟؟!!! ( میل گیبسون یه فیلمی ساخته بود بنام جگوار پای که توش یه عده آدم های وحشی بی تمدن تو جنگل زندگی می کردند و... زبان فیلم زبان همون زبان بومی ها بود البته با زیر نویس انگلیسی .که شاید تو این جهان 6 میلیاردی 1000 نفر نباشند که این زبان و بلدند ولی همین فیلم بین الملی رو می تونست به زبان انگلیسی بسازه که کسی هم نمی تونست ازش ایراد بگیره ولی بازم بخاطر امانت داری فرهنگی این کارو نمی کنه که اتفاقا خیلی هم کار خوبی از اب در می یاد) ولی تو این سریال به بیشتر از نصف مردم ایران علنا توهین میشه!!!!(حالا شاید بعضیا گیر بدند که ماکه تورک نیستیم) اصلا نخواستیم تمام فیلم رو بزبان فارسی می ساخت که لا اقل بیش از این تو این مملکت به این زبان توهین نشه. هر جا که ادب و علم و هنر بود همه (هم تورکها و هم فارسها) فارسی می نالیدند و هر جا که زور و خشونت و فحش و بی ادبی بود همگی تورکی بلغور می کردند(!)گذشته از زبان در مورد لباس هم کلی تحریف شده بود بخدا همون قسمت اول رو که دیدم فکر کردم فیلم ملا صدرای شیرازیست که رفته کرمان!
آخه لباس آذربایجانی که این شکلی نیست (لااقل تو رقصهای آذربایجانی که لباسشونو دیدن) زنهای آذربایجانی کی چادر سرشون می کردند که مادر شهریار تازه اونم با روبند سرش می کرد لباس اصیل زنهای اینجا اسمش شلیته یا همون لباسهای گلدار بلند با دامن های چند لایه تازه اونم با روسری هایی که یه جوری می بستند که دهن رو بپوشونه. و یا در مورد ادم های قصه که یکی از شخصیت های اصلی زندگی شهریار مادر بزرگش بوده(خان ننه) که یه شعر بسیار زیبا بزبان تورکی آذربایجانی در وصفش گفته ولی تو این فیلم اثری ازش نیست و بجاش پر از آدم های عوضی دیگه که جاشو گرفتند. بیشتر شعر های شهریار بزبان تورکی آذربایجانی بوده (که دلیل اصلی شهرت شهریار هم همین شعرهاست) مثل منظومه های حیدر بابایه سلام و سهندیه و یا خان ننه که کمتر تو این فیلم ازشون استفاده شده . الان تو دنیا مرجع اصلی برای تدریس زبان تورکی آذربایجانی منظومه ی حیدر بابای شهریاره که تو ایران اصلا بهش ارزش نمی دند( شعر های در پیتی مثل شعر نو, سپید, نمی دونم موج نو کجا و شعر حیدر بابایه سلام کجا و یا سهندیه که مثل یه تابلو نقاشی می مونه کجا!!!!!)
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

20258096 - ایران - امل
شهریار مگه چه ... بوده که به شما برخورده یه ادم .... بی اصالت و هویت
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

manoto_5557 - س - یوله
20258096 - ایران - امل
اووووووو کی از تو نظر خواست. ...
لال باشی سنگین تری.
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

koryosh - انگایس - لندن
زبان ایراتیها زبان پارسی است و این زبان بیش از 2500 سال است که زبان ملی است البته دوچار تغییرات وحشتناکی هم شده است. ولی دوستان یران ما کشوری است متشکل از قومها و زبانهای متعدد . ولی شما اقای محترم که ناراحت شدی باید در مورد زبان ترکی اشاره کنم که این زبان اصلا ایرانی نیست بلکه از چند صد سال گذشته با هجوم غارتگراتی که به این سرزمین تجاوز کردن وارد این اب و خاک شد همه انهای که کمی مطالعه درباره تاریخ این سرزمین دارند میدانند که زبان اذربایجانیها اذری است نه ترکی . لطفا بیشر به تاریخ این سرزمین اریایی بپردازید .
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

بهزاد-مهراد - ایران - تهران
فراموش نکنیم که شهریار چاپلوس ترین شاعربرای سفاکان رژیم انیرانی ملایان بود که حتی اشعاری در مدح خمینی.خامنه ای ورفسنجانی سرود.
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

mahyarta - ایران - تهران
راستی آقای YaShaR_RT یادتون رفت که بگین:
>در این فیلم شهریار قدش چند سانتیمتر بلند یا کوتاه بوده!
>.....شهریار ابروهاش یه کمی کج بوده!
>.....خونه ی شهریار کمی کوچکتر بوده که توهین به خودش و اجدادش بوده!!
>.....شهریار قدمهاش بلند بوده که در اصل آقای کارگردان می خاسته به ...گشادی اشاره کنه که احتمالاً به اجداد ترکها توهین شده(البته به غیر از حضرت آدم,چون شما خودت رو ترک می نامی و ظاهرا حضرت آدم جزو اجدادتون نبوده)!!!
و ...
البته پدر منم آذریه ولی خداییش اگر نظر شما رو بخونه ممکنه از شدت مسخره بودن نظرت غش کنه!!!
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
20258096 - ایران - امل
بی هویت شما هستین که همچون انسان های وحشی که تازه از کوه و بیابان رسیده بدون اینکه کوچکترین شناختی از شهریار داشته باشین دهن نا مبارکتون رو باز می کنین شهریار دانشجوی پزشکب فرنگ بود اونم اون زمون حیف که زبون ... نمی دونم وگرنه توضیح می دادم که شهریار کی هستش
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

farid abbasi - ایران - تهران
با سلام.اقا یا خانم 20258096 از امل شعورت بیشتر از این حرفها نیست.کاش معنی اصالت و هویت را می دانستی و به یکی از بزرگترین مفاخر ایران زمین توهین نمی کردی.
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

Taaj - انگلیس - لندن
فیلم های تاریخی که در زمان ملاها ساخته میشوند متاسفانه تا حدودی به دور از واقعیت هست مخصوصا فیلم هایی که یه جورایی به زمان شاهان پهلوی ختم میشود...
کمال تبریزی در کارهای سینمایی بسیار خوب هستند امّا با ساختن سریال ها که برای صدا سینما هست و پولی که دریافت میکنند ... فیلم های تاریخی که میسازند خیانت بزرگی به تاریخ و مردم ایران میکنند... همچنین در این فیلم به ایرج میرزا هم توهین میکنند.... به امیده آزادی ایران و بازسازی بعضی از فیلم ها و تولید فیلم های اصل تاریخی........ هر کارگردانی که فیلم تاریخی در زمان این ملاها بسازد واقعا خیانت بزرگی میکند.
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

sheivar - ترکمنستان - عشق آباد
برتری به شهریار بود که دین اش را به فارسا ادا کرد
کاش برعکسش هم بشه که محاله
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

ecoanalysis - ایران - تهران
آقای koryosh - انگایس - لندن
خواهشاً مطالعات تاریخیت را به رخ مردم نکش که فکر می کنم خودت یا یک کتاب بیشتر در مورد ترکای ایران مطالعه نکرده ایی یا از دیگران شنیده ایی
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

iroony - ایران - تهران
من هم فکر میکنم اگر شهریار تو فیلم بیشتر تورکی حرف میزد بهتر بود چون بنظرم خنده داره شهریار با پدرش فارسی حرف بزنه به خنده داری همون فیلمهایی که یک خارجی میاد ایران و مثل بلبل فارسی حرف میزنه...اصلا مزه ی فیلم به این بود که شهریار به زبان مادریش بیشتر حرف میزد...آقا یاشار هنوز به من منبعتون که تو اون نوشته تورکها نصف بیشتر جمعیت ایران هستند رو نگفتید...حتما دکتر چهرگانی هست که میگه تو تهران 8 میلیون تورک داریم در حالی که تهران کلا 7 میلیون و نیم بیشتر جمعیت نداره...کسی هم که بگه شهریار اصالت نداره نشون میده چیزی از اصالت نمیدونه.....اما آقا یاشار شما مثل اینکه فقط دنباله بهونه هستید تو هیچ جای دیگه نظر نمیدید اما وای به حال روزی که یکی به بگه بالای چشم یه تورک ابرو شما با کامنتات کل نظرات رو پر میکنی...باز دم آقای پاکزاد گرم جای دیگه ام نظر میده اما دیگه خیلی زیاد حساس شدید...حالا خوبه کارگردان هم تورک بوده...شما که گفتید اگر تورکی چیزی در باره ی یک تورک بگخ ما ناراحت نمیشیم چی شده باز؟!؟!؟
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

payman_br - ایران - تهران
بهزاد-مهراد - ایران - تهران
میشه اشعار ایشون که در مدح آقایان خامنه ای و رفسنجانی هست رو برای ما بیارید؟ آخه چرا به همین راحتی حرف و تهمت میزنید؟ در مدح امام خمینی گفتند، بله ولی برای پول و مقام نبوده، ضمن اینکه وقتی کسی اون همه زور و زر و قدرت و ظلم رو در اطرافیان شاه دیده و لمس کرده و انسانی مثل امام خمینی رو دیده که واقعا افکار روشن و هدف عالی داشته، چه اشکالی داره از هنرش استفاده کنه و برای اون شخص چیزی بسازه؟
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

ecoanalysis - ایران - تهران
آقای koryosh - انگایس - لندن
خواهشاً مطالعات تاریخیت را به رخ مردم نکش که فکر می کنم خودت یا یک کتاب بیشتر در مورد ترکای ایران مطالعه نکرده ایی و این چیزی را هم که گفتی از دیگران شنیده ایی
آقایان زبان ما ترکی هست ما مردم آذزبایجان می خواهیم زبانمان را حفظ کنیم و ما پان ترک نیستیم و برای ایران هزینه های بسیاری در تاریخ داده ایم گواه این هم در تاریخ بسیار است نمونه آن اینکه ما جلوی پیشروی ترکای عثمانی را در زمان صفویه با خون هزاران شهید ترک آذربایجان گرفتیم و...
ما در جنگ اخیر با در لشگر عاشورا با زبان ترکی با دشمن می جنگیدیم ما با اینکه ترک هستیم بیشترین امنیت در مناطق مرزی که ما ساکن هستیم بر قرار هست (آذربایجان غربی مناطق مرزی کردها ساکن هستند) بیشترین ناامنی ها در مناطقی هست که از اقوام غیر ترک هست
می خواهید رفتار ما نیز تبدیل مثل کردها ، بلوچهاو... شود ما ترکیم و به ایران علاقه مند اگر چیز دیگری می خواهید بسم الله
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

omidezendegy - ایران - مشهد
روایت یک تاریخ یک واقعه و یا یک زندگی نامه اگر جانبدارانه باشه خیانت به یک مملکته... مثل فیلمی که توش مصدق رو فردی بی اراده جلوه داد و همه رو به نفع کاشانی آشغال تموم کردند
من با دیدن این فیلم بیشتر متنفر شدم از شهریار.....
البته بازی سیروس گرجستانی واقعا زیبا بود اما اون بازیگر قبلی که نقش شهریار رو بازی میکرد واقعا مزخرف بود چون اینکاره نبود..
از کمال تبریزی بعید بود که این داستان رو قبول کنه......
اینقدر هستند شاعر و هنرمند که جای ساختن فیلمشون خالیه
فروغ.....سهراب سپهری با اون روح بزرگش ..... یا خیلی های دیگه که آدم قعطی بود که فیلم شهریار رو ساختند.
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

melisa - ایران - تبریز
YaShaR_RT - ایران - آذربایجان - تبریز
farid abbasi - ایران - تهران
pakzad - ایران - آذربایجان با شما موافقم
و اما 20258096 - ایران - امل .... از این حرفهائی که بخوام جوابتو بدم.
و mahyarta - ایران - تهران ایکاش با دید آگاهانه تری نظر YaShaR_RT - ایران - آذربایجان - تبریز میخوندی و اینقدر سطحی و قشری برخورد نمی کردی.
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
شهریار چاپلوسی همه رو میکرد که پول تریاکش دربیاد.
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

YaShaR_RT - ایران - آذربایجان - تبریز
20258096 - ایران – امل
جناب! بهتره شما بری مثل دوستات و دورو برییات یه هندسفیری بکنی تو گوشای درازت و موهاتو بفرم میکروبی دربیاری اگه به تیپت! می خوره میتونی مدل شیطانی رو هم امتحان کنی! البته با انواع لباس های که دیگه من اسمشونو نمی دونم ! و تو همه جا سرتو مثل پیرمرد های زوار در رفته تکون بدی چون که همه ی اصالت ها و هویت ها و فرهنگها در تو و امثال تو خلاصه شده! ما از همون اول هیچ فرهنگی نداشتیم اخه همشون پیش شما جمع شده بود!!!.
mahyarta - ایران – تهران
شما به نکات خیلی ریزی اشاره کردین که حتی مگس های تسه تسه آمازونی با اون چشمهای هزار شبکه ایش نمی تونست اونا رو ببینه!
iroony - ایران – تهران
اما در مورد منبع! هیچ منبع رسمی تاکنون در مورد تعداد و نفرات قومیت های ایرانی بخاطر سیاست های کثیف یکپارچه سازی فرهنگی در ایران منتشر نشده و نمی شود و نخواهد شد! الان در منابع معتبر!!! داخلی منطقه ی آذربایجان رو به سه استان آذربایجان شرقی آذربایجان غربی و اردبیل محدود می کنند؟!(حتی در بعضی محافل برای کوچکتر کردن آذربایجان زمزمه هایی هم بگوش می رسه) در حالی که استان های زنجان, قزوین و همدان(البته همه ساکنان آن بدلیل مهاجرت سایر اقوام 100 % تورک نیستند) بطور کامل در منابع موثق تاریخی جزوآذربایجان بوده و بخش هایی از استان های مرکزی ,قم و گیلان نیز در حوزه ی آذربایجان می باشد و این مرزبندی ها همشون تازگی ها(از 80 سال پیش به اینور) و پیرو سیاست های تورکستیزی و شووینستی رضا پالونی هستش . +ترکان ساکن در تهران و کرج و ساوج بلاغ و...+ تورکان قشقایی ساکن در نواحی مرکزی + تورکان افشار ساکن در شمال شرق + ترکمن ها + و ترکان سایر استانها مثل اراکی ها ! و...., خوب خودت یه حساب سر انگشتی بکنی و کل جمعیت ایران رو در نظر بگیری یه چیز هایی دستگیرت میشه!
بهزاد-مهراد - ایران – تهران
هنگام انقلاب همه ملت ایران قیام کردند البته بجز مفت خور ای دور بر رژیم پهلوی همه ی ملت خمینی رو می خواست شهریار هم مثل همه عقیده خودش رو داشت و از روی محبت و ارادت این شعر ها رو گفته بود مثل ارادتی که به اهل بیت داشت(عقیده شخصی) نه از روی چاپلوسی و خود شیرینی! چون اگه همچین شخصیتی داشت می تونست در رژیم پهلوی اینکارا رو بکنه که بیشتر هم مال و ثروت گیرش می اومد! که حتی به خاطر مخالفتهاش با رژیم پهلوی روزگار سختی رو هم گذرانده بود.
و اما در مورد خود شهریار!
... من خودم رو خیلی کوچکتر از اونی می دونم که در باره شهریار اظهار نظر کنم.
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
koryosh - انگلیس - لندن
حرف بیخود شما و امثال شما ترکان ایران را رنجانده و باعث ایجاد عناد و دشمنی و از بین رفتن اتحاد و همدلی می شود لطفا با توجه به اطلاعاتی که دارید اصلا در مورد چیزی که حتی 1 دقیقه فکر نکرده اید نظر ندهید نظر شما آن قدر مسخره و بیخود است واقعا پاسخ گویی به آن توهین به خودمان است من قبلا هم نظریه شما رو رد کردم البته با هزاران دلیل و سند نظر شما همون نظر جیره خوار فاشیست کسروی بوده البته کسروی آثار قشنگی هم داره ولی در چند مورد به خیلی ها خیانت کرده جناب ایرونی مثل همیشه تعادل و منطق در کامنت های شما موج می زنه کاش دوستان محترم فارس هم مانند شما متعادل باشن و در کل موافق نظر شما هستم اما جناب ایرونی دکتر چهره گانلی کجا گفتند که تهران...؟؟؟
ecoanalysis - ایران - تهران
گل گفتی
یاشاسین ایران و ایرانی((دوستان لطفا از تکرار بحث های تکراری پرهیز کنند که هیچ فایده ای نداره چون ما که کم نمی یاریم)
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

kara - هلند - روتردام
من یک فارسم و ارزویم این است که روزی دوباره همچون گذشته ها هر قوم ایرانی به زبان مادری سخن بگویدوبه زبان فارسی عشق بورزد کاری که شهریار کرد. دوستان برترین زبان زبان مادری است که زبان عشق است. ایکاش دوباره زبانهای منطقه خاورمیانه جایگاههای خود را باز میافتند.
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

parinaz87 - المان - کلن
khasteh - فرانسه - استراسبورگ
تریاکی هم بود ؟؟؟!!!!دیگه به کسی نمیشه اعتماد کرد این هم عملی از اب درامد پس اون مدیحه سرایی هاش هم برای اخوندا اااا
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

ali-vienna - اتریش - وین
khasteh - فرانسه - استراسبورگ
میخواستم بگم شما پیش دستی کردی
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

bahram1 - ایران - تبریز
چرا جواب فک پایین بیار منو برای اون آملی چاپ نکردین؟
باید به عرض دوستان برسونم هیچ شاعری با وضو شعر نمیگه. درسته عملی بود ولی خب شعرای دیگه هم باده گسار بوده اند. این از ارزش اشعار شهریار کم نمیکنه
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

hoormazd - امریکا - تگزاس
شهریار از نظر ادبی شاعر درجه 3 به حساب میاد نه درجه اول. خیلی از اشعارش هم از نظر لفظ و هم معنا پر از اشکاله.مثل شعر مهمل علی ای همای رحمت...و این حرف هم که بزرگترین شاعر و غزلسرا در تاریخ معاصر ایران بوده حرف چرند و مزخرفیه.صائب تبریزی و فروغی بسطامی و ملک الشعرای بهار و ایرج میرزا و هاتف اصفهانی و خیلیهای دیگه شعرایی بودن که شهریار به گرد پاشون هم نمیرسیده.ما ایرانیها استاد بت سازی و بت پروری هستیم.
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

sara6527 - ایران - داراب
20258096 از آمل
باعث تاسفه. خوبه همه ی ما از جانماز آب کشیدن و چاپلوسی آملیها باخبریم.
من آذری نیستم اما به شدت به آذریها و فرهنگشون احترام میذارم و به شهریار شهیر مملکتم افتخار میکنم نه به طالب آملی!
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

iroony - ایران - تهران
YaShaR_RT - ایران - آذربایجان - تبریز ....عزیزم...تو منابع رسمی سازمان ملل جمعیت ترکان ایران 30٪ کل جمعیت ایران یعنی حدود 21 تا 23 میلیون نفر تخمین زده شده حالا اگر شما احتمال میدی دست رضا پالونی و شوینیست فارس در آمار سازمان ملل هم دست داره دیگه به خودتون مربوطه و بهتره آماری که تخمینی هست و هر روز هم بالاتر میره و تازهگی ها به گفته دکتر چهرگانی که در ترکیه ایراد فرمودند بالغ بر 41!!میلیون مشیود را تکرار نکنی....در مورد حق حقوق تورکان...زبان تورکی باید در مدارس شهرهای تورک زبان رسمی بشه این اولین و به حق ترین خواسته چه ترکها چه دیگر قومیت های ایران است که بر طبق اصول 14 و 15 قانون اساسی باید انجام بشود و در واقع این چیزی بیشتر از اجرای قانون اساسی نیست بقیه حقوق نیز مانند تصمیم گیری در مورد مسایل منطقه ای که هر قوم باید خودش تصمیم بگیرد نیز جزو حقوق مسلم قومیتهاست....مشکل شما مردم فارس نیستند چون مردم فارس نه کاره ای هستند نه از چیزی خبر دارند مشکل روشنفکران و تصمیم گیران و صاحب منصبان فارس و در بعضی موارد حتی تورک هستند که باید این حقوق رو به ایرانی ها بدهند...به ما فارسها هم ظلم میشود اما ظلمی به بقیه اقوام میشود که به آن ظلم مضاعف گفته میشود و متاسفانه رضا شاه و بعد از آن پسرش که داعیه داره یکسان سازی فرهنگی بودند این بلا را سر ایران آوردند که با تحقیر و ضرب و شتم فیزیکی و غیر فیزیکی قومیتها انجام شده تا قومیتها آسمیله فارس شوند و در هیچ کدام از این جریانات مردم فارس دخیل نبودند و سودی عایدشان نشد همچنان که بسیاری از شهرهای عقب مانده ی فارس نشین نشان دهنده ی این ادعاست....تعجب نکن چرا من فارس از شما و حقوق مسلم سایر ایرانی ها دفاع میکنم...من اعتقادم بر این است با این رویه ایران حفظ که نمیشود از دست هم میرود و من حاضر نیستم به اسم من و به کام یکی دیگر ظلمی به احد الناسی روا داشته بشود....اما اینکه فحشی به مردم فارس داده شود این چیزی جز لمپنیسم و آنارشیسم طلبی و نژاد پرستی نیست....آقای پاکزاد.....مطمین باشید ملت فارس کناره هم وطنش هست نه در روبروش اگر یکی مثله رضا شاه مستبد که توهین به یک قوم رو رسم کرد برای سرکوب فرهنگی اون قوم دلیل نمیشود ما هم تایید کنیم..همان طور که میدانید حکومتهای ایران هیچگاه مردمی نبوده اند که مردم بخواهند در برابر کارهای دولت متبوعشان پاسخگو باشند...مگر قاجار اگر خیانتی به مملکت کرد ما ان را به حساب آذربایجانیها گذاشتیم؟؟آقای پاکزاد من امثال شما را که میبینم امیدوار میشوم که هنوز دیر نشده میشود کاری برای نجات ایران کرد....
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

arash_1932 - ایران - مشهد
باید برای افرادی مثل20258096 از آمل تاسف خورد اخه تو چقدر ...... ی شهریار هرچه بود ایرانی بود وشاعر بود که بسیاری از خوندن شعرهایش لذت می برند اما تو وامثال توی ا....چی.
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
iroony - ایران - تهران
جناب ایرونی تمامی حرف های شما حرف ها ما هستش و خوشحالم که هیچ گاه واقعیات رو انکار نمی کنید مشکل اینجاست که همه کاسه کوزه ها سر ملت فارس می شکنه نه دولت فارس یعنی ظلم دولت غیر مردمی فارس ایران به حساب فارس ها گذاشته می شه من اخیرا تو جلسه سخنرانی .... بودم ایشون می گفت ترکا زحمت می کشن کرد ها قربانی می شن و فارس ها هم می خورن که خیلی تعجب کردم از آقای به اصطلاح تحصیل کرده مشکل اینجاست که احساسات ناسیونالیستی خیلی از فارس ها که عاشق رضا خان و پسرش هم هستند به این مسائل دامن می زنه و همچنین حس پانتورکی بعضی از جوانان آذربایجانی و همه ما از هدف واحد یعنی ایران غافلیم و تا دفاع از تمامیت ارضی پیش می یاد حتی باور کنید حتی اون قدر تبلیغ منفی شده که خود من هم در برخورد اول ناراحت می شم که مثلا یه تبریزی به خاطر مثلا از دست رفتن آثار اصفهان تجمع کنه ولی کاش همه حس کنیم که زبان و ملت ما رو از ملیت واحدمون ایران جدا نمی کنه ولی امان که همه غافلن و همیشه سعی می کنن ترک در مقابل فارس و بالعکس باشه و نشنیده ایم که مثلا فارس در مقابل کرد یا در مقابل بلوچ باشه نمی دونم چرا همیشه مساله ترک فارس در ایران هست و پایانی نداره در دوران تحصیل دبیرستان از تبریز واسه مسابقات عازم اصفهان شده بودیم و شاهد تبعیض میزبان اصفهانی نسبت به استان های ترک بودیم از هر لحاظ و همین کار ها تداعی کننده تقابل فارس و ترک هستش
چهار‌شنبه 18 اردیبهشت 1387

diba11 - سوید - استکهلم
ecoanalysis - ایران - تهران
اگه مناطقی که بلوچها و کردها زندگی میکنند ناامنه دلیلش خود رژیم نه کس دیگه ما دنبال حق و زمین خودمون هستیم نه چیزه دیگه
ا ازادی که تا جنگ جهانی دوم رو داشتیم رو میخوایم
شما ازادی ما و زمین ما رو گرفتید ولی ما پسش میگیریم
بلوچستانی و کردستانی ازاد بدون هیچ گجر و پارسی
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

arash124 - انگلستان - منچستر
خوب ....چرا به شهریار توهین میکنید درضمن من ترک نیستم
جمعه 20 اردیبهشت 1387

iroony - ایران - تهران
pakzad - ایران - آذربایجان ...علت ینکه ترک را در برابر فارس قرار میدهند این است که فقط با تقابل و دشمنی این دو میشود ایران را تجزیه کرد و هدف این است که ترکها را نسبت به فارسها بدبین کنند...تعجب نکنید که این قضیه در فارسها هم هست و عده ای حتی میگویند تمام مناصب و ثروت ایران در دستان ترکان است و باید ال کنیم و باید بل کنیم....این قضایا(حتی اینکه به شما میگویند همیشه بین ترک و فارس رقابت بوده)رو به شماها و ماها میگویند تا درگیری ایجاد کنند و چه بسا کوته فکرانی که انقدر دریچه فکرشان کوچک است که هر کس حرف قلمبه سلمبه ای ضد به به و چه چه می کنند و در دل میگویند عجب آدم با سوادی!!..اگر مردم ما خودشان با سواد باشند اجازه نمی دهند کس دیگری جایشان تصمیم بگیرد..دیروز در نمایشگاه کتاب با یک کرد صحبت میکردم ایشان میگفتند من اصلا حسی با کردستان واحد ندارم و من در واقع دوست دارم دنیا بدون مرز باشد واقعا هم همین است ما داریم خود دوره پای خودمان زنجیر میکشیم....در مورد طرفداری دوستان فارس از رضا شاه...عزیز اینها نمیدانند اصلا رضا شاه چه کرد آنها هم مثل بعضی دوستان پان تورک فقط چیزهایی که بهشان گفته اند تکرار میکنند...رضا شاه دانشگاه تاسیس کرد و از نظره معیشتی به مردم رسیدگی کردو از نظره اعتقادی در نقطه مقابل اخوندها قرار داشت..برای همین فارسها و کلا هر کسی که اطلاع دقیقی از تمام کارهای ایشان ندارد ایشان را دوست دارد مانند آتا تورک که ظلمهای زیادی به کردهای ترکیه کرد و حتی در نام گذاری کشور ترکیه به بخشی از ملت توجه ای نشان نداد وبی توجه به مردم کورد نام کشور را تورکیه نهاد...
شنبه 21 اردیبهشت 1387

parvin ariya - ایران - اصفهان
mahyarta - ایران - تهران/// .... مگه میشود بابات تورک باشه وشما تورک نباشید.
شنبه 21 اردیبهشت 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
امید وارم تمام مرز های فکری و سیاسی و اجتماعی و ... بر چیده بشه
یاشاسین ایران
شنبه 21 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.