بازداشت ۳ ایرانی در لبنان به اتهام کنترل منزل جعجع

بازداشت 3 ایرانی در لبنان به اتهام کنترل منزل جعجع

سه مرد ایرانی و یک لبنانی ساکن در جنوب بیروت به اتهام تحت نظر گرفتن منزل مسکونی سمیر جعجع از رهبران مسیحی لبنان بازداشت شدند.

به گزارش  پایگاه خبری لبنانی نهارنت با اعلام این خبر به نقل از منابع امنیتی نوشت: "این چهار تن هفته گذشته در یک خودرو کرایه شده، منزل مسکونی جعجع در محله مرعب در شمال شرقی بیروت را تحت نظر گرفته بودند که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند."

براساس این گزارش پلیس از این 4 تن که ادعا می کردند مسیر خود را گم کرده و به محله مرعب رسیده اند بازجویی کرد.

یکی از مظنونان ایرانی در طول بازجویی ها گفت: "وی به دلیل ازدواج با یک زن لبنانی ساکن این کشور شده است در حالی که دو مظنون دیگر مدعی شدند که به ترتیب دانشجویان دانشگاه عرب و دانشگاه اسلامی بیروت هستند."

برپایه این گزارش ابتدا قرار بود این چهار نفر پس از تحقیقات آزاد شوند اما وکلای جعجع که پرونده را پیگیری می کنند به خاطر تناقض در گفته های این افراد خواهان انجام تحقیقات و بازجویی های  بیشتر از سوی مقامات شدند.

موکلان جعجع کسب اطلاعات بیشتر در خصوص یک حمله احتمالی از سوی این افراد به اقامتگاه رهبر حزب موسوم به نیروهای لبنانی را دلیل درخواست خود عنوان کردند.


در همین حال سفارت ایران در بیروت رسما از دستگاه قضایی لبنان خواسته است صدور برگه احضاریه را برای چهار روز به تعویق بیاندازد.

این گزارش ساعاتی پس از آن منتشر می شود که ولید جنبلاط رهبر حزب سوسیالیست پیشرو لبنان، جنبش حزب الله را به تحت نظر گرفتن یک فرودگاه واقع در بیروت متهم کرد و درباره حمله تروریستی به یک هواپیما هشدار داد.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.