استیضاح وزیر بازرگانی ایران برای گرانی‌ها

استیضاح وزیر بازرگانی ایران برای گرانی‌ها

نمایندگان امضا کننده طرح استیضاح معتقدند که وزارت بازرگانی تا کنون به وظایف خود عمل نکرده است
طرح استیضاح مسعود میرکاظمی، وزیر بازرگانی دولت محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران با شانزده امضا به هیات رئیسه مجلس ارائه شد.

علی عسگری، نماینده مشهد و عضو کمیسیون اصل نود مجلس درباره این طرح گفت: "طراحان استیضاح معتقدند که فردی از دولت باید پاسخگوی گرانی های اخیر باشد، اما تا کنون هیچکس پاسخگو نبوده است."

حمیدرضا حاجی بابایی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده همدان نیز به خبرنگاران گفت که طرح استیضاح وزیر بازرگانی، در صورا اصرار استیضاح کنندگان، سه شنبه این هفته رسما اعلام وصول خواهد شد.

آقای حاجی بابایی افزود که شانزده نماینده مجلس به استناد مواد 27 و 228 آئین نامه داخلی مجلس، درخواست استیضاح مسعود میرکاظمی، وزیر بازرگانی را مطرح کرده اند.

این شانزده نماینده، 8 مورد برای استیضاح آقای میرکاظمی مطرح کرده اند، اجازه واردات بی رویه شکر، عدم اجرای قانون بودجه در مورد تعرفه کالاهای وارداتی، عدم حمایت از واحدهای تولیدی با واردات بی رویه، اعمال سیاست های غلط بازرگانی که باعث بی ثباتی بازارهای داخلی و افزایش قیمت ها شده، عدم اجرای دقیق و کامل قانون نظام صنفی، عدم اجرای قانون مجلس درباره سهمیه آرد روستائیان، ناتوانی در تنظیم بازار کالا و عدم اجرای صحیح قانون ساماندهی مبادلات مرزی.

نماینده مشهد در مجلس همچنین گفت وزارت بازرگانی، وظیفه کنترل بازار و نظارت بر داد و ستدها را دارد و نمایندگان امضا کننده طرح استیضاح معتقدند که این وزارتخانه تا کنون به وظایف خود عمل نکرده است.

افزایش بی رویه قیمت ها منجر به نگرانی هایی میان مردم و برخی مسئولان روبرو شده است. این در حالی است که بانک مرکزی جمهوری اسلامی از افزایش تورم تا میزان نوزده و نیم درصد در فروردین امسال خبر داده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، شش و هفت دهم درصد افزایش یافته است.

mehrnoosh - ایران - اهواز
به قول علی دایی ببخشین معژرت میخوام کی به وژایفش عمل کلده که این نکلده!!!!!!!؟؟؟؟؟حالا هرکی به وظایفش عمل کرده باید اولی سنگ رو...... ببخشیداولین سوالو بپرسه!؟
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

shanul - المان - هامبورگ
نمایندگان مجلس باید بیایند احمدی نژاد را استیضاح کنند بخاطر بیکفایتیش در اداره کردن کشور!
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

ali81_uk - انگلستان - منچستر
دوست عزیز shanul از المان ،اگر چه من هم با شما موافقم! ولی متاسفانه نماینده های محترم هنوز تا اون حد جیگرش رو ندارن!
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

دربه در - ایروووون - تهروووون
این نماینده های به اصطلاح مجلس اینم گفتن واسه خالی نبودن عریضه ! یکی اول باید به اینا نمره بی کفایتی بده که شدن آلت دست رهبری و احمدی نژاد و از خودشون هیچ اراده ای نداشتن و همش مدح دولت و گفتن
حالا هم که وقت رفتن شده واسه اینکه خودشونو پیش این ملت شیرین کنند یه حرفی زدند شما زیاد باور نکنین
قطعا این اتفاق نمی افتد
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

king_irooni - ایران - سربندر
خداییش این بابا چه کاره س ؟؟
مث جریان کفاشیان و علی آبادی می مونه (کفاشیان هم یه مترسکه مث این بابا)
رییس جمهور شب خواب می بینه صبح می آد و دستور اجرای اون رو به وزیر میده.
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.