اورژانس دیر رسید ، ورزشکار زن مرد

اورژانس دیر رسید ، ورزشکار زن مرد

توی خبرها دیدم یکی از خانمهای تیم قایقرانی لرستان که در تهران مسابقه داشته است دچار افت فشار میشه و در نهایت کار به خبر کردن اوژانس میرسه و جالبه عزیزان امدادگر با تاخیر بالای دوساعت بالای سر این بیمار می رسند ...ولی در کمال ناباوری در ماشین اورژانس شوک الکتریکی و دستگاه اکسیژن نبوده است ؟!....بعدهم ادعا میکند مریض شماقبلا مرده بوده و حتی از پذیرش و انتقال وی به بیمارستان هم شانه خالی می کنند و ....به همین راحتی یک ورزشکار ،یک زن و البته یک انسان بعداز چهار ساعت جدال با مرگ ، جان میبازد.

منبع : وبلاگ مازیار ناظمی

-------------------

خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: اتفاق تلخ دیگری در ورزش ایران رقم خورد و این بار قایقران تیم بانوان استان لرستان با سهل انگاری برخی از دست اندرکاران به دیار باقی شتافت.

 

به گزارش خبرنگار مهر، سومین دوره مسابقات قهرمانی دراگون بت بانوان کشور روز پنجشنبه هفته گذشته در دریاچه آزادی تهران برگزار شد و با مرگ یکی از قایقرانان پایان غم انگیزی داشت.

در حالی که دو سال پیش (سال 85) قایق استان لرستان در آب واژگون شد، هیچ کس فکرش را نمی کرد که این تیم دو سال بعد (12 اردیبهشت ماه سال 87 ) یکی از بهترین پاروزنان خود را در حاشیه همین مسابقات از دست بدهد.

ساعت 17 پنجشنبه هفته گذشته "مرضیه باباعباسی" قایقران تیم لرستان پس از پایان مسابقات با مراجعه به مسئولین از نامساعد بودن شرایط جسمانی اش خبر داد اما پزشک حاضر در ورزشگاه پس از معاینه ابتدایی و دادن آب قند او را راهی خوابگاه آزادی کرد.

باباعباسی ساعاتی بعد مجددا احساس درد شدید در معده و بی حسی دست راست کرد و همراه با دوستانش به درمانگاه مجموعه آزادی مراجعه می کند. درمانگاه آزادی به دنبال این مراجعه با تجویز آمپول و قرص تشخیص "اسپاسم عضلانی " داده و وی را مرخص می کند. 

30 دقیقه بعد مجددا حال عمومی این ورزشکار وخیم شده و به درمانگاه آزادی مراجعه می کند که پزشک تاکید می کند مسئله خاصی وجود ندارد و حال وی خوب خواهد شد.  اما ساعتی بعد این قایقران لرستانی در خوابگاه بیهوش می شود که بلافاصله مسئولان تیم و دوستانش وی را به درمانگاه کیمیا واقع در دهکده المپیک می رسانند.

بابک فرزام خواه مسئول روابط عمومی فدراسیون قایقرانی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر شرح بیشتری از ماجرا می دهد:" باباعباسی ساعت 20/21 شب به درمانگاه کیمیا رسید که با دستگاه اکسیژن شرایط عمومی وی تا حدی بهبود یافت اما دستگاه شوک این درمانگاه خراب بود. به همین دلیل با اورژانس تهران تماس گرفته شد. در حالیکه تماس اول با اورژانس تهران در ساعت 40/21 بود اما امدادگران ساعت 23 شب یعنی با یک ساعت و نیم تاخیر به محل رسیدند و با بیان اینکه حال این بیمار نامساعد بوده و ما دستگاه اکسیژن نداریم محل را ترک کردند و ما مجددا مجبور به تماس با اورژانس تهران شدیم."

فرزام خواه در ادامه شرح این اتفاق تلخ گفت:" متاسفانه تلاش پزشکان این مرکز نیز نتوانست کمکی به ما کند و مرضیه باباعباسی ساعت 15/23 دقیقه پنجشنبه شب به دلیل ایست قلبی جان داد. این اتفاق در حالی رخ داد که اورژانس تهران در حالی ساعت 45 دقیقه بامداد روز جمعه به درمانگاه "کیمیا" رسید که دیگر کاری از دست کسی بر نمی آمد و اورژانس نیز مسئولیتی در این قبال برعهده نگرفت."

به دنبال این اتفاق مسئولان فدراسیون قایقرانی با تماس با پلیس 110 تهران مرگ این ورزشکار را اطلاع دادند. به دنبال حضور مامورین از حاضران بازجویی به عمل آمد تا وضعیت مرگ این قایقران مشخص شود.

مسئول روابط عمومی فدراسیون قایقرانی در این باره گفت: " دنیا مالی رئیس فدراسیون به همراه  تیمورتاش و جهانگیری دبیر و رئیس کمیته دراگون بت فدراسیون و خود من از ساعت 30/22 در درمانگاه کیمیا حضور داشته و حتی به گفته آقای دنیامالی فدراسیون تمامی هزینه های درمان این ورزشکار را متقبل شد."

وی افزود:" به دنبال فوت این ورزشکار فدراسیون قایقرانی ایران با گرفتن وکیل طرح شکایت خود را از درمانگاه مجموعه آزادی به دلیل سهل انگاری در تشخیص اولیه بیماری، درمانگاه "کیمیا" به دلیل نداشتن امکانات لازم و اورژانس تهران به دلیل به موقع حضور نیافتن در محل و سهل انگاری در خصوص رسیدگی به بیمار انجام داده و بعد از بررسی نهایی امروز این شکایت را برای رسیدگی تحویل دادگاه می دهد."

فرزام خواه ادامه داد" به گفته پزشکان درمانگاه "کیمیا" اگر در همان ساعات اولیه ای که حال عمومی "باباعباسی" بد شده بود به بیمارستان مراجعه کرده یا اورژانس تهران با همان تماس اول به محل می رسید، احتمالا این ورزشکار فوت نمی کرد."

"مرضیه باباعباسی" قایقران 36 ساله استان لرستان صاحب 3 فرزند بود. به گفته هم تیمی هایش وی از سلامتی کامل برخوردار بوده و روزی 7 ساعت ورزش و پیاده روی انجام می داد. هم اکنون خانواده وی برای طرح شکایت ازعاملان مرگ مرضیه در تهران به سر می برند.

joshua - انگلیس - نیوکاسل
ننگ بر جمهوری اسلامی.
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

persia_360 - ایران - لرستان
...... چی بگم
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

shiraz_girl - دانمارک - ویله
به همین راحتی؟ هر چیزی ارزش داره به جز جون و زندگی ادما (در ایران زمین)شرم اوره
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

خسته - ایران - تهران
ایرانه دیگه...
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
حالا مگه چـــــــــــــی شده!؟ بابا دیه ش نصفه! طوری نیست. مواظب باشین بچه های لبنان وفلسطین شکلاتشون دیر نشه!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

mani_722 - ایران - ایران
به فلسطین کمک کنید
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

bidad - امریکا - اتلانتا
آقا اکسیژن و آمبولانس چیه ؛کمک به لبنان و فلسطین واجبه!!!
فقط دوست دارم برید فلسطین را از نزدیک ببینید که چطور زندگی میکنند و چقدر مردمان بی چشم و رو هستند.
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

sogol.m - امارات - دبی
آخه چی توی مملکت ما درسته که اورژانسش درست باشه !؟
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

shanul - المان - هامبورگ
البته تذکر به خانمها به خاطر حجاب مهمتر از جان انسانها در ایران هست!!!!
تمام وقت کشور ایران صرف طرح حجاب هست خوب معلومه که امبولانس باید دیر برسه و امکانات پزشکی هم تو ماشین نباشه!!
یکشنبه 15 اردیبهشت 1387

دربه در - ایران - تهران
ماشین اورژانس اومد یا وانت ؟! حتما به کشور دوست و برادر لبنان ماشین اوژانس دادن یا پولشو شهردار تهروون داده به شیعیان لبنان
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

pouriya - ایران - شیراز
از ماست که بر ماست. بینهایت غم انگیز...
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

طیبه - ایران - ایلام
با سلام وخسته نباشید خدمت هم دوستان .
امیدوارم که زین پس کمتر یقه ی ایرانو بچسپید....وبهخاطره هر اتفاقی گیر بدین به ایران عزیزه خودم..
بای بای ..........(قابل توجه ایرانی های عزیز مقیم خارجه)
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

ali-vienna - اتریش - وین
هیلاری، غلط کردی ایران را تهدید کردی که وضع اینطور بشه و اورژانس دیر برسه!
خوب شد خواهر طیبه؟
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

گنجشک - ایران - تهران
خیر نبینند که اصلا به فکر ما ایرانی ها نیستند
از خدا صبری وافر برای فرزندان و شوهر داغ دیده اش خواستارم
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

ironwill - ایران - تهران
اور‍زانس ایران باید کادر بی مصرف پزشکی خود را تعطیل کرده و به جای آنان مرده شور استخدام کند که فایده آن بیشتر است.
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

parinaz87 - المان - کلن
حاج خانم طیبه خواب دیدی خیره بشین طرف بیاد دنیاتو اباد کنه البته اول همه را بکشه دریای خون به پا کنه بعد همه درست میشه یک 100 صبر کن اولش سخته
پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.