ابداع روش جدیددرمان افسردگی توسط رئیس ایرانی یک مرکز ‌نورلوژی درآمریکا

ابداع روش جدیددرمان افسردگی

توسط رئیس ایرانی یک مرکز ‌نورلوژی درآمریکا

محقق ایرانی و رئیس هیئت مدیره مرکز ترمیم نورولوژیکی آمریکا در تحقیقات خود موفق به ایجاد روشی جدید برای درمان نوعی از افسردگی شد. تحقیقات وی نشان داد که افسردگی ماژور می تواند با تکنیک تحریک مغزی عمیق درمان شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، "علی رضایی" رئیس هیئت مدیره  مرکز ترمیم نورولوژیکی آمریکا و سرپرست تیمی متشکل از محققان کلینیک کلولند، دانشگاه براون و بیمارستان دولتی ماساچوست در تحقیقات خود نشان داد که می توان با استفاده از تکنیک تحریک مغزی عمیق، افسردگی ماژور را درمان کرد.

بسیاری از بیماران مبتلا به افسردگی ماژور تحت معالجات استاندارد این قیبل بیماریها قرار می گیرند. این معالجات شامل دارو درمانی و روان درمانی می شود. متاسفانه بعضی از این بیماران نسبت به این روشها از خود مقاومت نشان می دهند. به همین دلیل در سالهای اخیر و به خصوص در موارد بسیار ویژه در درمان این بیماران از روش الکتروشوک درمانی استفاده می شود و به نظر می رسد این بیماران به این روش درمانی پاسخهای مثبتی می دهند.

اکنون تیم تحقیاتی علی رضایی که نتایج یافته های خود را در کنگره انجمن جراحی نورولوژی آمریکا (AANS) مطرح کرده نشان داده است که برای این بیماران می توان امکانات درمانی جدیدی در نظر گرفت و آن تحریک مغزی عمیق است.

در این تکنیک از ایمپلنتهای بسیار باریک "میکرو الکترود" که پالسهایی را گسیل می کنند استفاده می شود. این پالسها توانایی بازداشتن فعالیت ناهنجار بعضی از فضاهای مغز را دارند و می توانند علائم بیماری افسردگی را متوقف کنند.

براساس گزارش MedPage Today، از جمله علائم افسردگی ماژور می توان به علائم فیزیکی مثل درد و رعشه و علائم روحی روانی مثل آزار رساندن، اضطراب و حالت افسردگی اشاره کرد.

بررسی اثرات این تکنیک از سالها قبل و با هدف درمان رعشه در بیماران مبتلا به پارکینسون آغاز شد.

به گزارش مهر، علی رضایی در این خصوص توضیح داد: "ما از سال 2001 درمان بیماران با اختلال وسواس اضطراری آغاز کردیم و به نتایج رضایت بخشی دست یافتیم و سپس از سال 2003  این مطالعات را در خصوص درمان بعضی از بیماران مبتلا به افسردگی ماژور ادامه دادیم."

نتایج این تحقیقات که 48 ماه پس از درمان بیماران نیز پیگیری می شد نشان داد که بیش از 53 درصد از بیماران تحت درمان به این معالجات پاسخ مثبت دادند.

sepid.irooni - انگلستان - لندن
نگاه تورو خدا مغرا ایرانی !!!برای ایران متاسفم!!!ابرت نه ها دولتتتتت
شنبه 14 اردیبهشت 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
تبریک میگم و موفق باشی ای عزیز ایرانی من.
شنبه 14 اردیبهشت 1387

pilapila_girl - ایران - تهران
سپید جان انگلیس اصلا اینجوری فکر نکن
یه استاد داشتیم می گفت چیزی به اسم فرار مغزها وجود نداره علم هم مثل هر چیز دیگه ای باید مبادله بشه
من بر عکس تو هر وقت امثال این رو می شنوم غرور بهم دست می ده و افتخار می کنم
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.