۹ روز فرصت برای اثبات بی گناهی یک محکوم به قصاص

9 روز فرصت برای اثبات بی گناهی یک محکوم به قصاص
بهنود که در 17 سالگی به اتهام قتل دستگیر شده، ادعا می کند قاتل اصلی فرد دیگری است.

گروه حوادث؛ پسری که متهم است در نوجوانی و در ونک پارک تهران مرتکب قتل شده در حالی که فقط 9 روز تا قصاص وی باقی مانده، با ارسال نامه یی به رئیس قوه قضائیه خواستار توقف اجرای حکمش شد.

به گزارش خبرنگار ما، بهنود که روزها و شب های سختی را در زندان می گذراند، متهم است در 17سالگی یکی از هم محلی هایش به نام احسان را به قتل رسانده است. وی که در حال حاضر 20 ساله است در جلسه محاکمه اش که در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، خطاب به قضات گفت؛ درگیری بین احسان و دوستم بود و من برای پایان دادن به این دعوا وارد غائله شدم. احسان چاقو در دست داشت و با آن به من حمله کرد، من هم یک شیشه شکسته به دست گرفتم که از خودم دفاع کنم. من یک ضربه به احسان زدم اما ضربه دوم را اشخاص دیگری که چاقو داشتند، به او وارد کردند. وی افزود؛ دلیلی نداشت من دست به قتل بزنم و اول احسان بود که با چاقو به من حمله کرد. همچنین یکی از شاهدان قتل نیز گفته های بهنود را تایید کرد، اما قضات شعبه 74 دلایل این پسر نوجوان را برای اثبات بی گناهی کافی ندانستند و حکم بر قصاص وی صادر کردند. با این حال بهنود به رای صادره اعتراض کرد و از قضات دیوان عالی کشور خواست ضارب دوم را هم شناسایی و از شهود دیگر که دیده اند بهنود در دفاع از خودش مرتکب قتل شده، تحقیق کنند، اما دیوان عالی کشور حکم قصاص را تایید کرد و ادعای دفاع مشروع را قابل پذیرش ندانست. همچنین استعلامی نیز درخصوص ضارب دوم از مراکز ذی صلاح گرفته نشد.

بهنود که اکنون در آستانه اجرای حکم قصاص همچنان تلاش خود را برای نجات از مرگ ادامه می دهد، با ارسال تقاضایی به شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران خواستار اعاده دادرسی شد. در حالی که قضات شعبه 74 موافقت کردند پرونده برای بررسی مجدد نزد دادستان کل کشور فرستاده شود، روز گذشته در زندان به بهنود خبر دادند که 18 اردیبهشت ماه باید به دار آویخته شود.

با اعلام این خبر بهنود و وکیل مدافعش بار دیگر تلاش خود را برای اثبات اشکالات در پرونده از سر گرفتند. مطابق نامه یی که بهنود خطاب به رئیس قوه قضائیه نوشته وی خواستار برطرف شدن ایرادات در پرونده اش شده است. بهنود در این نامه اعلام کرده ضربه دومی که بر بدن مقتول زده شده، توسط من نبود و هیچ کس در این خصوص تحقیق نکرده است. من شاهدانی دارم که در دادگاه شهادت داده اند من فقط یک ضربه به مقتول زده ام و آن ضربه هم برای دفاع از خود در برابر ضربه چاقوی مقتول بود.

در حالی که 9 روز بیشتر به اعدام بهنود نمانده، وی بسیار امیدوار است که رئیس قوه قضائیه به درخواست او توجه کند و وی را از اعدام نجات دهد.
aseman abi - انگلستان - نیوکاستل
بر پدر و مادرتون لعنت آخه این به چندتا شاهد باید بیاره تا از نظر شما بی گناه باشه.نکنید جوونای کشور رو نفرستید زیر خاک!
جمعه 13 اردیبهشت 1387

shiraz_girl - دانمارک - ویله
خدا کمکش کنه خانواده شاکی راضی به اعدام این جوون نشن وگرنه که ......
جمعه 13 اردیبهشت 1387

manoto_5557 - س - یوله
aseman abi - انگلستان - نیوکاستل
کسی که تو 17 سالگی چاقو دست بگیره .برا زیره خاک خوبه.
جمعه 13 اردیبهشت 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
قاضی رو نگاه کنید ببینید کی هستش. واسه کشتن بقیه خیلی سریع دست به کار می شن مثل اجدادشون. خیلی دوست داشتم کمکش می کردم. واقعا نمی شه کاری کرد؟
جمعه 13 اردیبهشت 1387

شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
بعضی وقتها که اینا رو میبینم دلم به حالشون میسوزه ولی بعدش میگم خوب چرا قتل رو انجام بده...1 لحظه خودتون رو بزارید جای خانواده مقتول...چیکار میکردین؟؟وقتی پسرتون یا داداشتون یا.....رو کشتن چه حسی دارین؟؟؟هرچند با اعدام 100٪ مخالفم ولی....
شاهد هم نشد دلیل...اگه واقعا ضربه دوم رو این اقای عزیز نزده پس کی زده؟؟بیاد معرفی کنه دیگه...
تف به ذات اخوند مذهب..
جمعه 13 اردیبهشت 1387

sofi - بروکسل - بروم
جمعیت جوانان در ایران رو به افزایش است بهترین راه اعدام انها به بهانه های مختلف است 8 سال بیش راه بوسنی را باز کردند تا جمعیتی از ایران خارج شوند اما حالا چطور.
جمعه 13 اردیبهشت 1387

tabestoun - فرانسـه - لیرون
یک مشت اخوند نفهم و نادان شده رییس دادگاه ان هم دادگاه جنایی که واقعا کسی باید انجا رییسی کنه که عدالت ودرستی و صداقت حالیش باشه نه اینکه این کثافتها هیچ چیز جز خبیثی وجلادی حالیشون نیست .
جمعه 13 اردیبهشت 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
واقعا این انقلاب ایران را به صدر اسلام پرتاب کرده اخه این چه سیستمی هست که مرگ و زندگی یک محکوم را به جای دادگاه و هیئت ژوری منصف به دست خانواده ی مقتول می سپرد به نام قصاص اسلامی.عقب مانده ترین قانون تاریخ بشر...
شنبه 14 اردیبهشت 1387

zahra6644 - انگلستان - لندن
این قاتل نامه ای به مادر مقتول نوشته و از ان مادر داغدار طلب بخشش کرده . ظاهرا دو روز دیگه یعنی چهارشنبه حکم اجرا میشه. از شما هموطنان عزیز تقاضا دارم دست به دعا بشید و از خدا بخواهید رحم تو دل ان مادر بیافته و اون جوون به زندگی برگرده. ااامین
سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.