هشدار علی آبادی به کفاشیان

هشدار علی آبادی به کفاشیان
درد تمامی کسانی که دوشنبه در جلسه با رئیس سازمان تربیت بدنی شرکت کرده بودند یکی بود؛ همه مسوولان کمیته های فدراسیون فوتبال از بی پولی می نالیدند و علی آبادی هم که برای دادن امید به آنها به هتل المپیک آمده بود با گفتن یک جمله خیال همه آنها را راحت کرد؛ «شکر خدا کیسه جمهوری اسلامی پربرکت است.»

هرچند رئیس سازمان تربیت بدنی دوشنبه عصر تلاش کرد نگرانی های مسوولان فدراسیون فوتبال درباره مشکلات مالی را از بین ببرد اما واقعیت هایی که در فدراسیون وجود دارد خیلی عمیق تر از چیزی است که با وعده دادن از بین برود. بدهی دو میلیارد و هفتصد میلیون تومانی به ارث مانده از دوران انتقالی فوتبال و ضعف مدیریت در فدراسیون جدید باعث شده در این مدت فدراسیون بدون درآمدزایی به فعالیت هایش ادامه بدهد اما اعتراض های روزانه طلبکاران باعث شده که وضعیت فدراسیون فوتبال به حالت خطر نزدیک تر شود.به عنوان نمونه همین چند روز پیش بود که نمایندگان پوما در اعتراض به تاخیر دریافت بدهی 32 میلیون تومانی شان قصد شکایت از فدراسیون فوتبال را داشتند.در حالی که پس از انتشار گزارشی درباره بدهی دو میلیارد و هفتصد میلیون تومانی فدراسیون خیلی ها سعی در تکذیب آن داشتند اما پس از گذشت نزدیک به دو ماه از انتشار آن گزارش مسوولان فدراسیون فوتبال هم آن را تایید کردند. با این حال اعضای کمیته انتقالی معتقدند اگر چک های موجود در فدراسیون پاس شود فدراسیون نه تنها بدهی نخواهد داشت بلکه پول زیادی هم وارد خزانه فدراسیون فوتبال می شود.

از سوی دیگر ضعف کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال هم یکی دیگر از دلایلی است که باعث شده مشکلات مالی در فدراسیون به اوج برسد به طوری که این بدترین شرایطی است که از سال 77 تا به حال در فدراسیون به وجود آمده است. گرچه درآمدزایی فدراسیون فوتبال از زمان ریاست محسن صفایی فراهانی شروع و با حضور دادکان در فدراسیون ادامه پیدا کرد اما پس از حضور کمیته انتقالی شرایط عکس به وجود آمد. حتی گویا محمد علی آبادی هم از وضعیت به وجود آمده در فدراسیون فوتبال راضی نیست و در جلسه یی که اخیراً با هیات رئیسه فدراسیون فوتبال داشته به آنها هشدار داده که ممکن است با ادامه این روند سازمان تربیت بدنی حمایت های مالی اش از فدراسیون فوتبال را قطع کند. دقیقاً پس از همین هشدار بود که مسوولان فدراسیون به تکاپو افتادند تا بتوانند هرطور شده به مشکلات مالی پایان دهند. گویا شرایط به گونه یی پیش رفته که مسوولان فدراسیون فوتبال را مجبور کرده پیشنهاد هشت میلیاردی شرکت آدیداس را جدی بگیرند و از نمایندگان این شرکت دعوت کنند تا به صورت رسمی درباره این پیشنهاد صحبت کنند. مشکلات مالی فدراسیون فوتبال در بازی های دوستانه تیم ملی هم نمود پیدا کرده است. وقتی مسوولان فدراسیون فوتبال برای قطعی کردن بازی های دوستانه تیم ملی گفت وگوهایی را با سران فدراسیون کشورهای مالی، بلغارستان، ترکیه، مصر و کنگو انجام دادند متوجه شدند نمی توانند از پس این پیشنهادهای سرسام آور بربیایند به همین دلیل از سازمان تربیت بدنی خواستند با تخصیص بودجه یی به فدراسیون فوتبال در این راه کمک کنند. پس از درخواست کمک فدراسیون از سازمان، علی آبادی به کفاشیان وعده داده سازمان هرچه قدر لازم باشد برای بازی های دوستانه تیم ملی هزینه خواهد کرد. در حالی فدراسیون فوتبال با مشکلات مالی فراوانی روبه رو است که در زمان ریاست دادکان، فدراسیون فوتبال در درآمدزایی موفق بود و دادکان هر زمان که می خواست از موفقیت فدراسیون اش بگوید به این مساله اشاره می کرد.

حتی مخالفان دادکان هم به این مساله معترفند که رئیس سابق فدراسیون فوتبال در درآمدزایی موفق بود. با این حال چیزی که بیش از همه در این روزها به عنوان نکته منفی در کارنامه مدیران فدراسیون فوتبال به حساب می آید این است که آنها فوتبال را شوخی گرفته اند. تیتر یکی از روزنامه ها این بود؛ «آقای کفاشیان بیایید با هم بخندیم». بله، کفاشیان این روزها می خندد اما ما از حالا که حدود یک سال تا شروع رقابت های مقدماتی جام جهانی وقت باقی مانده نگران این هستیم که رئیس فدراسیون فوتبال پس از حذف احتمالی تیم ملی از این مسابقات باز هم بخندد و دیگر ما با او نخندیم.
amirarsalan - امریکا - لس انجلس
این کیسه پر برکت به کی میرسه؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 13 اردیبهشت 1387

hamiyan - انگلیس - لندن
.....کیسه جمهوری اسلامی پر برکت است......راست گفته فقط برای حماس وحزب الله وچاوز و دیگران...نه برای ملت.از طرفی نباید زیاد به اینان ایراد گرفت چرا که وقتی سلطان یک ملت سید علی فلسطینی باشد ...ریس ورزشش پاسدار باشد...ویا ان وزنه بردار وارداتی از جمهموری جدید التاسیس ابوالفضل در خاورمیانه باشد...چه انتظاری است.
جمعه 13 اردیبهشت 1387

شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
راست میگه خوب...اگه پربرکت نبود که فلسطین و حزب الله و.......زنده نبودند...
جمعه 13 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.