درخواست غرامت یک دانشجوی ایرانی به خاطر نیم ساعت بازجویی

درخواست غرامت یک دانشجوی ایرانی به خاطر نیم ساعت بازجویی

یک دانشجوی ایرانی تبار در دانشگاه جرج تاون آمریکا از رفتار نژادپرستانه دو مامور امنیتی این دانشگاه علیه خود به دادگاه شکایت کرد.


به گزارش روزنامه واشنگتن تایمز، کامبیز فتاحی، 30 ساله، با تنظیم شکوائیه ای در دادگاه منطقه ای جرج تاون اعلام کرد: "دو مامور امنیتی دانشگاه جرج تاون سال گذشته در یک مراسم فارغ التحصیلی وی را بازداشت کرده و به رفتاری تبعیض آمیز علیه این دانشجوی دوره فوق لیسانس دست زده اند."


به گفته فتاحی ماموران در طول مراسم سال گذشته به مدت نیم ساعت در محوطه دانشگاه از وی بازجویی کردند.

این دانشجوی ایرانی تبار که از سال 2001 در آمریکا زندگی می کند، خاطرنشان کرد: "ماموران به وی گفته اند رفتارهایش در طول مراسم از جمله باز کردن پیاپی کیف دستی اش سایر حضار را عصبی کرده است!"

برپایه دادخواست ارائه شده به دادگاه ماموران از فتاحی درباره ملیت وی سئوال کرده و قبل از آزاد کردن او محتویات کیفش را بازرسی کردند.

فتاحی گفت: "آنها (ماموران) ملیت من را مورد تمسخر قرار دادند."

این دانشجوی مسلط به زبان انگلیسی افزود: "بازداشت وی به خاطر کیفش بهانه ای بیش نبوده چرا که او تنها در جستجوی تلفن همراه خود در داخل کیفش بوده و از این رو گمان می کند صرفا به دلیل «ظاهر شرقی» خود هدف ماموران امنیتی قرار گرفته است."

براساس این گزارش فتاحی ابتدا به بخش امنیت عمومی دانشگاه شکایت کرد اما در تحقیقات بعدی ادعا شد ماموران رفتار نامناسبی با وی نداشته اند.

"جولی گرین باتایل" سخنگوی دانشگاه جرج تاون گفت: "هرچند دانشگاه نمی تواند درباره این شکایت اظهارنظر کند اما می توان انتظارداشت به طور سرسختانه از خود دفاع کند."

این گزارش می افزاید: "دانشگاه جرج تاون هفته گذشته یک نامه عذرخواهی خصوصی را به فتاحی پیشنهاد کرد اما وی ضمن رد این پیشنهاد به دنبال دریافت خسارت است."

فتاحی تابعیت دوگانه ایرانی – آمریکایی دارد. وی دانشجوی دوره فوق لیسانس "طرح مطالعات امنیتی" در دانشگاه جرج تاون و اکنون ساکن آرلینگتون است.

فتاحی همچنین در سرویس خبری شبکه فارسی زبان بی بی سی مشغول به کار است.
raminnikpor - امریکا - لس انجلس
این داداش دانشجو مون باید یه سری به ایران خودمون بزنه ...خیلی واجبشه ...اصلا باز جوپی!!!! نشده میتونه خسارت بگیره .. اینجا همه دانشجوهامون دارن میگیرن برای بعضی شون که اصلا مقرری ماهانه تعین شده بعضی سالیانه ...بعضی هعم انگار مادامالعمر.. قبلا هم اعلام کنه معذرت خواهی ...نخواهیم پذیرفت ...فقط پول نقد...چک و سفته هم..چی ؟ نوچ
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

saintseraph - ایران - ه
ای بابا تیترو که خوندم اشتباهی فکر کردم تو ایران این اتفاق افتاده پاراگراف اول رو که دیدم بقیه شو نخوندم .اگه اینجا بودتعجب داشت نه تو امریکا.چون اینجا اگه تو کیفش بگردن و چیزی نباشه جهت ادامه تحقیقات به اداره آگاهی منتقلش میکنن...شاید زیر شکنجه اعتراف کنه که وقتی سه سالش بود به دختر همسایه ش نگاه کرد.یا تو کوچه جیش کرد اونوقت با حساب گزارش مامور مبنی بر اقدام علیه اسلام و حکومت!!محارب و در خواست اشد مجازات....
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
بابا این دیگه کیه؟؟؟؟
ما که با لهجه مشهدی و انگلیسی ناقص با قیافه شرقی تا کسی سوالی نکرده. این تحفه حتما فکر کرده خیلی مهمه
جمعه 13 اردیبهشت 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
خندم میگیره باید بیاد ایران تا یادش بدن درخواست غرامت یعنی چی. بلایی سرش میارن که اعتراف کنه عامل اصلی سونامی اون بوده.
جمعه 13 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.