ایران به اظهارات کلینتون رسما اعتراض کرد

ایران به اظهارات کلینتون رسما اعتراض کرد

جمهوری اسلامی اظهارات هیلاری کلینتون را نقض حقوق بین الملل توصیف کرده است
ایران به اظهارات یکی از داوطلبان نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رسما اعتراض کرده است.

روز پنجشنبه، 1 مه (12 اردیبهشت)، گزارش شد که معاون نمایندگی دایم جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد با ارسال نامه هایی برای بان کی مون، دبیرکل، و رئیس شورای امنیت سازمان ملل اعتراض دولت خود را نسبت به سخنان اخیر هیلاری کلینتون علیه ایران ابراز داشته است.

خانم کلینتون در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی ای بی سی که هفته گذشته صورت گرفتاز امکان واکنش شدید آمریکا نسبت به حمله اتمی ایران به اسرائیل سخن گفت.

وی در پاسخ به این سئوال که در صورتی که اسرائیل هدف حمله اتمی ایران قرار گیرد، چه واکنشی نشان خواهد داد گفت که "مایلم ایران بداند که اگر من رئیس جمهور باشم، در چنین صورتی ما به ایران حمله خواهیم کرد."

هیلاری کلبنتون گفت که اگر در آینده ایرانیان، به گفته وی، از سر نادانی به حمله اتمی به اسرائیل فکر کنند "ما می توانیم آنان را کاملا محو کنیم."

مهدی دانش یزدی، معاون نماینده دایم ایران در سازمان ملل، در نامه اعتراضیه خود با محکوم کردن اظهارات خانم کلینتون، سخنان وی را "غیرمسئولانه، غیرقابل توجیه و تحریک آمیز علیه ملت و تمدن ایران" خوانده و آن را تخطی آشکار از منشور سازمان ملل متحد توصیف کرده است.

آقای دانش یزدی، با حذف آن بخش از سخنان خانم کلینتون حمله به ایران را واکنشی نسبت به حمله اتمی احتمالی این کشور به اسرائیل دانسته، گفته است که سناتور آمریکایی "بدون دلیل موجه و با استناد به بهانه های واهی و بی اساس تهدید کرده است که علیه جمهوری اسلامی ایران به زور متوسل می شود."

وی گفته است که این اظهارات نقض آشکار مفاد منشور ملل متحد و مبانی اصلی حقوق بین الملل است و با تلاش برای تقویت صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی مغایرت دارد.

معاون نمایندگی دایم ایران در شورای امنیت سازمان ملل از رئیس شورای امنیت خواسته است نامه اعتراضی وی به عنوان سند رسمی انتشار یابد و در میان اعضای شورا توزیع شود.

مخالفت با اسلحه اتمی

در نامه آقای دانش یزدی آمده است که ایران یکی از کشورهای پیشتاز در مخالفت با هر نوع اسلحه کشتار جمعی از جمله تسلیحات هسته ای بوده است.

هیلاری کلینتون توانست در انتخابات مقدماتی پنسیلوانیا بر اوباما غلبه کند

وی افزوده ایران بارها اعلام داشته که جنگ افزارهای هسته ای، که خطرناک ترین و غیرانسانی ترین تسلیحات هستند در دکترین نظامی این کشور جایی ندارد، و از سال 1974 (1353) از هیچ تلاشی برای تحقق هدف ایجاد خاورمیانه ای عاری از سلاح های اتمی دریغ نکرده است.

در نامه نمایندگی ایران در سازمان ملل، ضمن تاکید بر اینکه این کشور قصد تهاجم به هیچکس را ندارد، آمده است که جمهوری اسلامی بر اساس حق دفاع از خود "در پاسخ به هرگونه حمله علیه ملت ایران و در اتخاذ اقدامات مناسب دفاعی برای محافظت از خویش هیچگاه تردیدی به خود راه نخواهد داد."

خبر اعتراض دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل در پی اظهار نظر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران، در مورد نتیجه احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتشار می یابد.

روز چهارشنبه گزارش شد که آقای احمدی نژاد در گفتگو با خبرنگاران در دهلی، پایتخت هند، گفته است که انتخاب هیلاری کلینتون، به عنوان یک زن، و باراک اوباما، به عنوان یک سیاهپوست، به مقام ریاست جمهوری آمریکا را نامحتمل می داند.

در حالیکه دولت جورج بوش، رئیس جمهور آمریکا از حزب جمهوریخواه، موضع تندی علیه ایران اتخاذ کرده و دولت جمهوری اسلامی را به تلاش برای دستیابی به اسلحه اتمی، حمایت از تروریسم و مداخله در عراق متهم می کند، نامزدهای حزب دموکرات در مبارزات انتخاباتی خود نرمش بیشتری نسبت به ایران نشان داده اند.

از جمله خانم کلینتون و آقای اوباما از مذاکره با ایران برای کاهش تنش بین دو کشور و به منظور یافتن راه حلی برای بحران امنیتی عراق حمایت کرده اند.

در عین حال، خانم کلینتون دیدگاه خود در مورد ایران را در روز 22 آوریل و در آستانه رای گیری در انتخابات مقدماتی ایالت پنسیلوانیا ابراز داشت که، به گفته ناظران، بسیاری از رای دهندگان آن را سفیدپوستان محافظه کار تشکیل می دهند و یک اقلیت یهودی متنفذ نیز در این ایالات سکونت دارد.

خانم کلینتون که تا کنون از نظر مجموع آرا ایالتی از آقای اوباما عقب است، توانست در انتخابات مقدماتی پنسیلوانیا پیروز شود.

xerox - ایران - شیراز
از اعتراض مقامات جمهوری اسلامی آدم به یاد این ضرب المثل میفته(مرگ خوبه ولی برای همسایه)
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

طاطا - ایران - ایران
هیلاری جون تو اول برو کمربند شلوار شوهرتو سفت کن دوباره هوس نکنه شل بشه محو کردن ایران پیشکش ما درسته که چشم دیدن رژیم آخوندیو نداریم ولی اجازه این اجاریف رو هم به تو نمیدیم ما ایرانیها هم مطلقا موافق حمله هیچ کشوری به کشور دیگری نیستیم
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

shanul - المان - هامبورگ
احمدی نژاد همین پریروز در مصاحبه با خبرنگاران گفت که نابودی امریکا نزدیک هست.این مردک بارها با حرفهاش امریکا و اسرائیل را تحریک کرده هست معلوم هست که نامزد انتخابات اینده امریکا باید از کشورش در مقابل این تهدیدات دفاع کند.
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

azarmidokht - امریکا - میشیگان
چطور وقتی خمینی میگوید اسرائیل باید نابود بشود اشکالی ندارد ولی وقتی هیلاری کلینتون برای جلب ارا یهودیان پنسیلوانیا این اراجیف را در هم میبافد اشکال دارد. مگر این مردک نااگاه احمدی نژاد نیست که هر روز و در هر سخنرانی تازه اش به نحوی از فرا رسیدن دوران ظلم و استبداد ابر قدرتهای جهانی و پایان کار امریکا و اسرائیل حرف میزند. همین ادعا های مسخره و احمقانه نه تنها امریکا بلکه تمام دنیا را بر علیه ایران تحریک کرده است و باور کنید که حمله ی امریکا به ایران ارزوی قلبی و دیرینه ی جمهوری اسلامی و رژیم سراسر نکبت اخوندی است.
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

20258096 - ایران - امل
طاطا - ایران - ایران مطمئن باش چیزی که عوض داره گله نداره یعنی احمدی نژاد که میگه اسراییل بابد نابود بشه به مردم اونا بر نمیخوره و امریکا که هم پیمان بزرگ اسراییله نباید چیزی بگه در ضمن لازم نیست تو اجازه بدی یا نه اگر اونا اقدامی بکنن بدون شک یه بمب اتمی خوشگل رو سر مردم ما فرود میاد و تهرانم میشه مثل هیروشیما تو اگه میتونی برو جلوی اون رپپس جمهور احمقون رو بگیر.
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

sepid.irooni - انگلستان - لندن
اهان من واقعا می خوام بهونه هاشونو...........خانوم هیلاری میشه بفرمایین احیانن اگه اسرائیل به ابران حمله کنه شما چه کار میکنین!!!شما بهتره برید رییس جمهور اسرائیل بشید موفق میشید ای زنیکه...........!shanul - المان - هامبورگ اهان یعنی به امریکا حمله کنه؟؟!!!!!!!!!!چه طوری؟!!!یا بیاد اسلامی کنه؟!!!عجب زوری دارن این مقامات این احمدی که سوپررررررررر پاوررررر لوول
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
شانول از هامبورگ مثل اینکه اصلا تو باغ نیستی اگه جنگی بشه همین احمدی نزاددر میره مثل شاه
این من و توایم که میریم جلوی توپ و تفنگ
دوما این خانم از خودش دفاع نکرد بلکه تهدید کرد انهم از طرف اسراییل
مثل اینکه خیلی این اسراییل ها دمشو دارن میبینن به همون سبک که اون زنه دم شوهرشو میدید
من موفق اخوندا نیستم ولی اگه کسی حمله بکنه بدجوری حالشو میگیریم
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
طاطا - ایران - ایران.دوست عزیز با سفت کردن شلوار شوهرش چکار داری ما باید شلوار خودمان راسفت بچسبیم که جمهوری اسلامی شلوار همه را به باد داده و خواهد داد مردم ایران دنبال جنگ نیستند ولی دولت برای ادامه حیات احتیاج به جنگ دارد.
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

louisette - فرانسه - مارسی
خوب حالا ملاحظه کردید؟ چطور این حرف خانم کلینتون دردناک شد؟ ماکه مرتبا تهدید به محو کردن اسراپیل از روی زمین میکنیم چطور دردمان میاد از حرف خانم رپیس جمهور آینده آمریکا؟
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

xerox - ایران - شیراز
دوستان آیا بهتر نیست اول یه سوزن به خودمان بزنیم و بعد یه جوال دوز به دیگران مگر تو همین کشور خودمان هر روز صدای مرگ بر این و آن به گوش نمیرسد چرا نباید به دیگران حق داد که از دست ما خشمگین باشند
جمعه 13 اردیبهشت 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
دولت ما صبح تا شب داره کشورهارو از رو نقشه ی جهانی محو می کنه اشکال نداره بقیه که صداشون در میاد اون وقت غلط کردن. اگه جنگ بشه مردم عادی هستن که باید جونشون و از دست بدن سر هیچ و پوچ . منظورم اینه که واسه رجز خوانی یه عده ای. بعضیا هم انگار منتظر جنگ کردن هستن.
جمعه 13 اردیبهشت 1387

shanul - المان - هامبورگ
rusvadek - روسیه - روسیه
عزیز من این جور حرفهای هیلاری در حد حرف فعلان.
اگر هم جنگ بشه من و شما جامون امن هست.
شنبه 14 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.