کریس د. برگ: به ایران سفر خواهم کرد

کریس د. برگ: به ایران سفر خواهم کرد

کریس د. برگ می گوید که یک سفر سه روزه به ایران می کند
کریس د. برگ، خواننده بریتانیایی که علاقمندان زیادی در ایران دارد، به بی بی سی گفته است قصد دارد برای بررسی امکان برگزاری کنسرتی در ایران، اواخر ماه مه به تهران سفر کند.

آقای د. برگ ۵۹ ساله، از والدین بریتانیایی متولد شده و ساکن ایرلند است.

این هنرمند حدود ۳۴ سال است که در عرصه موسیقی فعال است و برخی از آهنگ هایش از جمله، بانوی سرخ پوش، هنوز از رادیوهای محلی مختلف پخش می شود.

کریس د. برگ در مصاحبه با شبکه اول تلویزیون بی بی سی، ضمن معرفی ترانه جدید خود درباره همکاری اخیرش با یک گروه ایرانی صحبت کرد.

او گفت: "من اخیرا ً کار مشترکی را با گروهی به نام آرین در ایران انجام داده ام. آن ها به فارسی آواز می خوانند و آلات موسیقی خودشان را نیز دارند. آهنگ بسیار متفاوتی از کار درآمده، که در واقع اجرای جدیدیه از ترانه من به نام واژگان من دوستت دارم"

او گفت که ماه آینده سفر کوتاهی به ایران خواهد کرد، چرا که از او دعوت شده تا به عنوان نخستین هنرمند غربی بعد از انقلاب، در آن جا کنسرتی اجرا کند.

در ایران در حالی که پخش موسیقی پاپ غربی همراه با ترانه ممنوع است، بسیاری از این آهنگ ها بدون ترانه از صدا و سیمای دولتی پخش می شوند.

گروه های مجاز پاپ ایرانی نیز می گویند که متن ترانه هایشان باید به تائید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برسد.

با این وجود، نسخه غیر مجاز آخرین آلبوم های غربی و گروه های پاپ یا رپ زیر زمینی در سطح وسیع توزیع می شود.

کریس د. برگ در مصاحبه خود با تلویزیون بی بی سی به انتقادهایی که از برنامه سفرش به ایران شده اشاره کرد.

او گفت: "بسیاری به من گفته اند که نباید در اینباره ساده برخورد کنم و من هم چنین تصمیمی ندارم. من (و گروهم) به لحاظ سیاسی از آن چه که در ایران می گذرد آگاهی زیادی داریم. لذا ما برای این که ببینیم اوضاع چطوره، یک سفر کوتاه سه روزه به ایران می کنیم تا ببینیم آیا امکان برگذاری کنسرت آنجا وجود دارد یا خیر."

کریس د. برگ در مصاحبه دیگری با شبکه الجزیره به سفر آتی خود به ایران اشاره کرده و گفته است که تجربه زندگی در مناطق نا آرام، از جمله ایرلند شمالی در سال های جنگ داخلی، آفریقا، مالتا و آرژانتین او را به لحاظ سیاسی مجرب کرده است.

وی تاکید دارد ترجیح می دهد که به ویژه در فعالیت های هنری خود از موضع گیری سیاسی پرهیز کند.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.