۶۰ درصد دانشجویان تقلب می کنند

۶۰ درصد دانشجویان تقلب می کنند

بر اساس یک پژوهش انجام گرفته که یافته های آن در "همایش ملی آسیب شناسی مسائل جوانان" ارایه شد، ۶۰ درصد دانشجویان مورد پرسش اظهار داشتند که به روش های مختلف تقلب می کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، همایش ملی آسیب شناسی مسائل جوانان با حضور جمعی از کارشناسان و صاحبنظران این رشته صبح روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه در دانشگاه شیراز آغاز به کار کرد.

دکتر سعید معیدفر دانشیار گروه جامعه شناسی دانشگاه تهران در جریان برپایی "همایش ملی آسیب شناسی مسائل جوانان" با اعلام خبر افزد: یافته های این پژوهش که روی ۱۵۰۰ دانشجو انجام شده بیانگر آن است که در حوزه های آموزش تحصیلی با آمارهای نگران کننده ای روبرو هستیم و یکی از مهمترین آسیب ها به دانشجویان در این دو حوزه صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در نظر سنجی از دانشجویان نامبرده مواردی از قبیل تقلب در تکالیف درسی و امتحان و غیبت در کلاس از سوی نیمی از دانشجویان اعمالی بدون اشکال تلقی شده است.

رئیس انجمن جامعه شناسی ایران با ابراز نگرانی از سلامت علمی دانشگاه ها، اظهار داشت: مدرک گرایی به جای توجه به محتوا سبب شده که نگرش های فوق، قبح تقلب و کم کاری دانشجویان را از بین برده که این امر سلامت علمی دانشگاه ها را زیر سئوال می برد.

وی گفت: پژوهش مورد اشاره روی گروه گروه های مختلف آسیب های اجتماعی دانشجویان انجام گرفته که یافته های آن در همایش آسیب شناسی مسائل جوانان ایران شده است.

لازم ذکر است، همایش ملی آسیب شناسی مسائل جوانان که با هدف ارایه گزارشی از وضعیت آسیب های مورد بررسی در سطح جامعه روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه در محل دانشگاه شیراز آغاز به کار کرده است، فردا نیز به کار خود ادامه می دهد.

مهیار - ایران - تهران
البته باید توجه داشت نمونه های انتخاب شده از کدام دانشگاه ها انتخاب شدند. ولی متاسفم که در کل باید اذعان کرد که روحیه مدرک گرایی باعث پس زدن علم اندوزی شده. مدرک دستت باشه کورسوی امیدی برای پیدا کردن شغل داری ولی با سواد بودن به تنهایی . . .
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
یه حالی می ده تقلب. یادش به خیر چه تقلب های توپی می کردیم با دوستام.
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

palmera - ایران - اصفهان
نمی دونم چی بگم.شاید باورتون نشه راستش اگه نخوام دروغ بگم آخرین باری که تقلب کردم اول دبیرستان بودم.ولی از وقتی فهمیدم برای چی دارم درس میخونم دیگه تقلب نکردم آخه آدم امتحان میده که بفهمه خودش چقدر بلده نه اینکه کناریش یا جلوییش چقدر بلدن...ولی خوب این روزا تو ایران همه پی مدرکن حالا دیگه هرجوری شد شد
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

iroony - ایران - تهران
چرا توهین میکنید 98٪ فقط تقلب میکنند...
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

حسن کچل - امریکا - نیو یورک
40درصد نمر ه با اشنا و پارتی و پاچه خاری میگیرن پس کی درست درس میخونه
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

ali81_uk - انگلستان - منچستر
به نظر من اون 40٪ بقیه که تقلب نمیکنن دانشجو نیستن! اخه من موندم این دیگه چه مدل بیزینسیه که اینقدر به یه دانشجو فشار میارن که مجبورش میکنن به این روشها متوسل بشه!
این راه دانش اموختن نیست، فقط واسه پر کردن جیب آموزشگاههای خصوصی خوبه اونم تا قبل از مقطع دانشگاه! بابا میخواین علم و دانش یاد بدین؟!... از راهش وارد بشین... امکانات تحقیقات رو فراهم کنین، مجلات و کتب علمی رو پر محتوی و ارزون در اختیارشون قرار بدین!و...
کاری نکنید که تب کنکور و امتحان و غیره روح و روان جوونای مملکت رو داغون کنه! کاری کنید که جوونا علاقه مند دانش بشن، براش جون بدن...
چی بگم که نگفتنش بهتره
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.