اخراج مرگبار مهاجر ایرانی از ترکیه

اخراج مرگبار مهاجر ایرانی از ترکیه

آژانس پناهندگان سازمان ملل خواستار توضیح آنکارا درخصوص مرگ چهار پناهجویی شد که تحت فشار پلیس ترکیه، حین طی مسیر رودخانه خروشانی در مرز عراق، غرق شده اند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به نقل از شاهدان عینی در نمابری به روزنامه "زمان تودی" چاپ استانبول، چنین آورد: این چهار نفر جزو گروه 18 نفره ای بودند که به عنوان پناهجویان شناسایی شده بودند. 5 تن از این افراد ایرانی بودند. یکی از ایرانیان جزو قربانیان بوده است.

این حادثه روز چهارشنبه در یکی از مسیرهای غیر گشتی مرزی در نزدیکی گذرگاه مرزی "هابور" اتفاق افتاد.

طبق اظهارات شاهدان عینی، ماموران ترک پیشتر تلاش کرده بودند تا 60 تن از مهاجرین از ملیت های مختلف را به اجبار و از طریق گذرگاه مرزی رسمی به عراق اخراج کنند. در همین حال، ماموران مرزی عراق به 42 عراقی اجازه ورود به این کشور را داده، اما از پذیرش 18 ایرانی و سوری خودداری کرده بودند. پلیس ترکیه نیز با انتقال این افراد به رودخانه بین دو کشور، آنها مجبور کرده بود که از عرض آن با شنا بگذرند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل پیشتر با ارسال اعلامیه ای برای دولت ترکیه از آنها خواسته بود 5 مهاجر ایرانی را که همگی پس از تلاش برای ورود به یونان به طور غیر قانونی بازداشت شده بودند، از این کشور اخراج نکند.

در نمابر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل آمده: به رغم ارائه این درخواست، پناهجویان ایرانی به همراه سایرین با اتوبوس سفر 23 ساعته ای را به مرز عراق آغاز کردند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل پیشتر تصریح کرده بود که عراق مکان امنی برای پناه دادن این مهاجرین نیست.
iroony - ایران - تهران
عزیزان فقط دعوای فوق العاده مسخره قومی رو اینجا نکشونید...چند وقت پیش وسط زمستون هنگامی که مهاجرین افغان به کشوره خودشون برگشت داده میشدند علی رغم درخواست کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از ایران و همچنین حکومت افغانستان به خاطره سرمای بی سابقه چندین مهاجر افغان در مرز به خاطر سرما تلف شدند...همه جا این اتفاقات میفتد..
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

modares - ایران - شیراز
این اولین بار نیست ترکیه چنین رفتاری با پناهندگان دارد . اسم پناهندگان را به کمیساریایی عالی سازمان ملل میفرستند و پول دریافتی را نوشجان میکنن اخرش هم این کارهارو ترتیب میدن.
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

shahine koha - عراق - اربیل
سلام
نفرین بر کمیساریای عالی بناهندگان.از این سازمان دروغگوتر در هیچ کجا ندیده ام.من خودم یکی از این پناهنده ها هستم که از سال2001 در کردستان عراق هستم و کارت پناهندگی دارم.این سازمان دروغگو کاری برای پناهنده ها نکرده خودشو ن دوست دارن از دست این پناهنده ها خلاص شن.جای شکر باقیه که حکومت اقلیم کردستان خیلی از این سازمان بهتر بوده و به مردم کمک کرده.این کوفی عنان کثیف و این بانکی مون جدید رو باید گردن زد.ما اینجا افتادیم تو دست یک سری ادمهای بیرحم که نماینده این سازمان هستند و تنها کاری که کرده اند دادن بشکه نفت بوده در زمستانها که فکر کنم اینم برای خودکشی و سوزاندن خودمان به ما میدهند.کجاهستند سازمانهای حقوق انسان.کجای ای انسانها؟
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

paniz2689 - کانادا - تورنتو
دوستان عزیز ترکمون که مدعی هستن که چرا ما از نسل کشی ارامنه توسط ترکان عثمانی متاسف هستیم لطفا نگاهی به این مطلب بندازن . شما تو ایرانین و ایرانی هستین . نه تورکهای آذربایجان شما رو از خودشون میدونن نه ترکهای ترکیه . براشون مهم نیستین شما . چون شما رو ایرانی میدونن . دوست ترکی به اسم صالح داشتم که میگفت در زمان صفویه عثمانی تونست زبان ایرانیهای مناطقی و که گرفته بود تغییر بده ولی متاسفانه وقت نکرد که همشون و بکشه و نسل خودشون و جایگزین کنه . از نظر خودتون شما به این کشورها تعلق دارین نه از نظر اونها . لطفا منطقی فکر کنید و به فکر ایران و هم وطناتون باشید . اگه مردین دنبال پیگیری مرگ این هم وطنمون باشین . با تشکر
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

mahyarta - ایران - تهران
بابا اینا دیوونن,یه بار نزدیک بود بابامو لب مرز ایران-ترکیه بکشن!!
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
مرک بر دولت ایران که باعث اوارگی و در بدری خیلی از مردم شده این اتفاق یکی از اتفاقاتی است که پیش امده.داستانهای تاسف اور دیگری هست که در مرزهای جنگلی بلغار و بلوک شرق برای هم وطنهای ما پیش می اید.لعنت بر جمهوری اسلامی ودولت خود فروخته کثیف ترکیه.
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

khoshteep - کانادا - ونکوور
سازمان ملل در ترکیه که اصلا یه سیرک مسخره س دولت ترکیه هم که ول معطل..
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

ommol - انگلستان - لندن
بانیز2689 کانادا-تورنتو خودت هم فهمیدی چه برت و بلایی نوشتی؟
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

mooooon21 - ایران - کرج
هیچ کس از این ترکیه دفاع نکنه چون اخر سر چوبش رو خودش میخوره.من نشنیدم یه نفر بره ترکیه و برگرده از نژاد پرستی این ترکهای جوان کثافت بد نگه. نمونه اش هم دوست بیچاره من...
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

پرواز - بلژیک - بروکسل
از هوطنانی که احتمالا به فکر پناهندگی در کشورهای غربی هستند لطفا به هشدارهای ایرانیان خارج توجه کنند .هرگز درترکیه درخواست پناهندگی ندهید اولین کسی که پول پاسپورت ومدارک شما راقانونی سرقت کندپلیس انجاست رفتار انان با ایرانیها. افغانهاوعراقیها کاملا وحشیانست اگر کرد باشی که کارت تمومه.مواظب دلالان انسانباشید که در هر کوچه وپسکوچه به وفور یافت میشه.پرواز
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
paniz2689 - کانادا - تورنتو
کامنت شما به درد خودتو می خوره واقعا یعنی شما تا این حد می دونین؟؟؟
خداییش 1 صفخه از تاریخ خوندی؟؟؟
صفوی می دونی مال کی هستش؟؟
مگه می شه؟؟؟
وایییییی تو دیگه کی هستی

mooooon21 - ایران - کرج
احترام خودتو حفظ کن همین کارای خشن رو می کنین که بهتون تروریست می گن دیگه می دونی که تروریست ها چه نوع انسان هایی هستند؟!!
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
iroony - ایران - تهران
داشتن هموطنی با فهم و شعور مثل شما مایه فخر و خوشحالی ماست
ولی هموطن یه نگاهی به کامنت های دیگه و نظرات مغرضانه اونا بنداز
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
رفتار ایرانیان با افغانیان بسیار خوب است؟ پلیس ترکیه تورکهای اذری را خوب تحویل میگیرد. با ایرانیان نیز برخورد خوبی دارد . من بارها شاهد بودم. همه جاخوب و بد هست.
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
منابع آگاه مطبوعاتی در یمن از اقدام مرزبانان عربستانی در به آتش کشیدن 18 یمنی به منظور جلوگیری از ورود آنها به خاک عربستان خبر دادند.
به گزارش سایت اینترنتی روزنامه القدس العربی لندن این منابع آگاه گفتند که مرزبانان عربستان به بهانه ورود غیرقانونی 18 یمنی به خاک عربستان و نداشتن روادید و به منظور مجبور کردن آنها به بیرون آمدن از مخفیگاه خود به روی آنها بنزین ریخته و آنها را به آتش کشیدند . این مرزبانان اقدام به آتش زدن گروهی 25 جوان یمنی کردند . یکی از قربانیان این اقدام در توضیح اقدام مرزبانان عربستان گفت که آنها برخلاف گذشته ما را بازداشت نکردند بلکه روی ما بنزین ریختند و به آتش کشیدند که در نتیجه 18 تن از ما دچار آتش سوزی شدیم .
این اقدام مرزبانان عربستان واکنش های خشمگینانه ای را از سوی محافل سیاسی یمنی و نیز طرف های رسمی در این کشور سبب شده است . منابع آگاه به القدس العربی گفتند که به دنبال این حادثه علی عبدالله صالح رییس جمهوری یمن دستور داده این افراد به هزینه دولت تحت درمان قرار گیرند و اضافه براین کمک های مالی به آنها داده شود.
نهرخلج
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

iroony - ایران - تهران
pakzad - ایران - آذربایجان ....آقای پاکزاد واقعا من دلیل اینهمه حساسیت به ترکیه و آذربایجان از سوی شما رو نمیدونم؟!؟!؟اگر یکی بگه بابا عجب ترکیه ای ها آدمهایی هستند چرا به شما بر میخورد؟؟یکی بگه حق با ارمنی هاست چرا به شما بر میخورد؟؟شما فحش رو بکش به تاجیکستان اگر کسی صداش در اومد خود ما پارسی ها با افغانیها درگیر شدیم سر اون مطلب گفته سفیر افغانستان در آمریکا....همین اعمال باعث میشه بقیه فکر کنند شما طرفداره ترکیه و آذربایجانی و خواستار تجزیه ایران...قبلا گفتم بازهم میگم شما نباید خودتون رو مقابل هم وطنانتون قرار بدید یاد هست اولین بار که یه مطلبی در باره ی ماهواره ترک ست بود همه از ترکها دفاع کردند که معلومه باید اون رو نگاه کنند تا یک دفعه سر کله یاشار پیدا شد و شروع کرد به ناسزا گفتن به فارسها....به قول نیوتن هر عملی عکس العملی دارد تازه اینها دارند به ترکیه سنی مسلک که قرابتی با ما ایرانی ها ندارند حرف میزنند چرا شما همیشه در کناره اونهایید؟؟فکر کن یک تاجیکی چنین کاری بکند فکر میکنی ما ساکت مینشینیم؟؟الان شما چرا اقدامشون رو محکوم نکردید؟؟چون به گفته آقای استاجلو با ترکهای ایران خوبند پس گوره پدره بقیه؟؟این همون غیرت ایرانی هست که ازش دم میزدید؟؟این همونی هست که ما بهش میگیم پان ترکی که متاسفانه شما با اینکه اصلا پان ترک نیستید اما دارید آلت دستشون میشید...من هم برام راحت هست دهنمو باز کنم چرت و پرت بگم به ترکها اما اون وقت چطور بگم ایرانی هستم؟؟...
سه‌شنبه 10 اردیبهشت 1387

rockybalboa - مالزی - کوالالامپور
iran zamen - نروژ - روگنان
واووووو مرک بر دولت ایران دستی دستی برا کله ملت ارزویه مرگ کردی.
اما راجع به این بحث من به اینکه همه جا همه جور ادم هست اعتقاد دارم اما من به شخصه به جز بدی از مردم ترکیه چیزی ندیدم البته منکر انسانهای خوب نمشوم.
سه‌شنبه 10 اردیبهشت 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
iroony - ایران - تهران
دوست عزیز این کار در هر کشوری هم که باشه محکومه ولی خوب کار غیر قانونی رو طرف ایرانی انجام داده بود یعنی اول اون کار بدی کرده بود وگرنه من چاکر همه ایرانی ها هستم و یه تار موی اونا رو هم به کل ترکیه سنی نمی دم فقط تحمل هم ندارم کسی به ملت ترک توهین بی جا و غیر منطقی بکنه و این تو خونه هر ترکی هستش قبلا گفتم باز هم می گم از پانتورک جماعت از ته دل متنفرم و امید وارم همه پان ها نابود شه
چهار‌شنبه 11 اردیبهشت 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
pakzad - ایران - آذربایجان/// باز هم از ان حرفها زدی. تو هرچی هم بگی ... برای پان فارسهاکه افراد نادانی هستند فرق نمی کند باز هم به تورکها توهین میکنند. ضدیت با تورکهاپایه سیاستهای رژیمهای ایران در 79 سال اخیر بوده وهست. درایران به مردم یاد داده میشود که به سفید بگویند سیاه. توهین به تورک و عرب جزئی از فرهنگ فارس شده.
پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.