سفر ماه آتی کریس دی برگ به ایران تفریحی است

سفر ماه آتی کریس دی برگ به ایران تفریحی است

برگزاری کنسرت کریس دی برگ خواننده مشهور ایرلندی که گفته می شد خرداد ماه برگزار می شود تکذیب شد.

 به گزارش عصرایران به نقل از مجله موسیقی ایرانیان ،محسن رجب پور "مدیر عامل شرکت فرهنگی هنری ترانه شرقی" ضمن تکذیب خبر برگزاری کنسرت کریس دی برگ در خرداد ماه در ایران اعلام کرد که سفری که کریس دی برگ در اوایل خرداد به ایران خواهد داشت تفریحی خواهد بود .

به گفته محسن رجب پور ، کنسرت مشترک آریان و کریس دی برگ در مرداد ماه خواهد بود و محل برگزاری این کنسرت نیز فعلا مشخص نشده است و استادیوم 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران تنها یکی از گزینه های محل برگزاری کنسرت می باشد .
خود کریس دی برگ هم بنا به گفته هایش که امروز و دیروز در خبر گزاری ها و رسانه ها منتشر شد میل باطنی خود را ازبرگزاری کنسرت در ایران نشان داده و گفته بر خلاف حرفهایی که گفته می شود نباید به ایران سفر کرد بسیار مشتاق هستم که به ایران سفر کنم و برای مردم ایران کنسرت برگزار کنم  و امیدوارم کارهای متفاوتی اجرا کنم .
 
 
گفتنی است: قرار بود کریس دی برگ قطعه ای با مضمون صلح را به صورت مشترک با گروه آریان در ایران اجرا کند اما رسانه های غربی با جوسازی تلاش کردند فضای ایران را ناامن جلوه دهند تا دی برگ را از سفر به ایران منصرف کنند.
 کریس دی برگ کیست؟
کریستوفر جان دیویسون ملقب به کریس دی برگ در ١٥ اکتبر سال ١٩٤٨ در آرژانتین متولد شد. پدرش "چارلز دیویسون" دیپلمات انگلیسی و مادرش "ماوی امیلی دی برگ" منشی ایرلندی بود. کودکی کریس دی برگ به خاطر شغل دیپلماتیک پدر به مسافرت و کسب تجربه در این راه گذشت و به این خاطر در کشورهای مختلفی مثل مالت، نیجریه و زئیر بزرگ شد. هنگامی که ١٢ ساله بود خانواده اش به "Emerald Isle" در ایرلند رفتند، جایی که هنوز هم کریس دی برگ با همسرش دایان و سه فرزندش رزانا، هوبی و مایکل زندگی می کند.

کریس دی برگ به همراه دخترش رزانا و همسرش دایان زمانی که رزانا مقام دوم ملکه زیبایی را به دست آورد.


در سال ١٩٦٠ پدرش یک قلعه قدیمی به نام بارگی کاسل خرید که در قرن ١٢ ساخته شده بود. بعد از اینکه قلعه دوباره توسط خانواده دیویسون بازسازی شد، آنها آنجا را به یک هتل خانوادگی برای تعطیلات تبدیل کردند. کریس اولین کنسرتهایش را در این قلعه اجرا می کرد و بعد از ظهر ها برای میهمانان گیتار می نواخت. کریس نواختن گیتار را با روش سعی و خطا، یعنی بدون هیچ نت از پیش نوشته شده ای یاد گرفت.

کریس زبان انگلیسی و فرانسه را در کالج معروف ترینیتی در شهر دوبلین آموخت. هنگامی که وی مشغول تحصیل در کالج ترینیتی بود شروع به نوشتن آهنگهای پاپ کرد. در سال ١٩٧١ کریس برای پیدا کردن یک شغل در موسیقی به لندن سفر کرد. در یک رستوران و آرایشگاه به عنوان خواننده شروع به کار کرد و از طرف یکی از دوستانش که به تازگی رستورانی به نام "Captain Americas" در دوبلین تاسیس کرده بود پیشنهاد کار دریافت کرد و برای میهمانانی که مشغول صرف غذا بودند موسیقی می نواخت.

در سال ١٩٧٤ کریس با کمپانی M&A قراداد امضاء کرد و گروه سوپر ترمپ را در تور جدیدترین آلبومشان به نام "Crime of the Century" همراهی کرد. در این زمان بود که نامش را به کریس دی برگ تغییر داد و در سال ١٩٧٥ آماده انتشار اولین آلبومش به نام "...Far Beyond These Castle Walls" شد.
اولین موفقیت بین المللی کریس در سال ١٩٧٥ با آهنگ "Turning Round" که بعدها به اسم "Flying" تغییر نام داد رقم خورد. این آهنگ برای ١٧ هفته در صدر جدول بهترین ها در برزیل قرار گرفت و بیش از نیم میلیون نسخه از آن به فروش رفت. آلبوم بعدی کریس دی برگ به نام "Spanish Train & Other Stories" آهنگی به نام "A Spaceman Came Travelling" داشت که در انگلستان جزو بهترین آهنگ های کریسمس شناخته شد. ولی موفقیت واقعی این آلبوم آهنگی به نام "Patricia The Stripper" است که هنوز هم درخواست اجرای آن از طرف تماشاچیان در کنسرت های کنونی کریس وجود دارد.

در سال ١٩٨٤ کریس هشتمین آلبومش را به نام "Man On The Line" منتشر کرد. این آلبوم شامل یکی از معروفترین آهنگ های کریس به نام "High On Emotion" است که در آن زمان در ده کشور اروپایی به عنوان بهترین آهنگ شناخته شد.

در سال ١٩٨٦ آلبوم "Into The Light" را که آهنگی به نام "The Lady In Red" داشت منتشر کرد. این آهنگ در سراسر دنیا باعث شهرت کریس شد و در انگلستان و ٢٤ کشور دیگر به عنوان بهترین آهنگ شناخته شد ولی در آمریکا رتبه دوم را کسب کرد. آلبوم "Into The light" در آفریقای جنوبی ،‌نروژ ،‌سویس و انگلستان جایزه پلاتینیوم دریافت کرد. در آمریکا، ‌زلاندنو، ‌دانمارک و بلژیک هم جایزه طلایی گرفت. این آلبوم شامل آهنگ "Say Goodbye To It All" است که ادامه ترانه "Borderline" از آلبوم "The Getaway" سال ١٩٨٢ است.

آلبوم بعدی کریس دی برگ به نام "Flying Colours" در سال ١٩٨٨ منتشر شد. این آلبوم همچنین پر فروش ترین آلبوم کریس دی برگ تا به حال بوده است. در طول ۲۸ سال فعالیت، ‌کریس دی برگ بیش از ۲۰۰ جایزه طلایی و پلاتینیوم دریافت کرده است. حتی برخی از سیاستمداران و افراد مشهور از طرفداران موسیقی کریس دی برگ میباشند. کریس دی برگ در سراسر دنیا از اروپا (آلمان، انگلستان، ایرلند،...) و آسیا (ایران، ژاپن، لبنان،...) تا آمریکای شمالی (کانادا) و آمریکای جنوبی (آرژانتین، برزیل،...) محبوبیت دارد.

کریس دی برگ تورها و کنسرتهای زیادی در سراسر دنیا از جمله در آلمان، انگلستان، ایرلند، ژاپن، لبنان، کانادا، آفریقای جنوبی، اروپای شرقی، اروپای مرکزی و خاور دور اجرا کرده است که بسیاری از آنها سریعا" به فروش رفته است.

کریس دی برگ در ١٦ سپتامبر سال ٢٠٠٢ آلبوم جدید خود به نام "Timing Is Everything" را منتشر کرد که شامل ١١ آهنگ جدید بود. کریس دی برگ در این آلبوم بیشتر به دنبال یک آلبوم تفریحی و شاد بوده است ولی هنوز چند آهنگ از جمله "There"s Room In This Heart Tonight" آهنگهای عمیقی از نظر موسیقی و شعر میباشند.

 بزرگترین موفقیت این آلبوم آهنگ "Lebanese Night" میباشد که در کشورهایی مثل لبنان و سایر کشورها آهنگ شماره یک آهنگهای عربی و انگلیسی شد.
bahman_hw - ایران - مشهد
آخه ایران چه جای تفریحی داره که این بابا میخواد بیاد تفریح ؟ماخودمون فراری هستیم
شنبه 7 اردیبهشت 1387

injaneb - ایران - تهران
ایران هم تفریح داره؟!؟!؟!؟!
شنبه 7 اردیبهشت 1387

rockybalboa - مالزی - کوالالامپور
امیدوارم مسئولان ما برای اولین بار تو طول تاریخشون هم که شده این موقعیت رو از دست ندهند.
شنبه 7 اردیبهشت 1387

MAHtab80 - کانادا - ونکوور
دوستانی که گفتن ایران جای تفریح نداره...امیدوارم برای یه مدت کوتاه هم که شده اینور زندگی کنید تا بفهمید کجا تفریح داره کجا نه
شنبه 7 اردیبهشت 1387

sogol.m - امارات - دبی
mahtab 80 اصلا لازم نیست شما برای بقیه توضیح بدهید کجا تفریح داره و کجا نه ایران برای افرادی مثل شما که دستنشانده این رژیم هستید بهشته ولی دنیا همیشه همینطوری هم نمی مونه بالاخره آه من و هزاران مثل من می گیردتون
شنبه 7 اردیبهشت 1387

MAHtab80 - کانادا - ونکوور
سگل جان مثکه توی دبی خیلی داره بهت بد میگذره.داری هذیون میگی. امیدوارم منظورمو بگیری
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

rockybalboa - مالزی - کوالالامپور
بستگی دارد تا تفریحو تو چی ببینید . ولی من اونطور که یادمه زمانی که ایران بودم هر جور تفریحی میشد پیدا کردبرای کسی که دونبالش بود . در ضمن خیلی هم ارزونتر از کشورهایی که تا بحال دیدم.و در مورد تعدادی از انها حتی ساده تر.
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

farnazf - مالزی - کوالالامپور
من اصولا اهل نظر دادن نیستم . ولی وقتی امشب نظرسوگل را دیدم تصمیم گرفتم برای اطلاع این دوست عزیز بگم که ایران از نظر جاذبه های توریستی جزو ده کشور اول دنیاست مثلا از نظر اثار تاریخی یا از نظر مناظر طبیعی. کمتر جایی توی دنیا وجود داره که مثل ایران بشه در یک ماه دو فصل را تجربه کرد مثلا توی بهمن رفت دیزین اسکی و دو ساعت بعد رفت کیش برای شنا . خلاصه اینکه درسته ما دولت نا لایقی داریم ولی این دلیل نمیشه یادمون بره که ایران وطن ما چه قابلیتهایی داره.
یکشنبه 8 اردیبهشت 1387

rockybalboa - مالزی - کوالالامپور
farnazf - مالزی - کوالالامپور
دوسته عزیز خیلی خوب اومدی.
دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.