کشتی آمریکایی از رویارویی با دو قایق ایرانی خبر داد

کشتی آمریکایی از رویارویی با دو قایق ایرانی خبر داد

فرماندهی ناوگان پنجم آمریکا در خلیج فارس اعلام کرد که یک کشتی باری تحت اجاره نیروی دریایی آمریکا به منظور هشدار به دو قایق بسوی آنان شلیک کرده است.

خبرگزاریها به نقل از منابعی در نیروی دریایی آمریکا اما بدون ذکر نام خبر داده اند که گمان می رود این دو قایق ایرانی بوده باشند.

اما شبکه تلویزیونی ایرانی العالم به نقل از منبعی در نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که هیچگونه درگیری میان قایقهای ایرانی و شناورهای آمریکایی رخ نداده است.

ناخدا دوم لیدیا رابرتسون، سخنگوی فرماندهی ناوگان پنجم آمریکا، مستقر در بحرین به خبرنگاران گفته که این حادثه دیروز(پنجشنبه) حدود ساعت هشت بامداد به وقت محلی و هنگامی رخ داد که کشتی وستوارد ونچر (Westward Venture) در نواحی مرکزی آبهای بین المللی خلیج فارس در حال حرکت به سمت شمال بود.

به گفته ناخدا رابرتسون، هنگامی که دو قایق ناشناس به کشتی وستوارد ونچر نزدیک شدند، از طریق بی سیم به آنان هشدار داده شد و چون کشتی وستوارد پاسخی از قایقها دریافت نکرد، اقدام به شلیک گلوله منور کرد اما قایقها همچنان بسوی کشتی حرکت کردند که در نهایت خدمه امنیتی مستقر در کشتی با تفنگ و مسلسل، به منظور هشدار، اقدام به تیراندازی کردند.

سخنگوی فرماندهی ناوگان پنجم آمریکا گفته که مدت کوتاهی پس از تیراندازی، دو قایق محل را ترک گفتند و سپس کشتی وستوارد ونچر پیامی رادیویی از شناوری دریافت کرد که خود را گاردساحلی ایران معرفی می کرد و از وستوارد ونچر می خواست هویت خود را اعلام کند اما مشخص نیست که آیا این شناور یکی از دو قایق مزبور بوده است یا نه.

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
تبریک و تسلیت عرض میکنم !
جمعه 6 اردیبهشت 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
ایران بدنبال جنگ است فکر می کند با این کار ها می تواند مانند جنک 8 ساله خود را سر پا نگاه دارد.اخر خط برای اسلام در ایران نزدیک است.
جمعه 6 اردیبهشت 1387

شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
تنشون میخاره...
جمعه 6 اردیبهشت 1387

salem - هند - پونا
iran zamen - نروژ - روگنان
شما مثل اینکه ازار داری هرچیو به اسلام چرا میچسپونی؟ مطمئن باش دین ومذهب چیزی نیست که با تغییر حکومت تغییر کنه اگه قرار بود این اتفاق بیفته تا حالا عراق و افغانستان مسیحی شده بودن اما بر عکس می بینی که این سربازان امریکایی هستن که مسلمون میشن. حالا اگه شما دوست ندارین خوب همون داستان باران و.......است.
شنبه 7 اردیبهشت 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
salem - هند - پونا
یاشاسین گل گفتی
شنبه 7 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.