منچستریونایتد از نیوکمپ جان بدر برد

منچستریونایتد از نیوکمپ جان بدر برد

کریستیانو رونالدو
کریستیانو رونالدو در این صحنه، ضربه پنالتی را به تیر سمت راست دروازه بارسلونا زد
منچستریونایتد یک پنالتی زودهنگام را از دست داد و 90 دقیقه فشار بارسلونا را تحمل کرد تا سرنوشت یکی از مدعیان قهرمانی جام قهرمانان باشگاه های اروپا، هفته آینده در استادیوم اولدترافورد شهر منچستر تعیین شود.

در مسابقه رفت مرحله نیمه نهایی این جام که در استادیوم نیوکمپ شهر بارسلونا برگزار شد، دو تیم به همان نتیجه ای دست یافتند که 9 سال قبل دوبار تکرار شد: تساوی.

منسچتریونایتد بسیار سریع صاحب موقعیت گلزنی شد، اما کریستیانو رونالدو این موقعیت را (در دقیقه 3 مسابقه) از دست داد.

ضربه سر او در محوطه جریمه بارسلونا با دست مدافعان بارسلونا برخورد کرد و داور اعلام خطای پنالتی نمود، اما رونالدو توپ را به تیر راست دروازه بارسلونا زد.

بارسلونا که در تلاش است برای دومین بار در سه سال اخیر مقام قهرمانی اروپا را کسب کند، پس از این ضربه ناموفق پنالتی، در اکثر مقاطع بازی، توپ و میدان به طور مطلق در اختیار داشت و پرس سنگین و چند نفره بازیکنان بارسلونا بر روی بازیکنان صاحب توپ منچستریونایتد، به ندرت به تیم میهمان اجازه داد که توپ را به زمین حریف برسانند.

بارسلونا در بیش از 60 درصد زمان بازی، توپ را در اختیار داشت و به مراتب توپهای بیشتری را روانه دروازه منچسترساخت، اما در شبی که منچستریونایتد، نمانیا ویدیچ، مدافع کلیدی خود را ساعتی پیش از مسابقه به دلیل احساس درد و ناراحتی از ناحیه شکم از دست داد، مدافعان این تیم موفق شدند حملات ستارگانی چون لیونل مسی، کرکیچ بوجان و تیری آنری را تاب بیاورند.

مسابقه بعد روز 29 آوریل در منچستر برگزار می شود. فرانک رایکارد، مربی بارسلونا اذعان کرد که پیروزی در زمین منچستریونایتد کار ساده ای نیست اما گفت: "ما توان انجام چنین کاری را داریم. فقط باید نظم و ترتیبمان را در میانه زمین به همین شکل حفظ کنیم."

آخرین باری که دو تیم مقابل یکدیگر بازی کرده بودند به همین مسابقات در فصل 98-99 باز می گردد که دو تیم دوبار با یکدیگر دیدار کردند و در هر دو مسابقه به نتیجه 3-3 دست یافتند.

هر دو تیم در مسابقه برگشت کار دشواری را پیش رو خواهند داشت، به ویژه از این رو که هر دو در روز شنبه در لیگ داخلی کشورهای خود مجبور به انجام مسابقه هستند.

cheshmak - هند - پونه
خرابتم بارسلون(نیوکمپ)
جمعه 6 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.