اخبار ضد و نقیض از دستگیری معاون صدام عزت ابراهیم

اخبار ضد و نقیض از دستگیری معاون صدام عزت ابراهیم

عزت ابراهیم معاون صدام حسین رییس جمهوری معدوم عراق عصر امروز در استان صلاح‌الدین دستگیر شد.


شبکه تلویزیونی العربیه دقایقی پیش از دستگیری عزت ابراهیم معاون صدام حسین رئیس جمهور معدوم عراق خبر داد.

العربیه در این خبر فوری اعلام کرد که عزت ابراهیم در منطقه حمرین واقع در استان صلاح‌الدین دستگیر شده‌است .

بر اساس این گزارش عزت ابراهیم بعد از دستگیری اکنون در حال انتقال به بغداد می‌باشد. 

این در حالی است که موفق الربیعی، مشاور امنیت ملی عراق، درباره خبر بازداشت عزت ابراهیم الدوری، اظهار داشت: «نمی توان خبر بازداشت عزت ابراهیم الدوری و دیگر افراد را قبل از آزمایش دی ان ای تائید یا تکذیب کرد».

از سوی دیگر، العربیه دقایقی پس از ارسال خبر اولیه، به نقل از شخصی که خود را نماینده عزت ابراهیم معاون صدام معرفی کرد، دستگیری نامبرده را تکذیب کرد.

ابو محمد به عنوان نماینده عزت ابراهیم در دمشق در یک تماس تلفنی با العربیه ضمن تکذیب این خبر گفت که عزت ابراهیم همچنان رهبری مقاومت در عراق را هدایت می‌کند و دستگیر نشده است.

در همین حال، ارتش آمریکا نیز ، چهارشنبه شب در واکنش به اخبار اعلام شده درباره دستگیری عزت ابراهیم معاون صدام حسین در عراق، اعلام کرد که عزت ابراهیم توسط ارتش آمریکا دستگیر نشده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بغداد، ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد:
ما در جریان اخبار منتشر شده از سوی مطبوعات که موضوع دستگیری عزت ابراهیم را مطرح کرده اند، قرار داریم.

این بیانیه افزود: «در این زمینه، می‌توانیم بگوییم که وی توسط نیروهای چندملیتی دستگیر نشده و ما گزارشی از دستگیری وی توسط نیروهای امنیتی عراق نیز در اختیار نداریم».


عزت ابراهیم الدوری معاون اول سابق صدام ، رئیس جمهور معدوم شده عراق و یکی از ژنرالهای سابق ارتش بعث عراق بود. وی تنها مقام ارشد حزب منحله بعث عراق به شمار می‌رفت که تاکنون توسط نیروهای ائتلاف و دولت عراق دستگیر نشده‌بود.

گفتنی است که وی چندی پس از دستگیری صدام حسین توسط نیروهای ائتلاف و دولت عراق، از سوی طرفداران حزب بعث عراق به عنوان رهبر جدید حزب بعث معرفی شد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.