فوتبال آسیا: برد سپاهان، تساوی سایپا

فوتبال آسیا: برد سپاهان، تساوی سایپا

با این نتیجه، کماکان ساپیا با 8 امتیاز از 4 بازی در صدر گروه 2 مسابقات قرار دارد
در اولین روز مسابقات دور برگشت در مرحله گروهی جام قهرمانان باشگاه های آسیا، سپاهان الاتحاد عربستان را 1-0 شکست داد و سایپا در زمین خود با نیروی هوایی عراق مساوی کرد.

سایپا در شرایطی در ورزشگاه انقلاب شهر کرج به دیدار نیروی هوایی عراق رفت که در مسابقه رقت، در عراق این تیم را 1-0 شکست داده بود.

در دیدار برگشت با خطایی که در دقیقه 63 روی ابراهیم صادقی در محوطه جریمه تیم میهمان صورت گرفت، سایپا صاحب یک ضربه پنالتی شد که کیانوش رحمتی آن را به ثمر رساند.

اما پس از به ثمر رسیدن گل سایپا، تیم عراقی به حملات خود شدت بخشید و در نهایت تنها هشت دقیقه بعد احمد انور بازیکن نیروی هوایی عراق، با در اخیتار گرفتن توپ در محوطه جریمه سایپا، دروازه میزبان را باز کرد.

نیروی هوایی دقایقی بعد فرصت داشت گل پیروزی بخش را نیز وارد دروازه سایپا کند، اما رحمان احمدی دروازه بان ساپیا، این بار توانست توپ را مهار کند.

سایپا در نیمه دوم آدریانو آلوز بازیکن برزیلی خود را نیز به خدمت گرفت که ضربه سر او در دقیقه 81، می توانست نتیجه بازی را به سود سایپا تغییر دهد.

علی دایی، مربی ساپیا پس از مسابقه از عملکرد تیمش در دفاع انتقاد کرد و گفت این تیم 12 اشتباه مرتکب شد.

او گه اذعان کرد تیمش از شرایط میزبانی به خوبی استفاده نکرده است، بی دقتی مهاجمان خود در هنگام زدن ضربات آخر را مورد انتقاد قرار داد.

با این نتیجه، کماکان سایپا با 8 امتیاز از 4 بازی در صدر گروه 2 مسابقات قرار دارد.

سپاهان: برد دوم

عماد رضا سپاهان را از قعر جدول گروه یک بالا کشید (عکس: سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا)

سپاهان دیگر نماینده ایران در مسابقات جام قهرمانان باشگاه های آسیا، با شکست دادن الاتحاد عربستان در دومین مسابقه پیاپی امید خود برای صعود از این مرحله را زنده نگه داشت.

در مسابقه ای که در استادیوم شاهزاده عبدالله الفیصل شهر جده برگزار شد، عماد رضا، مهاجم تیم سپاهان و تیم ملی عراق، در شرایطی که 11 دقیقه به پایان بازی بیشتر نمانده بود، دروازه الاتحاد را باز کرد تا سپاهان 1-0 عربستان را با پیروزی ترک کند.

الاتحاد که تا کنون دوباربه مقام قهرمانی آسیا دست یافته است، در اوایل ماه جاری استوام سوارز، مربی خود را به دلیل ناکامی در حفظ مقام قهرمانی عربستان برکنار کرد و با این شکست به مکان چهارم گروه یک مسابقات جام قهرمانی باشگاه های آسیا سقوط نمود.

الاتحاد شروع بهتری داشت، اما در نیمه دوم سپاهان میدان را در اختیار گرفت و 9 دقیقه پس از آغاز نیمه دوم، اگر بخاطر واکنش سریع و دقیق دروازه بان الاتحاد در دفع ضربه ای از زاویه بسته نبود، سپاهان از حریف پیش افتاده بود.

دقایقی بعد ارسال محمد امین به شکل خطرناکی از مقابل دروازه سپاهان عبور کرد و بازیکنان الاتحاد نتوانستند از این فرصت مناسب به سود خود استفاده کنند.

در نهایت در دقیقه 79 عماد رضا ، توپ بلندی را که از سوی صالحی ارسال شده بود، سرضرب روانه دروازه تیم میزبان ساخت و سپاهان را پیش انداخت.

از آنجا که در دیگر بازی این گروه، کوروچی ازبکستان الاتحاد سوریه را در تاشکند 1-0 شکست داد، سپاهان با این پیروزی با 6 امتیاز و به واسطه تفاضل گل کمتر، پس از کوروچی و الاتحاد سوریه، در مکان سوم گروه یک قرار گرفت.

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
افرین.
در عرض یکسال اخیر این چهارمین پیروزی پی در پی سپاهان در مقابل الاتحاد عربستان است.
چهار‌شنبه 4 اردیبهشت 1387

khanande - ایران - ایران
ایول ایول سپاهانو ایول!
پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1387

8735 - ایران - شیراز
ان شاالله که هردوشون به فینال برسه و در آخر ................
پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1387

saken - ایران - یزد
دایی جان شب دراز است وقلندار بیدار .این تازه اول راهه .کی بود می گفت دایی نمیتونه با یک دست دوتا هندونه برداره ؟!.این روزا روزای خوش داییه میبینم اون روزی که تیم ملی رو هم فنا کنه وبهانه بیاره !راستی علی جون اگرمربیگری پرسپولیس رو هم بهت پیشنهادکنن قبول میکنی؟آخه سقف توانایی شما خیلی بیشتر ازاینه. بیا ودرحق خودت ظلم نکن میدونم ته دلت این سومی رو هم میخوای!!!!
پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1387

پری دریائی - ایران - تهران
دمشون گرم!خوب حال این وهابیی های عقده ای رو گرفتن!مثل اینکه هنوز نمی دونن وقتی ایرانی غیرتی بشه چی میشه!خواستن با کارشکنی توی دادن روادید به بچه های سپاهان روحیشونو ضعیف کنن اما با این کار به خودشون ضربه زدن.عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.
پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.