انگیزه قتل جراح زیبایی همچنان در هاله یی از ابهام

انگیزه قتل جراح زیبایی همچنان در هاله یی از ابهام

پرونده دختر طراحی که یک پزشک متخصص زیبایی را به قتل رسانده بود، سرانجام پس از چندین مرحله تحقیقات مقدماتی برای برگزاری جلسه محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

به گزارش خبرنگار ما دختر بیست ساله یی به نام ریحانه ساعت 10/19 روز 17 تیرماه سال گذشته یک پزشک میانسال به نام محمدرضا را که متخصص و جراح زیبایی بود در مطبش به قتل رساند و از محل گریخت اما شش ساعت پس از جنایت با بررسی فهرست مکالمات مقتول مشخص شد او با دختری جوان در تماس بوده است، به همین خاطر ریحانه به عنوان مظنون دستگیر و به ارتکاب قتل معترف شد.

ریحانه که به عنوان طراح داخلی کار می کرد، در بازجویی ها گفت؛ محمدرضا از من خواسته بود برای تغییر کاربری یک آپارتمان در خیابان میرعماد و تبدیل آن به مطب به وی کمک کنم و وظیفه طراحی داخلی را به عهده بگیرم اما روز حادثه پس از حضور در آنجا وی قصد داشت به من تعرض کند که او را با ضربه چاقو به قتل رساندم.دختر بیست ساله که ابتدا مدعی شده بود آلت قتاله را از آشپزخانه محل جنایت برداشته در مراحل بعدی تحقیق این گفته خود را تغییر داد و ادعا کرد چاقو را از مغازه یی در میدان تجریش خریده بود.

با اتمام تحقیقات مقدماتی محمدحسین شاملو بازپرس شعبه اول دادسرای جنایی تهران با صدور قرار مجرمیت ریحانه را در قتل پزشک زیبایی گناهکار شناخت.هنگامی که پرونده در اختیار صفرخاکی نماینده دادستان تهران قرار گرفت تا او پس از بررسی های لازم علیه دختر طراح کیفرخواست صادر کند، ابهامات و ایرادهایی آشکار شد که محاکمه ریحانه را به تعویق انداخت. نخستین ابهام در مورد نحوه قتل محمدرضا بود. آن طور که متخصصان پزشکی قانونی در نظریه خود تصریح کرده بودند عمق ضربات وارده به مقتول به حدی بود که به نظر می رسید قتل توسط یک مرد به وقوع پیوسته است. دومین ابهام انگیزه ریحانه از کشتن پزشک میانسال بود. به عقیده دادیار خاکی از آنجا که ضربات کشنده از پشت به محمدرضا وارد شده بود ادعای دفاع مشروع نمی توانست صحت داشته باشد. از سویی هیچ تحقیقی درباره صحت ادعای متهم درباره نحوه تهیه آلت قتاله صورت نگرفته و از فروشنده مورد ادعای ریحانه در این خصوص که آیا واقعاً او چاقو را در اختیار دختر جوان قرار داده است پرس وجو نشده بود.

ایراد دیگری که نماینده دادستان را مجاب کرد برای صدور کیفرخواست علیه متهم تامل بیشتری کند یک پیامک بود. ظاهراً شب پیش از جنایت ریحانه با ارسال پیامک برای یکی از دوستان خود نوشته بود فردا او را خواهم کشت. این موضوع می توانست به آن معنا باشد که طراح جوان از پیش برای کشتن محمدرضا برنامه ریزی کرده و در این جنایت فردی او را یاری داده است. به این ترتیب دادیار خاکی طی نامه یی خطاب به بازپرس شعبه اول دادسرای جنایی تحقیقات در این پرونده را ناقص دانست و خواستار آن شد که ضمن رفع ابهام های موجود پسر جوان که با متهم ارتباط عاطفی داشت و ممکن بود از ماجرای قتل اطلاع داشته باشد نیز مورد بازجویی قرار گیرد.

با آغاز دور تازه یی از کنکاش ها مشخص شد مغازه مورد ادعای ریحانه همان محلی است که دختر بیست ساله چاقو را از آنجا خریده است زیرا علاوه بر اینکه نمونه همان چاقو در مغازه وجود داشت، مرد فروشنده نیز ریحانه را به خاطر آورد.

در ادامه دریافت کننده پیامک شب قبل از قتل نیز پشت میز بازجویی نشست اما دلایل قانع کننده یی ارائه داد که از ماجرای کشتن دکتر زیبایی بی اطلاع و آن پیامک فقط یک شوخی بوده است. پسر مورد علاقه ریحانه نیز هنگامی که از سوی بازپرس شاملو مورد پرس وجو قرار گرفت اطلاع قبلی از قتل را منکر شد و ادعای وی مورد قبول قرار گرفت. نظریه پزشکی قانونی درباره نحوه وارد شدن ضربات مرگبار به پیکر محمدرضا نیز نتوانست سرنخ تازه یی را از این جنایت هویدا کند و کماکان تمامی ادله گواهی می داد ریحانه عامل اصلی قتل است. به این ترتیب پرونده دوباره در اختیار دادستان تهران قرار گرفت و او این بار علیه دختر جوان کیفرخواست صادر کرد و پرونده وی را برای برگزاری جلسات محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاد. صفرخاکی در این خصوص به خبرنگار ما گفت؛ پس از بررسی همه زوایای پرونده، واهی بودن ادعای ریحانه درخصوص انگیزه قتل مشخص شد و احتمال دفاع از ناموس در این پرونده بسیار کم است. در حال حاضر تمامی نواقص برطرف شده و فقط انگیزه واقعی متهم از ارتکاب قتل مبهم باقیمانده است که البته این امر تاثیری در صدور کیفرخواست و تقاضای مجازات قانونی ندارد زیرا براساس ادله موجود اقدام به قتل از سوی ریحانه محرز است.بنابر این گزارش دختر طراح به زودی پای میز محاکمه خواهد رفت.

gooya - ایران - تهران
مثل اینکه این قانون دفاع مشروع زیر خروارها خاک مدفون شده!
پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1387

sssss - ایران - تهران
بابا عجب طراح خوشگلیه. چه هنری نشسته.
پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1387

shilla - ایران - تهران
این مرد به این قلدری معلوم بوده که با این دختر جوان و باریک چه کار داشته. دوستان نظر شما چیه.
پنج‌شنبه 5 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.