اعتراض به محکومیت سه دانشجوی امیرکبیر

اعتراض به محکومیت سه دانشجوی امیرکبیر

تجمع در دانشگاه امیرکبیر
دانشجویان با خواندن بیانیه ای، دادگاه صادرکننده این احکام را به بی عدالتی متهم کرده اند
گروهی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در تجمعی به حکم زندان برای سه دانشجوی این دانشگاه اعتراض کردند.

هفته پیش دادگاه تجدیدنظر، احکام مجید توکلی، احمد قصابان، و احسان منصوری، دانشجویان دانشگاه امیرکبیر را با کاهشی جزئی، تایید کرد.

دانشجویان معترض، خواهان آزادی این دانشجویان شده اند. آنها با تجمع در برابر دانشکده شیمی دانشگاه امیر کبیر، شعارهایی چون "دانشجوی زندانی باید آزاد گردد" و "مرگ بر دیکتاتور" سر دادند.

طبق این احکام، مجید توکلی به 30 ماه حبس، احمد قصابان به 26 ماه حبس و احسان منصوری به 22 ماه حبس محکوم شده اند.

خبرگزاری فارس گفته است که این دانشجویان با خواندن بیانیه ای، دادگاه صادرکننده این احکام را به بی عدالتی متهم کرده اند.

این دانشجویان که به تبلیغ علیه نظام، اهانت به مقدسات و نشر اکاذیب متهم شده بودند، در اواخر مهر ماه سال گذشته ( اکتبر 2007) به ترتیب به سه سال، دو سال و نیم و دو سال حبس محکوم شده بودند.

این سه دانشجو پس از آن از سوی وزارت اطلاعات ایران دستگیر شدند که انتشار چهار نشریه دانشجویی دانشگاه امیر کبیر به نامهای آتیه، سحر، ریوار و سرخط موجب ایجاد تنش و درگیری در دانشگاه شد و در نهایت این نشریات در اردیبهشت ماه سال گذشته به اتهام انتشار مطالب "موهن" توقیف شدند.

این دانشجویان اعلام کرده بودند که نشریات مذکور جعلی هستند و "با سوء استفاده از آرم و نشان نشریات اصلی" چاپ شده اند.

در زمان بروز تنشها، گردانندگان این نشریات دانشجویی مدعی شدند هدف از "جعل" این نشریات، فراهم کردن بهانه ای برای تعطیلی کلیه نشریات دانشجویی بوده است.

خانواده این دانشجویان پیش از این در نامه ای سرگشاده به رئیس قوه قضائیه مدعی شدند این سه نفر در هنگام بازداشت شکنجه شده اند.

این سه نفر هفت ماه پس از بازداشت، از اتهام توهین به مقدسات، حرم اهل بیت، مراجع، مردم شهرستان قم و شهر قم تبرئه شدند اما بخاطر مسئول دانستن نیروهای بسیج دانشگاه امیرکبیر در انتشار نشریات به اذعان آنها "جعلی"، به نشر اکاذیب متهم و محکوم شدند.

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
مرگ بر دیکتاتور.
سه‌شنبه 3 اردیبهشت 1387

mahkame - اتریش - وین
خاک تو سر مملکت جمهوری اسلامی ایران
سه‌شنبه 3 اردیبهشت 1387

bibi joon - المان - زیبا
اینجا ایران است.حکومتش حکومت امام زمان است.بر مبنای قرآن است.رهبر رهبر مستضعفین جهان است.قوت قلب مردم نان است.بهای نان به قیمت جان است.ثروتش برای فلسطینیان است.دانشگاهش ستاره باران است.جای روشن گرانش زندان است.هر که فریاد کند از کافران است.سکوت نشانه ی مسلمان است.شرکت در راه پیمایی بزرگترین نشانه ایمان است.آنچه روز به روز ارزان می شود جان انسان است
چهار‌شنبه 4 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.