اولین قهرمان زن در تاریخ ایندی‌‌کار

اولین قهرمان زن در تاریخ ایندی‌‌کار

خانم پاتریک پیروزی خود را در پنجاهمین مسابقه اش در مسابقات ایندی‌کار کسب کرد
دانیکا پاتریک با پیروزی در مسابقه ایندی 300 ژاپن در پیست موته‌گی، عنوان اولین زن برنده یک مسابقه ایندی‌کار را تصاحب کرد.

این راننده 26 ساله که در پنجاهمین مسابقه خود در چارچوب مسابقات ایندی‌کار شرکت می کرد، مسابقه را نزدیک به شش ثانیه پیش از نزدیکترین رقیب خود به پایان برد.

خانم پاتریک پس از مسابقه گفت: "عالی است، دیگر وقتش بود."

دانیکا پاتریک اولین بار پس از کسب عنوان چهارم در مسابقه "ایندی 500" در سال 2005 شناخته شد و در فصل قبل هم در در مکان هفتم رده بندی کلی مسابقات ایندی‌کار قرار گرفت.

او که در این مسابقات برای تیم آندرتی گرین ریسینگ رانندگی می کند، پس از مسابقه پیروزی خود در این مسابقه را مدیون استراتژی تیم خود در سوختگیری دانست.

با این حال او و نفر دوم این مسابقه، از یک استراتژی استفاده می کردند و از این رو، دانیکا پاتریک سبقت گرفتن از نفر دوم در جریان مسابقه را "باورنکردنی" خواند.

در این مسابقه که در آن رانندگان می بایست 200 بار دور مسیر بیضوی شکل مسابقه را، به اندازه 300 مایل (480 کیلومتر) می پیمودند، خانم پاتریک تنها در دور 198 توانست از رقبا پیش بیفتد.

ایندی‌کار از محبوب ترین مسابقات اتومبیلرانی در آمریکای شمالی است که طرفداران زیادی نیز در ژاپن دارد.

در مسابقاتی که تحت این نام برگزار می شود اتومبیلهایی برای مسابقه مورد استفاده قرار می گیرند که چرخهای آن (همانند اتومبیلهای فرمول یک) خارج از محیط بدنه قرار دارد (Open Wheel).

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.