تلاش فدراسیون برای آرام کردن دایی

تلاش فدراسیون برای آرام کردن دایی

دوازده سال پیش در مسابقات مقدماتی جام جهانی 1998 وقتی مایلی کهن سرمربی تیم ملی، علی دایی را روی نیمکت نشاند تا دیدار تشریفاتی با سوریه با حضور محسن گروسی به جای دایی آغاز شود، اصلاً نمی توانست پیش بینی کند که در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2010 وقتی علی دایی سرمربی تیم ملی است در آستانه بازی حساس ایران- سوریه، احضاریه دادگاه 1060 شعبه مجتمع قضایی شهید بهشتی به دفتر او در ساختمان سازمان تربیت بدنی برسد. البته پس از انتشار خبر شکایت دایی از مایلی کهن و احضار سرمربی تیم ملی در مسابقات مقدماتی 98 به دادگاه قابل پیش بینی بود که مایلی کهن از این اتفاق استقبال کند. «حتماً در دادگاه حاضر می شوم.»هر چند هنوز معلوم نشده موضوع شکایت علی دایی از محمد مایلی کهن بابت چه اتفاقی است اما گویا حرف های تند مایلی کهن در شوی تلویزیونی «ورزش از نگاه پنج» کار دست سرمربی اسبق تیم ملی داده. مایلی کهن در بخشی از حرف های خود در «ورزش از نگاه پنج» فاش کرد؛«علی دایی در زمان سرمربیگری من در تیم ملی نفوذ زیادی داشت و حتی در کار سرمربی تیم هم دخالت می کرد.»

هر چند مایلی کهن در شدیدترین ضربه خودش به دایی در این شوی تلویزیونی گفت؛«دایی در آن دوران حتی توانایی برکناری رئیس فدراسیون فوتبال را هم داشت.» به هر حال گویا این انتقادات تند و تیز اصلاً به مذاق علی دایی خوش نیامده و برای همین مایلی کهن 9 اردیبهشت ماه باید در دادگاه برابر شکایت علی دایی از خودش دفاع کند؛ دادگاهی که محمد مایلی کهن از الان به دوستان نزدیک خود وعده داده در آن پشت پرده فوتبال ایران در زمان سرمربیگری خودش در تیم ملی را فاش کند. به هر حال اصلاً عجیب نیست که در این دادرسی بحث قهر دایی پس از نیمکت نشینی در بازی ایران- سوریه در مقدماتی جام جهانی 1998 از تیم ملی پیش کشیده شود و البته داستان دسته گلی که داریوش مصطفوی رئیس وقت فدراسیون فوتبال و سعید فائقی معاون رئیس وقت سازمان تربیت بدنی برای آشتی کنان با دایی به منزل کاپیتان وقت تیم ملی بردند، هم باز شود. به هر حال با اینکه همه در انتظار آغاز جلسه دادگاه نهم اردیبهشت دایی و مایلی کهن هستند گویا جریانی هم برای انصراف دایی از شکایت خودش راه افتاده. غیر از دوستان مشترکی که به دنبال ختم به خیر کردن این شکایت و شکایت کشی هستند فعالیت هایی هم در فدراسیون فوتبال آغاز شده. به هرحال قابل پیش بینی است که اتفاقات این دادگاه می تواند پس لرزه هایی در فوتبال ایران به دنبال داشته باشد و در وضعی که تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2010 شرایط چندان جالبی ندارد می تواند به ضرر تیم ملی تمام شود. پس با این حساب اصلاً عجیب نیست که مهدی تاج سخنگوی فدراسیون فوتبال روز گذشته بگوید «با علی دایی حرف می زنیم تا پس از این در مقابل انتقادات اینقدر تند برخورد نکند. بدون شک در این روزها رسانه ملی به خوبی از دایی و تیم ملی حمایت نمی کند در حالی که ما انتظار داریم آنها حامی ما باشند. به هر حال دایی شخصیت خاص خودش را دارد اما رسانه ها باید به عنوان یار دوازدهم، تیم ملی را حمایت کنند. سعی می کنیم برای انعطاف پذیری بیشتر دایی با گفت وگو او را آرام کنیم.»

با وجود این اصلاً بعید نیست قضیه دادگاه با رضایت علی دایی روبه رو نشود. هم مایلی کهن و هم دایی از چهره های مغرور فوتبال ایران در ده سال گذشته به حساب می آیند که اصلاً از موضع خودشان کوتاه نمی آیند. حتی شباهت های بین این دو به قدری زیاد بود که پس از انتخاب علی دایی برای سرمربیگری تیم ملی همه او را مایلی کهن معاصر تیم ملی ایران به حساب آوردند.

این دو که از دوازده سال پیش بر سر تقسیم قدرت در تیم ملی به مشکل خورده بودند این مرتبه با حرف های تند و تیز مایلی کهن شاید فوتبال ایران را به یک جنجال بزرگ بکشانند؛ اتفاقی که از حالا مدیران فدراسیون فوتبال ایران را ترسانده و آنها به دنبال گرفتن رضایت علی دایی هستند تا داستان بدون مشکل به پایان برسد.

lavita - اوکراین - کیف
این دایی که به نظر من منفورترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران هست پدر خوانده فوتبال ایران هم هست مثل سروراش که قدرت را تو دست دارن و هیچ رقمه هم حاضر نیستن رهاش کنن اینم دست از سر تیم ملی ور نمیداره سر مربی را ول کنه میشه رییس فدراسیون میگین نه نگاه کنید.
یکشنبه 1 اردیبهشت 1387

amirjoun - ایران - ایران
همه نون خور جمهوری اسلامیند
یکشنبه 1 اردیبهشت 1387

Eteraaz - ایران - تهران
نمیدونم وقتی دایی هم درگیر تیم سایپا تو لیگ هست هم تو جام باشگاههای آسیا و هم تیم ملی و جدیدا هم این شکایت ، چجوری میخواد از پس همشون بر بیاد ؟!! عاقبت خوشی براش تصور نمیشه کرد .
یکشنبه 1 اردیبهشت 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
یک مثال قدیمی میگه که سگ زرد برادر شغال است.
یکشنبه 1 اردیبهشت 1387

Ario - ایران - اهواز
دایی واقعا شورش رو در اورده...فک می کنه که هر کار که دلش می خواد میتونه بکنه...مگه زمانی که خودش گفت کسی که مربی تیم می شه باید لابیش محکم باشه کسی ازش شکایت کرد؟حالا خودش راه افتاده از زمین و زمان شکایت می کنه...با این کارا چی رو می خوای ثابت منی آقای دایی؟
یکشنبه 1 اردیبهشت 1387

babakkhorram - سوئد - یوله
علی دایی از مفاخر فوتبال ایران است. او یکی از محبوب ترینهاست. ایرانیها خیلی فراموشکارند. گندی که مایلی کهن به فوتبال ایران زد و زحماتی که دایی کشیده را نباید زود فراموش کرد. اصلا حرفهای مایلی کهن با عقل جور در نمی آید
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

emam_zaman - بلژک - گنت
به نظر من دایی را به دنباله خر چرانی فرستاد تا مربیگری....
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

zorro - هند - میسور
خوب بنده خدا داره از حیثیتش دفاع می کنه. شماها چه زود یادتون رفت که علی دایی چقدر به فوتبال ماخدمت کرد. کمی انصاف داشته باشید.
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
به هر حال دایی شخصیت خاص خودش را دارد .... و خیلی بی ادب تشریف دارن و ادم بسیار کینه جویی هستن . پس لطفا کوشش کنید تا می تونین پا رو دمش نذارین .
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

mohammad007 - ایران - تهران
دایی از موفق ترین بازیکان ایران میباشد.اونبایید به این زودیها مربیگری تیم ملی راکه یک بازی کاملاسیاسی بودقبول میکرد.«منظوردعوای قالیباف باعلی ابادی»مدیرعامل پرسپولیس که ازادمهای قالیباف میباشد. افشین قطبی راپیشنهاددادندکه بین افکارعمومی شانس بیشتری داشت وطرفمقابل دعوابجزانتخاب دایی چاره دیگری نداشت که به نظرخیلیهادراین زمان بهترین گزینه بود.وامامایلی کهن هرموقع دورازتیم ملی بودندهمیشه یکی ازمنتقدان به ناحق بودنند بودنند.
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

iranian_x - ایران - نامشخص
آقای دایی این شعر را جناب ملک الشهرای بهار فرموده اند که :
چون آیینه نورخیز گشتی احسنت
چون اره به خلق تیز گشتی احسنت
در کفش ادیبان جهان کردی پا
غوره نشده مویز گشتی احسنت
این دوبیتی در خصوص فوتبال ایران مناسب حال شما است جناب دایی.شکایت و شکایت کشی و این ننه قمربازیها را بگذار کنار.به گذشته ات فکر کن ببین چه بودی.چه اشخاصی و با چه قیمتهایی حمایتت کردند و بالاخره آقای علی آبادی شما را از توی لوپ لوپ برای فوتبال ایران در آورد.شما ماموریتت این است که در راستای سایر سیاستها و هماهنگ با آنها آبروی ایران و ایرانی را ببری و چهار تا جوان پاک این مملکت را که علاقه مند به بازی فوتبال هستند را منگ و سرخورده کنی.آقای دایی این کارهایی که شما میکنید شایسته یک ورزشکار نیست.اولین چیزی که یک ورزشکار باید رعایت کند ادب است که شما بویی از آن نبرده اید.آیا شما میدانید که با این رفتار ناشایستتان الگوی بسیار بسیار بدی برای جوانان این مرز و بوم هستید.آقای دایی شخصیت به خانه داشتن در آلمان و ماشین فلان جور سوار شده و کارخانه داشتن و مغازه داشتن و...نیست.به قول سعدی :
تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت
و باز به قول سعدی علیه الرحمه :
تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت نهند آدمی

آقای دایی عامه مردم به شما به عنوان یک بازیکن فوتبال که آخرش را هم خوب تمام نکرد احترام میگذارند اما شما را به عنوان سرمربی تیم ملی کشورشان قبول ندارند و نمیپذیرند.این مسئولین فاقد صلاحیت کشور هستند که شما را قبول دارند.میخواهید واقعیت را ببینید.شما که پول دارید.یک سایت واقعا مستقل بزنید و در این خصوص که آیا مردم دوست دارند شما سرمربی تیم ملی فوتبال ایران باشید نظر خواهی کنید و بدون کلک و مردانه نتیجه را اعلام کن.تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

king_irooni - ایران - سربندر
آقای دایی شما افتخار فوتبال ایران هستی لطفا" مث گاو نه من شیرده همه چیز رو خراب نکن.
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

aynaza - ایران - تبریز
حالا چه خوشتون بیاد چه نیاد دایی شده سرمربی.. هی خودتون و بکوبین به درو دیوار کاری نمی تونین بکنین....و تو lavita - اوکراین - کیف !! تو چی .... که نظر هم میدی...
مگر نه اینه که بهترین رتبه ایران تو فوتبال به زمان بازی علی دایی بر میگرده ؟؟؟ حالا هر چقدر می تونید بسوزین ..... :))
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
دائی را در بازی جام جهانی دیدید.چگونه .... به بازی .اینها دستوراتی است که از بالا می رسد.و ایشان هم در دولت خرش می رود.مایلی کهن .از بازیکنان سرشناس قدیم فوتبال ایران است وعلی دائی ان زمان که در حال شیر خوردن بود مایلی کهن یکی از بهترینها بود.بقلemam_zaman - بلژک - گنت به نظر من دایی را به دنباله خر چرانی فرستاد تا مربیگری.
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

ayaz-m - س - گوتنبرگ
من کاری یه علی دایی ندارم.
ولی معمولا ما ایرانی ها هیچوقت درست و عادلانه قضاوت نمی کنیم. اگه از یکی خوشمون بیاد که عکسشو تو ماه می بینیم(یادتون که نرفته) و اگه بدمون بیاد که وای به حالش. نتیجه این قضاوتهای ابدوغ خیاری هم می شه انقلاب 57 یا 17 میلیون رای به احمدی ...
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

BBQ - کانادا - تورونتو
اقایون این مرتیکه به اندازه خر هم سرش نمیشه تو بازی با المان اگه خاطرتون باشه به خودش لایی میزد امیدوارم که هر چه زود تر از این مقام خلع بشه.
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

pakzad - ایران - آذربایجان
emam_zaman - بلژک - گنت
به دستور شما ترتیب اثر داده شد منتظر باشین دایی رو فرستادم خدمتتون تا...
یاشاسین سلطان آسیا بهترین گلزن جهان
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

arash200390 - ایران - تبریز
دایی یکی از بهترینهای فوتبال ایرانه . این خزعبلاتی هم که پشت سرش میگین به نظرمن تقصیری ندارین . رسم نخبه کشی مردم ایرن زبانزد خاص و عامه . دایی لیاقتش خیلی بیشتر از تیم ملی ایرانه و این رو به همه ثابت میکنه . بهتره فحشهاتون رو به جای اینکه مثار دایی کنین برین و تو آینه فریاد بکشین .
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

lavita - اوکراین - کیف
aynaza - ایران - تبریز
معلومه که میسوزم وقتی یه ادمی بخواد این یه کم ابروی وطنم را ببره خودت که میگی بر میگرده یعنی مال گذشتست میفهمی گذشته چی هست یعنی مارادونا یعنی پله یعنی علی دایی به اندازه کافی هم ازش تقدیر شده حالا هم خون خودتا کثیف نکن فقط مرد باش وقتی خبر حذف تیم ملی را اینجا شنیدی بازم بیای همین حرفارا بزنی منم اگه این تیم با این مربی رفت جام جهانی میام اینجا میگم .... خوردم و دیگه هم نظری نمیدم
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

nader1349 - ایران - تهران
اینجا چقدر همه غر میزنن. همتون حرفایی میزنید که از اون انتقاد میکنید
سه‌شنبه 3 اردیبهشت 1387

anfal - مالزی - کوالالامپور
مثل اینکه ما ایرانی ها خیلی زود خوبی های همدیگرو فراموش میکنیم همیشه بدیهای ادما تو ذهنمون باقی میمونه.خانما اقایون اگه کسی اسم ایران وفوتبال ایرانو در جهان میشناسه اون به خاطر دایی است ما نباید زحمتهای ایشان را برای فوتبال کشورمان فراموش کنیم.
چهار‌شنبه 4 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.