پیرموذن: تا یک سال دیگر به ایران برنمی گردم

پیرموذن: تا یک سال دیگر به ایران برنمی گردم

پیرموذن آزاد و منصفانه بودن انتخابات در جمهوری اسلامی را مورد تردید قرار داده است - عکس از خبرگزاری فارس
نماینده اردبیل در مجلس ایران، که در آمریکا بسر می برد، اعلام کرد که به علت رد شدن صلاحیتش برای شرکت در انتخابات مجلس هشتم از سیاست "دل چرکین شده" و دستکم تا یک سال آینده به ایران باز نخواهد گشت.

نورالدین پیرموذن به بی بی سی گفت که از دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد و بیمارستان ماساچوست آمریکا به مدت یک سال بورس مطالعاتی و کرسی تحقیقاتی دریافت کرده و دستکم تا پایان دوره آن، به ایران باز نخواهد گشت.

این تصمیم آقای پیرموذن که سخنگوی اقلیت اصلاح طلبان مجلس هفتم است، بعد از مصاحبه ای که مدتی پیش با تلویزیون صدای آمریکا انجام داد صورت می گیرد. او در مصاحبه اش با تلویزیون صدای آمریکا نحوه برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی را مورد انتقاد قرار داد. پس از این مصاحبه، وی توسط وزیر اطلاعات ایران به خیانت متهم شد.

نماینده مجلس ایران روز جمعه در پاسخ به پرسش های شنوندگان برنامه "روز هفتم"، از این تصمیم به گفته خودش "تلخ"، برای کنار کشیدن از سیاست به علت فشارهای وارد بر او پس از مصاحبه یادشده، و همچنین ماندن در آمریکا برای حداقل یک سال دیگر خبر داد.

در ابتدای این گفتگوی زنده، نورالدین پیرموذن در دفاع از مصاحبه اش با صدای آمریکا گفت که هرگز فکر نمی کرد با چنان حساسیت و واکنشی از طرف حکومت ایران روبرو شود. او افزود که وقتی صدا و سیما امکان اظهار نظر به یک نماینده مجلس نمی دهد و خود مقامات نیز با رسانه های خارجی مصاحبه می کنند، دلیلی ندارد که از کرده خود پشیمان باشد.

نماینده اصلاح طلب اردبیل از همفکران خود در این جناح انتقاد و آنها را "بزدل" توصیف کرد، زیرا به گفته او نتوانستند حتی در آن حد انسجام از خود نشان دهند که از او در برابر تهاجم تبلیغاتی اصولگرایان و فشارهایی که به وی وارد کردند، دفاع کنند.

در این گفتگو نورالدین پیرموذن از انتقادهایش نسبت به دستگاه دیپلماسی کشور سخن راند و همچنین از تلاشهایش برای استیضاح وزیر خارجه دولت پیشین، به خاطر نزدیکی به عراق گفت، آنهم در زمانی که حکومت آن کشور چند هفته بعد در حمله آمریکا سقوط کرد.

در پاسخ به این سؤال که انتقادهایش به دیپلماسی ایران در واقع انتقادی است به رویه ای که جمهوری اسلامی از همان ابتدای انقلاب و دوران جنگ در پیش گرفت، آقای پیرموذن گفت: دفاع از مظلوم وظیفه ماست اما تا آنجایی که به منافع ملی کشور لطمه نزند.

zartosht's girl - هند - بنگلور
مرگ بر امریکا از دهنشون نمی افته اما تا یه خبری می شه همه می رن اونجا خیلی جالبه! حالا اگه یه امریکایی بیاد ایران همچین بلایی سرش میارن که نیاکانش هم از اینکه یه روزی به دنیا اومدن پشیمون می شن.
شنبه 31 فروردین 1387

rubitsa - بلژیک - بروکسل
مدتی است که بطور دائم در رسانه ها می اید که فلان اقا یا خانم که دارای یک عنوان مهم در ایران بوده اند ( به علت بیان نظرات مخالف با دولت ) در حالی که به هر دلیل در امریکا ی جهانخوار ( تصادفا )بوده اند , دانشگاه هاروارد آمریکا بورس مطالعاتی و کرسی تحقیقاتی دریافت کرده و دستکم تا پایان دوره آن، به ایران باز نخواهند گشت.

سوالی که بوجود میاید این است: ایا ا عطای این نوع بورسها اعتبار این مو سسه مهم اموزشی یا تحقیقاتی را زیر سوال نمی برد؟
بنظر می اید که ملاک ارزیابی برای ایرانیان به قرار زیر باشد ( با عرض معذرت
ا ز ان گروه ایرانیانی که در انجا تحصیل کرده اند) بواسطه توانایها ی علمی دارای عنوان های بالا دولتی در دولت حاضر فر صت طلب و نان را به نرخ روز خوردن
دوستان عزیز شما قضاو ت نما یید : مقصر یا مجرم کیست؟
تا چه اندازه این مرد م را ساده تصور کرده اند. خداوندا به ما یار ی فرما که
از قدرت تعقل خود در راه صوا ب استفاده نماییم.
مجر مین را رسوای خاص و عام فر ما.
شنبه 31 فروردین 1387

parand2008 - فرانسه - نانسی
نمی دونم اما کرباسچی هم بعد از اون کمدی بازی ها رفت برای تحصیل در کانادا مهاجرانی هم در انگلیس با خانمشان ..خوبه زودی تا کیش به کیشمیش می شه یک راه در رویی پیدا میکنند مثل فائزه هاشمی اصلا اسمی ازش نمی برن ...والا سیاست ایران ما هم با سناریو شیطان اجرا می شه اعتمادی یوخ!!!
شنبه 31 فروردین 1387

iranian_x - ایران - نامشخص
عملکرد آینده این آقا نشان میدهد که در دلش چه میگذرد .با توجه به مصاحبه ها و حرفهایی که در خارج از کشور زده اگر از کانالهای قدرت در ایران حمایت نشود در صورتی که به ایران بر گردد خودش میداند با توجه به خط و چوخطی که محسن اژه ای براش کشیده چیکارش میکنن . اگر هم واقعا مستقل باشد باز هم میداند که اگر بیاید سرش برباد است و نخواهد آمد.آینده همه چیز را در مورد این آقا روشن خواهد کرد.احتمالا از خودشون است و فرستاده خودشون هم هست.باشد تا ببینید.
یکشنبه 1 اردیبهشت 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
احتمالا خوابوندنش تو اب نمک برا اینده که حکومت تو دست خودشون بچرخه !
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.