نزاع خونین در قهوه خانه به هواخواهی از برادر

نزاع خونین در قهوه خانه به هواخواهی از برادر

مردی که در حمایت از برادرش با ضربات چاقو جوانی را از پای درآورده است در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

 به گزارش خبرنگار ما در ابتدای جلسه محاکمه این متهم محمدرضا حیدری نماینده دادستان تهران در جایگاه قرار گرفت و در توضیح کیفرخواست گفت؛ 31 فروردین ماه سال گذشته به پلیس شهرستان شهریار خبر دادند، درگیری خونینی در نزدیکی یک قهوه خانه رخ داده و فردی نیز در این میان مجروح شده است. پس از حضور پلیس در محل، ضارب که جوان 23ساله یی به نام سعید بود، دستگیر شد و موسی جوان مجروح به بیمارستان انتقال یافت و ساعتی بعد جان باخت. در بازجویی از سعید مشخص شد درگیری از داخل قهوه خانه آغاز و به خیابان کشیده شده است. با توجه به اعترافات متهم و گفته های شهود و سایر یافته های پلیس و دادسرا، مجرم بودن متهم از نظر دادسرا محرز است و با توجه به تقاضای اولیای دم تقاضای صدور رای قانونی را دارم.سپس اولیای دم موسی در جایگاه حاضر شدند و برای سعید تقاضای صدور حکم قصاص کردند. قاضی عزیزمحمدی در ادامه شهود را به جایگاه فرا خواند؛ یکی از شاهدان که فرهنگ نام دارد خطاب به قضات گفت؛ روز حادثه به من خبر دادند شخصی به نام قاسم قصد دارد پسرم علی را بدزدد. چند ساعت بعد پسرم که در قهوه خانه نشسته بود در تماس تلفنی به من گفت، چند نفر او را اذیت می کنند، من هم به سرعت خودم را به قهوه خانه رساندم و با قاسم که به عنوان مشتری در آنجا بود، درگیر شدم. درگیری به سعید و برادرانش که صاحب قهوه خانه بودند، کشیده شد و من با چاقویی که داشتم چند ضربه به آنها زدم و چند ضربه هم خوردم.

وی ادامه داد؛ بیرون قهوه خانه بی حال نشسته بودم که موسی که از دوستانم بود به سراغم آمد، از من پرسید چه شده، من هم موضوع را برایش گفتم، اما تاکید کردم وارد دعوا نشود چون سعید و برادرانش گرز و چاقو داشتند. موسی به حرفم توجهی نکرد و یک بار دیگر دعوا شروع شد. بعد از چند دقیقه مقتول از قهوه خانه خارج شد و سعید هم چاقو به دست پشت سرش بیرون آمد. جمعیت زیادی جمع شده بودند. سعید دو ضربه به موسی زد و وی را به قتل رساند.با پایان یافتن گفته های شهود متهم در جایگاه حاضر شد. وی ابتدا اتهامش را نپذیرفت و گفت؛ من روی زمین افتاده بودم که چاقویم به کمر مقتول برخورد کرد و ضربه را من نزدم.سعید در ادامه وقتی در برابر پرسش های پی درپی قضات قرار گرفت قتل را پذیرفت و گفت؛ موسی وقتی وارد قهوه خانه شد برادرم را با چاقو زد و من هم در دفاع از وی یک ضربه به گردنش و یکی هم به کمرش وارد کردم. اگر موسی را نمی زدم او برادرم را می کشت. من با موسی هیچ مشکلی نداشتم و دعوا را او شروع کرد. حالا هم به خانواده اش تسلیت می گویم و امیدوارم مرا ببخشند.پس از پایان جلسه محاکمه 5 قاضی شعبه 74 برای صدور رای پرونده وارد شور شدند.

shanul - المان - هامبورگ
من نمی دونم این فرهنگ چاقو کشی کی می خواهد در ایران از بین برود.فکر کنم بخاطر فیلم قیصر هست بابا این چاقو کشها باید اون قسمت فیلم قیصر رو که خان دایی نذاشت فرمون چاقو رو برداره را الگوی خودشان در زندگی قرار بدند.
جمعه 30 فروردین 1387

acid_pro - اتریش - وین
هنوز تو شور هستند؟وقتی در اومدن یک ندایی بدید لطفا
جمعه 30 فروردین 1387

dandy - امارات - امارات
برای چی تو رو ببخشند..اگر من چاقوش نمیزدم اون برادرم رو میکشت توجیه خوبیه......من نمیگم قصاص بشه ولی چندین سال باید در زندان حبس بشه تافراموش کنه چاقو گرز چیه....نمیشه تا یک دعوایی شد چاقو ها هوا برود... حالا هم دعوا بالا بگیره >>چاقوی یک مرد بازوشه...نه سلاح دیگری..
شنبه 31 فروردین 1387

persia_64 - ایران - طهران
دوره دایناسورها تمام شده ولی هنوز اینها دست بردار نیستن
ما در سال 2008 زندگی میکنیم در دورانی زندگی میکنیم که مشکلی نیست که از راه دیپلماتیک حل نشه
سه‌شنبه 3 اردیبهشت 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.