کشف اتفاقی یک نانودارو با قابلیت رویش مجدد مو

کشف اتفاقی یک نانودارو با قابلیت رویش مجدد مو

دانشمندان با بهره‌گیری از نانوفن‌آوری موفق به کشف اتفاقی یک نانودارو شده‌اند که می‌تواند به عنوان روشی استثنایی در درمان طاسی سر استفاده شود. 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به کمک این فن‌آوری جدید امکان رویش مجدد تارهای مو روی پوست فراهم می شود.

نانوترکیب دارویی که محققان شرکت نوآوری Danville’s Luna Innovations در آمریکا موفق به کشف آن شده‌اند می تواند با تقویت ریشه و فولیکول‌های مو موجب رویش مجدد آن‌ها شود.

به گفته دانشمندان این تحقیق در مراحل اولیه بوده و مطالعات بیشتر برای کاربردی شدن فن‌آوری جدید باید انجام گیرد.

تولید این داروی جدید در جریان فعالیت تحقیقاتی دانشمندان بر روی آنتی اکسیدانی ارائه شد که از آن می‌توان برای درمان طیف گسترده ای از بیماریها استفاده کرد.

رئیس این شرکت تحقیقاتی آمریکایی درباره این کشف نوین گفت: تنها دو هفته پس از آزمایش یکی از تازه‌ترین داروهای نانویی خود متوجه رویش مو در موش‌های آزمایشگاهی شدیم که به صورت ژنتیکی بدون مو به دنیا آمده بودند.

فن‌آوری نانو امروزه در عرصه های گوناگون زندگی از امنیت اجتماعی گرفته تا ساخت الیاف هوشمند کاربردهای گسترده ای پیدا کرده است.

azadi - ایران - کرج
به درد کچلی من میخوره. از کجا باید تهیه بشه؟لووول
پنج‌شنبه 29 فروردین 1387

darvaze_jahanam - نروژ - اسلو
سامولیک منم کچلم تو مو دار بیا با هم دوست بشیم بریمتو پارکهای جهنم بازی کنیم.داروی جدید در دراگ استور جهنم طبقه 7موجود هست ب امید دیدار.بادی گارد جهنمیان
پنج‌شنبه 29 فروردین 1387

bahman_hw - ایران - مشهد
دیگه لازم نیست بگیم
کچلا جمع شوید تا برویم پیش خدا.
جمعه 30 فروردین 1387

ooshkool - استرالیا - پرث
حسن کچل تبریک. از این به بعد نام کاربریت را بکن زلفحسن.
جمعه 30 فروردین 1387

payman_br - ایران - تهران
قابل توجه حسن کچل تا از این به بعد احتیاجی به خود نمایی با حرفاش نداشته باشه. آخه از بس کچله کسی بهش اهمیت نمیده مجبوره اراجیف ببافه.
شنبه 31 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.