الهام برای کناره گیری از دولت ابراز آمادگی کرد

الهام برای کناره گیری از دولت ابراز آمادگی کرد

در صورت تایید قانون مجلس از سوی شورای نگهبان، غلامحسین الهام و ابراهیم عزیزی، هر دو موظف خواهند بود در ظرف یک ماه از سمت های دولتی خود استعفا کنند
غلامحسین الهام، وزیر دادگستری، سخنگوی دولت و حقوقدان شورای نگهبان اعلام آمادگی کرد از مشاغل خود در دولت کناره گیری کند.

آقای الهام این موضوع را در نامه ای به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران اعلام کرده است.

خبر اعلام آمادگی غلامحسین الهام برای کناره گیری از دولت ده روز پس از آن اعلام شد که مجلس ایران عضویت اشخاص شاغل در هر یک از قوای سه گانه را به عنوان حقوقدان در شورای نگهبان ممنوع اعلام کرد.

مصوبه مجلس برای قانونی شدن به تأیید شورای نگهبان نیاز دارد و آقای الهام در نامه خود به رئیس جمهور یادآوری کرده است که نظر شورای نگهبان درباره این مصوبه هنوز اعلام نشده است.

وی با تأکیدبر اینکه حضور همزمانش در سمتهای حقوقدان شورای نگهبان و وزیر دادگستری با رأی مستقیم نمایندگان مجلس بوده، نوشته است: "شاید با کناره ‌گیری اینجانب از مسئولیت‌ های دولتی، مجلس محترم از صرف وقت فراوان در به هم زدن معیارهای تثبیت شده، منصرف شود."

حقوقدان شورای نگهبان در نامه خود از "رسانه‌ های منتقد و مخالف دولت، صدا و سیمای جمهوری اسلامی و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی" به خاطر انتقاد و "تبلیغات مخرب" شکایت کرده است.

او صدا و سیمای ایران را به ایجاد شبهه در اذهان عمومی متهم کرده و مطالب منتشر شده از این رسانه را باعث وضع قانون ممنوعیت عضویت حقوقدانان شورای نگهبان در دولت دانسته است.

برخی مخالفان و منتقدان، به اصل 141 قانون اساسی استناد می کنند که بر اساس آن، "رئیس جمهور، معاونان رئیس جمهور، وزیران و کارمندان دولت نمی توانند بیش از یک شغل دولتی داشته باشند و داشتن هر نوع شغل دیگر در موسساتی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت یا موسسات عمومی است ... ممنوع است."

مصوبه اخیر مجلس، بطور خاص تنها مشمول غلامحسین الهام نمی شود و ابراهیم عزیزی، دیگرحقوقدان شورای نگهبان را نیز دربر می گیرد که سمت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ایران را نیز به عهده دارد.

در صورت تصویب قانون جدید، غلامحسین الهام و ابراهیم عزیزی باید حداکثر ظرف یک ماه از مشاغل دولتی خود استعفا دهند، وگرنه بطور خودکار از شورای نگهبان مستعفی شناخته خواهند شد.

با این وجود موسی قربانی، عضو هیئت رئیس مجلس ایران به اینکه "عضویت همزمان یک عضو حقوقدان شورای نگهبان در قوه مجریه یا قضائیه یا حتی سطوح عالی مدیریتی از وزارت ... همواره وجود داشته است" اذعان کرد و با یادآوری اینکه هنوز شورای نگهبان نظر نهایی خود را درباره مصوبه مجلس نداده است گفت: "از نظر قانونی چنین الزامی برای اعضای شورای نگهبان وجود ندارد."

mahkame - اتریش - وین
اوا الهام خانم شما دیگه چرا؟؟؟؟
پنج‌شنبه 29 فروردین 1387

azadi - ایران - کرج
قانون رو برای خودشون که ننوشتند برای دیگران نوشتند همه مرم ایران به غیر از ایادی خودشون هم دیگران به حساب می ایند.
پنج‌شنبه 29 فروردین 1387

aynaza - ایران - تبریز
الهام جون ! از خانومت اجازه گرفتی و این حرفا رو زدی؟؟؟ آهان یادم رفت تو که تو کلت چیزی نیست هر چی چرت و پرت از دهنت میاد بیرون نوشته های هر شب زن جونت ( خانم رجبی عزیز) هست که شب قبلش بهت دیکته کرده..
پنج‌شنبه 29 فروردین 1387

jvdkhz - پارس - پارسه گرد
به افتخار الی جون....یک وجب ریش و موجودی انسان نما که به ریش مذکور چسبیده است.
پنج‌شنبه 29 فروردین 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
خوب تو این سالهل پول دزدیده.حالا هم الی گفته برن خلاصه با هم یک حالی یک دیسکویی آره دیگه .... بله همه رو که نمیشه نوشت .ولی کور خوندن این کثافتها و بقیه ملاها و مزدوران رژیم .این لعنتیها فکر میکنند میتونند از چشم ملت دور شن از دید خدا چطور؟خدا یک بیماریهایی بهشون میده که تمام این پولهارو باید تو بیمارستانها خرج کنند وحالا میبینید.
جمعه 30 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.