AFC: بانوان را به استادیوم راه ندهید فوتبال ایران را محروم می کنیم

AFC: بانوان را به استادیوم راه ندهید فوتبال ایران را محروم می کنیم

از روزی که فیفا اعلام کرد برای مستقل کردن فوتبال و یکسان سازی شرایط اداره این ورزش در سراسر جهان با هیچ قدرت و نهاد دولتی شوخی ندارد، می شد حدس زد برای باقی ماندن در مناسبات و مراودات فوتبال بین المللی باید خواسته های فیفا را تامین کرد، اما آن زمان خطر تعلیق از نگاه هیچکس جدی نبود تا اینکه در سال 2006 میلادی فیفا به خاطر شائبه دخالت سیاست در فوتبال ایران، حکم تعلیق فوتبال ما را به اجرا گذاشت.

صدالبته به هر زحمتی بود به لطف رایزنی و مهمتر از همه به واسطه پذیرفتن شرایط فیفا از خطر تعلیق فرار کردیم، اما حالا یک بار دیگر خطر تعلیق و طرد شدن از فوتبال بین الملل را احساس می کنیم.

این بار AFC به مسایل داخلی و جزییات فوتبال ایران ورود کرده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا که پشتوانه اش حمایت های قاطع فیفاست، اعلام کرده از سال 2009 فقط کشورهای آسیایی می توانند در رقابت های جام باشگاه های آسیا نماینده داشته باشند که شرایط داخلی فوتبال شان را با شرایط مورد نظر فیفا تطبیق دهند.

اما فوتبال ایران برای این تطابق غیر از مسایل پیش پا افتاده ای چون افزایش بازیکنان دارای قرارداد حرفه ای هر باشگاه از سطح 10 بازیکن تا سقف 16 بازیکن و همچنین مسقف کردن بخشی از ورزشگاه ها، با مشکلات و معضلات بزرگ تری روبه روست.

AFC که اجرا کننده قوانین فیفا در فوتبال آسیاست برای استقلال مالی فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه های ایرانی روی حق پخش تلویزیونی فوتبال انگشت گذاشته و در راستای یکسان سازی شرایط فوتبال در ایران با سایر کشورهای دنیا از غیبت بانوان در در جمع تماشاگران ایراد گرفته و به فوتبال ما فقط حداکثر تا پایان اردیبهشت فرصت داده از صدا و سیما و حتی از شبکه های خارجی (در صورت به توافق نرسیدن با صداو سیمای خودمان) برای پخش هر مسابقه فوتبال حق پخش تلویزیونی بگیرد و همچنین زمینه حضور بانوان را در ورزشگاه ها فراهم کند.

این خواسته ها که کاملا جدی است و رعایت نکردنش در مرحله اول منجر به حذف باشگاه های ایرانی از حضور در رقابت های لیگ حرفه ای آسیا و در مرحله دوم منجر به تعلیق فعالیت های بین المللی فوتبال ایران می شود، در حالی به شکل کاملا جدی از جانب AFC  (و در حقیقت از طرف فیفا) مطرح شده که طی سالیان اخیر هرگز صدا و سیما حاضر نشده برای پخش رادیو و تلویزیونی رقابت های فوتبال حق و سهمی به فدراسیون و باشگاه ها بدهد و هیچ قدرتی هم نتوانسته مجوز حضور بانوان در ورزشگاه ها را صادر کند.

اما این ماجرا جدی است و جدا از عقب نشینی صدا و سیما، نیاز به بازنگری در مورد شرایط حضور بانوان در ورزشگاه ها داریم. البته معتقدیم اگر آقایان در ورزشگاه ها حرمت نگاه می داشتند و فضای استادیوم ها را عاری از فرهنگ نمی کردند تا به حال بانوان هم پای ثابت تماشای تمامی رقابت های فوتبال ملی و باشگاهی ایران بودند.
منبع: 90
shayan96 - ایران - تهران
هیچ کس با ورود خانمهادر ورزشگاهها مخالف نیست متاسفانه انجام برخی حرکات و حرفهای زشت و زننده در برخی از آقایان باعث شده مردم چندان راضی به ورود نوامیسشان به این مکان ها نباشند.
سه‌شنبه 27 فروردین 1387

I was born to be free - کانادا - تورنتو
خوب خدا رو شکر. دیگه نمیتونن جلوی بانوان رو بگیرند.
سه‌شنبه 27 فروردین 1387

mah1 - ایران - تهران
به سلامتی AFC یه کفه مرتب. به کوریه چشمه هر چی اخونده شیپیشوه. گر نباشد چوبه تر فرمان نگیرد اخوند و سپاه و ....
سه‌شنبه 27 فروردین 1387

ariobarzan - انگلستان - اکسفورد
خب صد البته مسئله رعایت حضور بانوان در استادیوم از سوی دیگر تماشاچیان نیز مطرح است و اینکه هیچیک از ما حاضر به بردن اعضای خانواده مان به جایی که همه جور فحاشی نسبت به طرفداران تیم مقابل ردوبدل میشود نیستیم. ابتدا باید این فرهنگ را در میان مردم جا انداخت که میادین ورزشی را با میادین تره بار اشتباه نگیرند. پاینده باشید
سه‌شنبه 27 فروردین 1387

esf - مالزی - کوالالامپور
من با ariobarzan - انگلستان - اکسفورد کاملا موافقم
چهار‌شنبه 28 فروردین 1387

arash_alr - ایران - تهران
هه هه هه هه ..... دلم خنک شد.اینا تا زور بالا سرشون نباشه آدم نمیشن.
چهار‌شنبه 28 فروردین 1387

shekamo - نورو/ - اوسلو
تا کور بابا قوری شه اخوند
چهار‌شنبه 28 فروردین 1387

دربه در - ایروووون - تهروووون
خانه از پای بست ویران است AFC در بند نقش ایوان است !
چهار‌شنبه 28 فروردین 1387

جواد روحانی - ایران - مشهد
با این اوضاع بی ریخت فوتبال و این شیوه ی بازیهای ملی وباشگاهی همون بهتر که درب استادیومها تخته بشه و بساط فوتبال توی این مملکت جمع بشه اینجوری لا اقل افتضاحات فوتبالمونو کسی نمیبینه اون وقت میشه توی استادیومها گوسفند چروند و تولید گوشت را افزایش داد چون بعضی کارهای این فوتبالیستها را گوسفند هم انجام نمیدهد.
چهار‌شنبه 28 فروردین 1387

majid2030 - ایران - تهران
هیچکسی مجبور نیست ناموسش رو به استادیوم بفرسته ....در صورت تصویب شما کاملا مختارید
چهار‌شنبه 28 فروردین 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
اقایون رو کی به ورزشگاه های خانومها راه میدن؟ اگر ورود خانومهابه ورزشگاه اقایون نوعی احقاق حق حساب میشه پس حق پایمال شده اقایون رو کی بهشون برمیگردونه؟
چهار‌شنبه 28 فروردین 1387

acid_pro - اتریش - وین
اینم مثل جریان اتمی با باج دادن حلش می کنند.
پنج‌شنبه 29 فروردین 1387

8735 - ایران - شیراز
فعلا پسرهای ایرانی جنبه اینکه یه خانم به ورزشگاه بیاد رو ندارن . نمونه اش همون دختر 14 ساله ای که با دوست پسرش به ورزشگاه تختی اهواز اومد و . . . خودتون دیگه می دونین .
پنج‌شنبه 29 فروردین 1387

DokhtarIrooni - ایران - مشهد
naslesookhteh - ایران - تهران
آخه به ورزشه خانمها این قدر بها میدن که تو ورزشگاه صد هزار نفری برگزار بشه یا اینقدر هیجانیش میکنن که بخواد به طور زنده پخش بشه یا برنامه نود داشته باشه و ... که شما دلت بسوزه چرا داری تماشای اونا رو از دست میدی؟
خبر نتایج بازیهای فلان باشگاههای اروپایی رو چندین بار اعلام میکنن تا مبادا علاقه مندان بی خبر بمونن اما همین که می خوان نتایج بازیهای زنان رو اعلام کنن همچین یواشکی و سرسرکی به استحضارتون می رسونن که انگار زنا کردن.
جمعه 30 فروردین 1387

hamiyan - انگلیس - لندن
........تا موقعی که نا موس یک خانواده الت تناسلی یک بشر یعنی زن باشد از این جا معه عرب زده انتظاری بیش از این نیست.زن ایرانی تا کی.
جمعه 30 فروردین 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
DokhtarIrooni - ایران - مشهد
حرفتو قبول دارم با امکانات و ازادی که من برای زنان خارجی دیده ام زنهای ما هیچی ندارند.
جمعه 30 فروردین 1387

sepid.irooni - انگلستان - لندن
اصلا حالاکه اینجوربه بانوان حمله کنید به درک کشوری که به خاطر اینکه زنا برن استادیوم فوتبال محروم بشه همون بهتر که فوتبال نداشته باشه اصلا لیاقت نداره خوب مردا فحش ندن به ما چه مگه همه ی دنیا نیستن بعدم ادعای فرهنگ می کنیم !!!!!!!!!!
شنبه 31 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.