دستور احمدی نژاد برای تامین امنیت شیرین عبادی

دستور احمدی نژاد برای تامین امنیت شیرین عبادی

خانم عبادی از فعالان حقوق بشر در ایران است
محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران به دنبال مطرح شدن تهدیدهایی علیه شیرین عبادی، حقوقدان ایرانی از فرمانده نیروی انتظامی کشور خواست تا امنیت جانی او را تامین کند.

شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل روز گذشته گفته بود که تهدیدهای جانی علیه او و خانواده اش افزایش یافته است. خانم عبادی به پلیس گفت که او یادداشتی دریافت کرده که در آن تهدیدهایی علیه جان او مطرح شده است.

آقای احمدی نژاد در نامه خود به فرمانده نیروی انتظامی دستور داده تا فورا، اقدام های لازم را برای تامین امنیت و رفع نگرانی خانم عبادی انجام دهد.

رئیس جمهور ایران همچنین خواهان آن شده که نیروی انتظامی درباره این موضوع تحقیق کند و با کشف منشا این نامه ها، عوامل آن را به قوه قضائیه معرفی کند.

شیرین عبادی پیش از این گفته بود که در یادداشت های ارسالی، او به داشتن رفتار غیر اسلامی، متهم شده است.

در یکی از این یادداشت ها آمده: "شیرین عبادی مرگ تو نزدیک است". در یک یادداشت دیگر که به امضا انجمن ضد بهایت رسیده، نوشته شده: "خانم شیرین عبادی به تو گفتیم رفتار غیراسلامی و منطبق با رفتار بهائیت خود را ترک کن ولی تو به خوش رقصی برای خارجیان و بهائیان ادامه دادی دخترت را هم در این راه وارد کردی."

خانم عبادی گفته است که تنها از قربانیان نقض حقوق بشر، بدون دریافت هزینه دفاع می کند. به همین جهت افرادی که خواهان مرگ او هستند، خصومت شخصی با او ندارند و تنها با باورهای او مخالف هستند.

خانم عبادی که دو فرزند دارد، این اظهارات را در نامه ای به رئیس پلیس تهران عنوان کرد.

این حقوقدان ایرانی گفت که یافتن افرادی که این یادداشت ها را برای او بر جای گذاشته اند، کار سختی نخواهد بود.

خانم عبادی از فعالان حقوق بشر در ایران است و طی سال های اخیر وکالت افرادی چون هاله اسفندیاری، یکی از بازداشت شدگان دارای تابعیت دوگانه را به عهده داشته است.

خانم عبادی چند سال پیش به همراه شماری از حقوقدانان و وکلای مدافعی که در سال های اخیر عمدتا دفاع از پرونده های مطبوعاتی و سیاسی را بر عهده داشته اند، از جمله عبدالفتاح سلطانی، محمد علی دادخواه، محمد شریف و یوسف مولایی کانون مدافعان حقوق بشر را بنیان نهاد.

کانون مدافعان حقوق بشر به عنوان یکی از معتبر ترین سازمان های ایرانی فعال در زمینه حقوق بشر اگرچه در داخل ایران موفق به دریافت مجوز و پروانه تاسیس نشده، ولی هر از گاهی گزارشی را درباره وضعیت حقوق بشر در این کشور ارائه کرده است.

Afshin London - انگلستان - لندن
بفرما!!بازم این احمقى نژادو مسخره کنید!! لامصب مظهر حقوق بشره این محمود هسته اى
سه‌شنبه 27 فروردین 1387

ARTEMIS-SW - سو ید - مالمو
شیرین خانم زمانی که جایزه نوبل را گرفتید و هنگامی که فرصتی بود که فقط چند جمله در مورد شرایط ایران بگویید... اعتراض به منع حجاب درفرانسه بودو دلتان برای طالبان اسیر در کوبا سوخت....و گفتید //اسلام با حقوق بشر منافاتی ندارد ..خوب..نوش جانتان
سه‌شنبه 27 فروردین 1387

DokhtarIrooni - ایران - مشهد
خدا کنه اتفاقی واسش نیفته
سه‌شنبه 27 فروردین 1387

payman_br - ایران - تهران
احمدی نژاد (داخل پرانتز دکتر) چرا دستور تهدید ایشون رو داده بود که حالا دستور لغو تهدید رو بده؟!
چهار‌شنبه 28 فروردین 1387

babak_18190 - اوکراین - کیف
دکی میخواسته تو نامه بنویسه شیرین جون میخوامد: اشتباهی نوشته میکشمت.(چون دکی علاقه خواصی به کشتن داره)
جمعه 30 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.