مستاجر قلابی آپارتمان صاحبخانه ها را می فروخت

مستاجر قلابی آپارتمان صاحبخانه ها را می فروخت
اعضای یک باند خانوادگی که با اجاره خانه و سندسازی، آپارتمان های اجاره شده را می فروختند و میلیون ها تومان به جیب می زدند توسط پلیس دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار ما چندی پیش مردی با مراجعه به پایگاه دوم پلیس آگاهی از فروش آپارتمانش واقع در شهرک غرب توسط مستاجر خود خبر داد. این مرد گفت؛ مدتی قبل خانه ام را به فردی به نام امیر اجاره دادم. امیر مرد خوبی به نظر می رسید و گفت که به همراه همسر و دو فرزندش در خانه سکونت خواهد کرد. با این حال طبق معمول تمام روال قانونی اجاره را با حضور در دفتر یکی از مشاوران مسکن انجام دادیم و من خانه را برای مدت یک سال به او اجاره دادم و قرار شد وی اجاره را ماهانه به حساب بانکی ام واریز کند. به همین خاطر با گذشت چند ماه چون او طبق قرارمان اجاره را به موقع واریز می کرد من نیز هیچ وقت به آپارتمان مراجعه نکردم تا اینکه ماه قبل وقتی امیر برخلاف ماه های گذشته اجاره را به حسابم واریز نکرد با او تماس گرفتم اما جوابی به تماسم نداد، تا اینکه به خانه مراجعه کردم اما در کمال حیرت متوجه شدم عده یی در حال اسباب کشی به خانه ام هستند و وقتی در این مورد سوال کردم به من گفتند آپارتمان را از امیر خریده اند. من که با شنیدن این پاسخ شوکه شده بودم ماجرای اجاره خانه ام را توضیح دادم اما آنها با ارائه سند تاکید کردند آپارتمان را در قبال پرداخت 350 میلیون تومان خریده اند. چند روز پس از شکایت این مرد، فرد دیگری نیز به پلیس آگاهی مراجعه کرد و با ادعاهایی مشابه و اعلام مشخصاتی شبیه به امیر گفت در حالی که خانه اش را به این مرد اجاره داده بود متوجه شده آپارتمانش به فروش رفته است.

با اعلام دو شکایت در فاصله زمانی کم پلیس به این نتیجه رسید با یک باند حرفه یی مواجه است و این احتمال وجود دارد که اعضای این باند با همین شگرد از افراد دیگری نیز کلاهبرداری کرده باشند. به همین خاطر با کمک شاکیان چهره نگاری از سردسته باند انجام گرفت و تحقیقات گسترده یی به منظور دستگیری اعضای این شبکه آغاز شد. پلیس طی بررسی های خود دریافت سردسته این باند با تغییر مداوم محل کار و شماره های تماس خود هیچ ردی از خودش به جا نمی گذارد اما با این وجود تفحص های پلیسی در محدوده فعالیت مجرمان در غرب تهران ادامه یافت تا اینکه سرانجام در عملیاتی غافلگیرکننده امیر - سردسته باند- به دام افتاد.

با دستگیری سرکرده این باند و انتقال او به پلیس آگاهی وی به جرم خود اعتراف کرد. وی گفت عملیات جعل و سندسازی را نیز فردی به نام یاسر برعهده داشته است. با اطلاعاتی که امیر در مورد یاسر در اختیار پلیس قرار داد مرد جاعل نیز در مخفیگاهش بازداشت شد و پس از انتقال به آگاهی در اعترافاتش گفت؛ با دریافت مبلغ 50 میلیون تومان از اعضای باند و با تهیه مدارک جعلی در یکی از بانک ها حسابی افتتاح کردم و پس از آن با اجاره یک مغازه و بدون کسب مجوزهای لازم یک دفتر مشاور املاک راه اندازی کردم و با کمک سایر اعضای باند افرادی که قصد داشتند آپارتمان هایشان را اجاره بدهند اغفال می کردم و با کمک امیر خانه شان را به افراد دیگری می فروختم و پول به دست آمده را بین خود قسمت می کردیم.

سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در این باره گفت؛ با اعترافات این دو متهم و اطلاعات به دست آمده سه نفر دیگر نیز که با آنها همکاری می کردند شناسایی، دستگیر و همگی با صدور قرار روانه زندان شدند. محمدیان همچنین در مورد اقلام به دست آمده از اعضای این باند گفت؛ مبلغ 250 میلیون تومان پول نقد، دو دستگاه خودرو پراید و بی ام و و یک دستگاه آپارتمان خریداری شده توسط اعضای باند از آنان به دست آمد.

وی همچنین بر لزوم انجام تحقیق حین انجام معاملات ملکی تاکید کرد و مردم را به هوشیاری بیشتر در این زمینه فراخواند.

بنا بر این گزارش هم اکنون همه اعضای این باند در زندان به سر می برند و تحقیقات از آنان همچنان ادامه دارد.
esf - مالزی - کوالالامپور
وای ادم به هیچ کس نمی تونه اعتماد کنه
سه‌شنبه 27 فروردین 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.